stworzmy razem 126l am. pd. :)

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Sil
Stały bywalec
Posty: 376
Rejestracja: 2007-08-29, 09:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Głogów

Re: stworzmy razem 126l am. pd. :)

Post autor: Sil » 2007-08-30, 23:00

KrZyWy pisze:Do odzwierciedlenia prawdziwego biotopu A.P. potrzebny jest zbiornik minimum 100cm głęboki.
Wiesz, poczytaj jeszcze może trochę o SA, zobacz jakikolwiek film ze zdjęciami podwodnymi jakiejś południowoamerykańskiej rzeki... i wtedy będziemy mogli pokonwersować na jako takim poziomie :lol: .
Zdziwisz się wtedy zapewne, że SA to nie tylko Amazonka i różnorodność roślin - pod wodą klimat zazwyczaj daleki jest od naszych wyobrażeń. Co więcej - większość np. pielęgniczek pozdychałaby Ci z głodu w takim baniaku o głębokości 100cm, bo w naturze przeważnie żyją w warstwie liści niedaleko od brzegu, gdzie woda ma 20-30cm.
Btw, czyżbyś zakładał, że w Azji nie ma rzeki głębszej niż 100cm :lol: ?
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
cyba2
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2007-08-27, 13:28
Pojemność akwarium: 144
Imię: AGA
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: stworzmy razem 126l am. pd. :)

Post autor: cyba2 » 2007-08-31, 12:57

KrZyWy pisze:Słuchaj Sil, myślisz że masz rybki z amazonki i dorzecza i już jest A.P. gotowa?
Do odzwierciedlenia prawdziwego biotopu A.P. potrzebny jest zbiornik minimum 100cm głęboki. Pytasz pewno a po co?? A tu moja odpowiedź:
Większość roślin rosnących na tych terenach osiąga właśnie taką wysokość - do 1m.
Przykładem są moczarki, rogatki, kabomby, niektóre żabienice. Poqiem tylko tyle że ryby to nie wszystko. Oto moje sugestie oparte na własnym doświadczeniu. Dodam iż roślinki takie jak wymieniłem nie rosną dobrze w standardowym jakim jest 126l (45cm wys.). Roślinka dorata do lustra wody zaczyna się uginać bo pokrywa jest za blisko (standardowa), zaczyna oblatywać brązowym "czymś". Normalnie docierając do lustra wody zaczyna kwitnąć i to jest nie możliwe chyba że w otwartym akwarium.
Bardzo dobrze widać jakie "rośliny" ;-) rosną gdzieniegdzie pod wodą w Am. Płd. m. in. na tym filmie :lol: :
http://www.youtube.com/watch?v=t_e_kvSJwYc
T. candidi, A. baenschi, A. sp. "Mamoré"

ODPOWIEDZ