Znikające neony

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Mateucjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-03, 10:19
Pojemność akwarium: 112
Imię: Mateusz

Znikające neony

Post autor: Mateucjusz » 2017-03-03, 10:35

Dzień dobry!

3 tygodnie temu założyłem akwarium 112 l. Tydzień temu wpuściłem do niego 15 neonów czerwonych, 2 platki, 2 kiryski panda, 2 ślimaki helmety i bojownika. Czytałem że bojownik nie atakuje neonków. Rano znalazłem jednego neonka w filtrze, a drugiego ugryzionego jeszcze żyjącego w roślince. Bojownik powędrował do kotnika. Wczoraj kupiłem kolejne 5 neonów czerwonych. Dziś jeden za filtrem, jeden w roślince - obydwa martwe. Dodam że wczoraj wszystkie zachowywały się w porządku, a bojownik pozostawał w kotniku.

Proszę o pomoc.

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Znikające neony

Post autor: Monique » 2017-03-15, 13:16

Mogłeś kupić osłabione ryby, nagła zmiana parametrów wody bez problemu może je wykończyć. Nie przemarzły w drodze do domu? Możliwe że były chore, albo jest coś szkodliwego w Twojej wodzie w akwarium. Reszta żyje?

Ja tak miałam z otoskami, z pierwszej "partii" którą kupiłam niestety przeżył tylko jeden. Natomiast druga grupka wraz z tym z pierwszej ma się dobrze już od kilku lat :) Często kupuje się już osłabione ryby - w przypadku otosów niestety są one głównie odławiane z naturalnych siedlisk :(
Natomiast w przypadku ryb hodowanych - faszerowane są antybiotykami, a w dodatku przewożone do sklepu a zaraz potem ponownie kupowane i wiezione do akwarium. Zmiany temperatury i parametrów wody działają bardzo niekorzystnie.

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Znikające neony

Post autor: Loleczek » 2017-03-18, 02:06

Albo to była wina niezamkniętego cyklu azotowego. Po nagłym wpuszczeniu takiej ilości ryb do niedojrzałego zbiornika podskoczyły gwałtownie azotyny i bum po rybach ;/
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

6500_pl
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-20, 12:03
Imię: Adam

Re: Znikające neony

Post autor: 6500_pl » 2017-06-20, 12:15

Wszystko na to wskazuje, chociaż nie podałeś istotnych szczegółów jak chociażby PH wody czy to jak dojrzałe jest akwarium, a wszystko ma wpływ na obsadę na jaką się zdecydujesz. Nie sądzę aby była to tylko kwestia osłabionych ryb.

ODPOWIEDZ