wino słodkie

Gryzące się Prętniki.

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Opsiq
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-28, 10:54
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Nazwisko: Olech
Lokalizacja: Polska

Gryzące się Prętniki.

Post autor: Opsiq » 2016-01-29, 09:49

Witam,
otóż zakupiłem jakiś czas temu Prętnika karłowatego (samicę), pływała sobie ona sama przez jakieś kilka dni, lecz postanowiłem, że dokupię jej partnera bo szkoda mi jej było jak tak samotnie pływała. :zawstydzony: Zakupiłem Prętnika karłowatego (samca), wrzuciłem go do baniaczka i co się okazało? Samica zaczęła go ganiać i podgryzać, na początku myślałem, że są to po prostu rybie zaloty, ale mija trzeci dzień, a u samca ogon już w połowie obgryziony, a u samicy lekko uszczerbiony. Dodam też, że wraz z samcem Prętnika dopuściłem do baniaczka Skalara, do którego samica Prętnika także podpływała, ale nie gryzła go tylko próbowała go "pocałować". :D Jeśli ktoś wie czym to może być spowodowane bądź co mogę z tym zrobić to proszę o pomoc bo szkoda mi rozstawać się z którąś z rybek. :papa:

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Gryzące się Prętniki.

Post autor: kbtor » 2016-01-29, 14:32

Całowanie się ryb też może być formą walki.
Przy gęsto zarośniętym zbiorniku ryby zazwyczaj schodzą sobie z drogi i nie ma takich problemów.
Zazwyczaj agresja u ryb jest odzwierciedleniem sytuacji ogólnej w akwarium ( pomijam gatunki agresywne )
Niestety o akwarium nie wiemy nic, wiec określenie powodu agresji jest niemożliwe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Opsiq
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-28, 10:54
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Nazwisko: Olech
Lokalizacja: Polska

Re: Gryzące się Prętniki.

Post autor: Opsiq » 2016-01-29, 20:24

Akwarium 112l. Obsada:
6x neonki,
1 skalar,
2x Pretnik Karlowaty,
1x Glonojad.

Roślinność to w zasadzie dwie małe roślinki bo dopiero rosną a chce żeby były duże bo dla pretnikow zaciemnione miejsce jest bardzo dobre.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Gryzące się Prętniki.

Post autor: maol » 2016-01-30, 12:48

Czyli masz za szybko prętniki, a za wolno rośliny. Ich agresja jak napisał kbtor wynika po prostu z warunków w zbiorniku. Nasadź szybko więcej roślin... i będzie dobrze.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Opsiq
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-28, 10:54
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Nazwisko: Olech
Lokalizacja: Polska

Re: Gryzące się Prętniki.

Post autor: Opsiq » 2016-01-31, 10:58

Właśnie jadę zakupić z dwie rośliny, a Pretnika dałem w kwarantanne żeby mi się nie zagryzly i dopuszcze fo jak roślinki trochę już urosną.

Vexatus
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2016-01-31, 14:10
Imię: Patryk
Kontakt:

Re: Gryzące się Prętniki.

Post autor: Vexatus » 2016-01-31, 15:04

Prętniki w takim litrażu najlepiej trzymać w niewielkim haremie (1+2, 1+3), ale przede wszystkim zadbaj o dużo więcej roślin (także pływających). Poza tym skalar nie nadaje się do takiego litrażu.
Moje baniaczki na forum: 96 litrów dla Pangio oblonga.
Mój skromny blog akwarystyczny i mój katalog stron - zapraszam!

ODPOWIEDZ