Terminator-labeo frenatus- SOS!

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
FoxyLove
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-28, 21:52
Pojemność akwarium: 300
Imię: Brak
Lokalizacja: Warszawa

Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: FoxyLove » 2007-07-28, 22:00

Witam, niedawno kupiłam rybe (labeo frenatus) wiedziałam iż jest ona agresywna i mocno terytorialna lecz słyszałam również ,że zachowuje spokój w dużym zbiorniku. Mój posiada 300 litrów.. i wydawało mi się ,ze nie będzie z tym problemów Póki co w akwarium jest mało roślin i są tylko dwa małe korzenie (przeprowadzka z 50 litrów) , 4x kryptokoryna, 5x anubias lanceolata i pare innych.Nie mam pojęcia co mam zrobić rozgania wszystkie inne ryby (terminator ;-) pare z nich zaczyna mieć już postrzepione płetwy... ) ( 2x jarzeniec,6x neon innesa,2x bystrzyk czerwonoplamy i 2x prętnik karłowaty)...bardzo prosze o porade...

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: oleq_30 » 2007-07-29, 02:11

nie hoduje tego ale z tego co sie orientuje labeo jest bardzo agresywny na kolor czerwony i wystko co czerwone jest celem jego ataku. poszperaj na goole
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
lukasz.www
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 2007-04-29, 11:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: lukasz.www » 2007-07-29, 09:30

FoxyLove, akwarium 300L jest dobre ale po prostu za mało kryjówek, musisz mu zrobić jakieś groty itp. a napisz dokładnie ile twoje labeo ma cm, a najważniejsze rybka ma swoje rewiry w akwarium, jeśli ryba naruszy rewir wiadomo co się stanie zaczyna atakować, bronić swego rewiru ale z tego co wiem rzadko kaleczy ryby, a co do twoich innych mieszkańców jarzeniec rybka stadna trochę więcej musisz ich mieć, tak samo bystrzyk ryba stadna jak na 300L to masz mało rybek chyba że dopiero zaczynasz?.

Awatar użytkownika
Inos
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-16, 23:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: Inos » 2007-07-29, 11:42

Musisz zapewnić dużo kryjówek w zbiorniku i nie przerybiać akwa , labeo poczuje się pewniej, jeśli będze miał gdzie się schować.
Ja nie mam labeo ale często obserwuję tą rybkę w akwarium brata. Trzyma ją z mieczykami , brzankami sumatrzańskimi, zbrojnikami,kiryśnikami.
Labeo gania na ogół brzanki , mieczykom raczej daje spokój.
Jest w akwa już parę lat i nigdy nie zrobił żadnej krzywdy innym rybom.
Większość czasu przesiaduje pod korzeniem lub w jego okolicach.
pozdrawiam
Inos

Awatar użytkownika
FoxyLove
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-28, 21:52
Pojemność akwarium: 300
Imię: Brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: FoxyLove » 2007-07-29, 14:09

lukasz.www pisze:FoxyLove, akwarium 300L jest dobre ale po prostu za mało kryjówek, musisz mu zrobić jakieś groty itp. a napisz dokładnie ile twoje labeo ma cm, a najważniejsze rybka ma swoje rewiry w akwarium, jeśli ryba naruszy rewir wiadomo co się stanie zaczyna atakować, bronić swego rewiru ale z tego co wiem rzadko kaleczy ryby, a co do twoich innych mieszkańców jarzeniec rybka stadna trochę więcej musisz ich mieć, tak samo bystrzyk ryba stadna jak na 300L to masz mało rybek chyba że dopiero zaczynasz?.
Lukasz, moja przygoda z akwarystyka zaczeła się dawno dawno temu jak miałam 5 latek i dostałam rybke "welonka" i nazwałam ją Emilka :P. Potem FoxyLove rosła i wraz z nia rósł również litraż zrbiornika :mrgreen:. 12l, 45l,50l,120l,300l(morskie) potem znowu 50l i teraz znowu zaczynam 300l od nowa, słodkowodne Azja. Moje Labeo frenatus ma 7-8cm.
ah i spytam może przy okazji,
a raczej się upewnie czy właściwa temperatura wody dla prętników karłowatych to 27-28c?

Awatar użytkownika
Inos
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-16, 23:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: Inos » 2007-07-29, 14:52

Zakres temperatur dla prętnika karłowatego to-22-28st.
pozdrawiam
Inos

Awatar użytkownika
lukasz.www
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 2007-04-29, 11:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: lukasz.www » 2007-07-29, 21:44

Z tego co wiem prętniki lubią wodę 28-30*C ale najodpowiedniejsza jest tp 25*C, prawie dla każdej ryby.

19marek90
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2007-02-20, 17:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Katowice

spokojnie

Post autor: 19marek90 » 2007-07-31, 10:50

mój labeo tylko na początku gonił mieszkańców akwarium...nie robił im krzywdy tylko przeganiał, po około tygodniu złagodniał i od tego czasu jest bardzo zgodną rybą, a jak to ktoś powiedział, że grubowarg goni wszystko co czerwone i z tym się nie zgodzę, gdyż mam stadko razbór klinowych dobrze wybarwionych, których nigdy nie prześladował.

Pozdrawiam:)

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Terminator-labeo frenatus- SOS!

Post autor: oleq_30 » 2007-08-05, 21:45

razbora klinowa jest raczej biało czarna bez dodatku czerownego. Chyba że się mylę .
Odnośnie atakowania czerwonego nie jest to opinia moja nie hoduje tej rybki są to informację z innych forów akwarystycznych
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

ODPOWIEDZ