faktyfikcje.pl

Jaskinia z pojemnika po ....

Moderator: ModTeam

arek91
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-09-21, 15:18
Pojemność akwarium: 54
Imię: Arek
Nazwisko: Kurasz
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: arek91 » 2007-09-21, 18:23

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych akwarystów, czy mżna zrobić jaskinie dla rybek z jakiegoś plastikowego pojemnika (twardego, sztywnego), np. po lodach.
Jeśli tak to jak by trzeba przygotować aby móc włożyć taka jaskińke do akwarium (głównie mi chodzi o to czy się przez plastik nie zmieni skład chemiczny w akwarium).

Ja ogólnie bym chciał zrobić takie coś z dziórą na wylot. Wkopać to w żwirek na dnie i dodatkowo na tą jaskińke posypać żwirku. Czy takie coś to dobra myśl, czy jednak głupi pomysł :?: :?:

ghostdj
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2007-08-22, 15:46
Pojemność akwarium: 112
Imię: Darek
Lokalizacja: Gostynin

Re: Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: ghostdj » 2007-09-21, 21:42

A może zamiast plastikowego pojemnika byś zastosował taki wydrążony piaskowiec o kształcie rury - długość 18 cm, dziura 8 cm. Zrobie tak jak Ty planujesz zanurzyć go w żwirku i przysypie i wiem że jest naturalny i nie wyrządzi szkód w akwarium.
A co do niepożądanych skutków tzn. barwienia lub trucia wody to ciężko powiedzieć - ostatnio mnie kolega pytał o zastosowanie czegoś na dno akwarium aby ciężkie groty podkopywane przez ryby nie uszkodziły dna akwarium ( żeby nie pękła szyba ) i czy można zastosować tą mate do akwarium co sie kładzie między akwarium a szafke.
Pytałem sie i szukałem info na ten temat ale nigdzie nie znalazłem - podobno styropian stosują ale też nie każdy - przydałby sie jakiś spec co wie co nieco na temat wpływu takich rzeczy na wode.
A co do tego piaskowca o którym pisze to dałem za niego chyba 8 zł - glonki go ubóstwiają - a tu masz foto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2007-09-24, 09:00 przez ghostdj, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
agness:)
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-14, 20:05
Pojemność akwarium: 126
Imię: agnieszka
Lokalizacja: tarnowskie gory

Re: Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: agness:) » 2007-09-21, 22:01

ja bym nie ryzykowala nie wiem czy nadruki na pudelkach nie zaszkodza rybka. troche ciezko bedzie ci zamaskowac ten pojemnik w akwa... ceramika nie jest droga i prawie w kazdym zoologicznym kupisz, swietnie sie prezentuje i kupisz nawet w ksztalcie korzenia z wieloma wlotami :) a co do tego piaskowca to tez dobry pomysl, wyglada swietnie bo tez mam. jak kupisz to go dobrze wyplucz. niech sie napije troche wody bo jak go wsadzisz to wraz z bombelkami odchodzi troszke piasku moze na poczatku zamulic wode ale nie na dlugo.pozd :-)

arek91
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-09-21, 15:18
Pojemność akwarium: 54
Imię: Arek
Nazwisko: Kurasz
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Re: Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: arek91 » 2007-09-21, 23:19

OK to w takim razie pudełko odpada :-) .. Wspomnieliście o tych piaskowcach, czy moge je dostać w każdym sklepie zoologicznym :?: :?: I czy są różne ich rozmiary :?: :?:

strix
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-21, 23:38
Pojemność akwarium: 200
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: strix » 2007-09-22, 00:05

wracając do tworzyw sztucznych jako materiału na jaskinię to "Magazyn Akwarium" z lipca zawiera artykuł o murenach w którym autorzy proponują zrobić kryjówki z rur PCV. skoro więc można w morskim, to sądzę, że tym bardziej w słodkowodnym, zresztą tego materiału używa się do przepływu wody pitnej. Osobiście podobnie jak przedmówcy nie wchodziłbym jednak w tworzywa sztuczne. A moja propozycja to kokos. Koniecznie kupiony w całości w spożywczym (w akwarystycznym widziałem skorupę za 40zł, w spożywczym płaciłem 2zł za całego kokosa). Kształtujesz w/g gustu (swojego i ryb :-) ), i nie wymaga dodatkowej obróbki (ja swojego tylko umyłem, z czasem ryby go ogołociły). Co do piaskowca, to może on utwardzać i alkalizować wodę. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-09-24, 22:30 przez strix, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
agness:)
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-14, 20:05
Pojemność akwarium: 126
Imię: agnieszka
Lokalizacja: tarnowskie gory

Re: Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: agness:) » 2007-09-23, 23:25

hej
piaskowiec kupisz prawie w kazdym
sa rozne od malenkich za 2zl po olbrzymie za 400zl ale te wielkie dla bogaczy co maja akwaria a nie takie sloiczki jak my ;-) ja mam 2 i jestem z nich dumna sa piekne i bosko wygladaja ( w piatek mialam jeden ale w sobote mialam juz dwa :-)) za pierwszy dalam 35 a za drugi 59 ale sa duze. ale daje slowo wygladaja odjazdowo
normalnie zajebiscie :)

Awatar użytkownika
pavelek
Rekin forum
Posty: 1950
Rejestracja: 2006-12-27, 21:41
Pojemność akwarium: 80
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: pavelek » 2007-09-24, 20:26

agness:) pisze:zajebiscie
-bez komentarza

piaskowce utwardzają wode daltego nadają się tylko do malawi.

Awatar użytkownika
agness:)
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-14, 20:05
Pojemność akwarium: 126
Imię: agnieszka
Lokalizacja: tarnowskie gory

Re: Jaskinia z pojemnika po ....

Post autor: agness:) » 2007-09-26, 22:22

kochanie poczytaj sobie.......
pavelku to dla ciebie
http://akwaria.info/czy-piaskowce-zatwardzaja-wode.html
wrrrrrrr

ODPOWIEDZ