Obsada 64 litry

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Grubiorz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-11, 01:10
Pojemność akwarium: 64
Imię: Krzychu

Obsada 64 litry

Post autor: Grubiorz » 2015-09-11, 01:26

Cześć wszystkim.
Jak widać jestem tutaj nowy. Na początku podzielę się moim smutnym doświadczeniem. Wróciłem do akwarystyki po 10 latach. Założyłem akwarium według wszelkich prawideł. Mam rybki i roślinki, badam wodę itd. ale... nie ma z kim porozmawiać. W mojej firmie pracuje 4000 ludzi i nikt nie akwarium. Smutne to. Hoduję też mrówki, ale tutaj spodziewam się, że nikt ze mną nie porozmawia :P
Do rzeczy. Chcę zapytać o poprawność mojej obsady. Aktualnie jest to:
2 pielęgniczki ramireza
4 kirysek panda
4 otoski
9 neonów czerwonych
10 krewetek Neocaridina heteropoda
2 krewetki filtrująca
ślimok ampularia
Jak na 64 litry to dużo, wiem, ale też roślinność pozwala mi na utrzymanie NO2-0 i NO3- 25 (badane paskami JBL). Co do zjadania krewetek przez ramirezy, to nie występuje(ramirezy mam od 2 tygodni i wszystkie krewetki żyją). Na początku krewetki kryły się w moczarce, ale teraz normalnie siadają na mchach nawet w środku rewiru samca.
Chcę też zapytać o to jak zbić to cholerne GH. W kranie mam wodę o strasznych parametrach ale udało mi się ustabilizować kH na poziomie 3-6 i pH na poziomie 6,8. Jedynie GH udało mi się zjeść maksymalnie do 14D. Nie mogę już uzyskać więcej bo zniszczę KH i pH. Jak sobie z tym poradzić?

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Obsada 64 litry

Post autor: Akwarybka » 2015-10-28, 20:30

Obsada nie jest tragiczna :)

Aby zbić GH musisz po prostu wymiaszać wodę kranową z wodą bardziej miekką, np. z filtra odwróconej osmozy lub destylowaną. Pamiętaj aby wszelkie zmiany wprowadzać do zbiornika powoli. Ramirezy to bardzo delikatne ryby.

ODPOWIEDZ