soczewka makro na 52mm

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

soczewka makro na 52mm

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-28, 23:53

No, więc zawsze chciałem mieć mocną soczewkę makro do robienia wyraźnych i dużych zbliżeń moich milusińskich w akwa. Postanowiłem sobie taką zmajstrować. Zakupiłem wcześniej tuleje do mojego canona s1 na 52 mm, miałem, w domciu soczewkę od szkła powiększającego, nieprzydatną, bo ułamała mi się rączka, dokupiłem przejściówkę z 52mm na 55 mm gdyż średnica soczewki wynosiła 54 mm. Soczewkę wkleiłem w redukcje na poxipol żadna filozofia. Taka soczewka o powiększeniu około 12 dioptrii albo nawet mocniejsza. Soczewka o podobnych parametrach kosztuje około 50 do 100 zł albo i lepiej, mnie kosztowała natomiast 10 zł za redukcje i 5 zł za soczewkę - lupa zakupiona i ruskich na bazarku, poxipol miałem w domciu. Jedyny mankament to, to, że nie można na nią założyć żadnego filtra(można jednak nakręcić ją na filtr) i to że mogą pojawić się romycia obrazu w narożnikach(większe jeśli soeczwka jest dalej od obiektywu i mniejsze jeśli bliżej.

Podsumowując:
redukcja 52/55 okło 10/11 zł na allegro
szkło powiekszające najlepiej jaknajmocniejsze o średnicy soczewki około 54 mm 5/10 zł allegro albo bazar u ruskich
poxipol albo inny mocny klej około 8 zł (super glue i kropelka odpada, nie złapa tak jak się należy, moża prubować z klejem ciekłym na gorąco)

razem da nam to maxymalnie 30 zł zależy gdzie nabędziemy elementy i czy przyppadkiem czegoś się nie znajdzie w domciu.

Większość fotek do kturych podaje linki jest robiona przy użyciu owej soczewki.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

ODPOWIEDZ