Czytaj nasze artykuły http://krafen24.pl/

Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Moderator: ModTeam

Czarek
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2007-08-09, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Czarek
Lokalizacja: wawa

Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: Czarek » 2007-09-25, 08:42

witam wszystkich serdecznie chcialem wczoraj zmienic wode robie to przewaznie w niedziele bo mam troszke wolnego czasu zauwazylem 1 malutka rybke ktora plywa po akwa jednak po dokladniejszych obserwacjach ztwierdzilem ze jest to mala ramireza samiec i samica uwily sobie gniazdko na korzeniu porosnietym mchem i w nim obecnie znajdowala sie ikra czego wczesniej nie zauwazylem teraz jestem tatusiem szczesliwej gromadki bo samiec i samica zaczely mi sie wrescie opiekowac potomstwe. Pilnuja malych a jak za daleko odplywaja to wsadzaja je sobie do pyska i wypluwaja tam gdzie reszta rodzinki.
Przepraszam ze tak truje ale chce wam dobrze temat nawinac dzisiaj od rana obserwuje rodzinke ramirez jestem z nich dumny bo wczesniej zjadaly mi ikre a teraz prosze bardzo w kolo rodzinki zadna rybka nie plywa tak sie boja samca .
Moje pytanie co do zalozonego posta brzmi czy oddzielal ktos kiedys kawalek akwarium ???
mianowicie miejscu w ktorym beda sie znajdowaly rybki (ramirezy wraz z potomstwem) chcialem jakos to miejsce oddzielic poniewarz ramirezy troszcza sie o male ale nie ufam innym rybkom takim jak Gurami mozajkowe okolo 5-6 cm , gurami calujace a przedewszystkim gurami czekoladowemu ktory z reguly zywi sie zywym pokarmem ktory stawia opor i sa jeszcze krewetki takie duze ktore jak zobaczyly male rybki powychodzily z ukrycia i czaja sie w kolo ale chyba bardziej z ciekawosci bo jak czytaem to raczej nie jedza ryb (ale stresuja mi rodzicow bo rybke sie szybko odgoni a z krewetka nie , widzalem jak krewetka walczyla z samcem ona stala w bez ruchu a samiec skubal ja jak kobra :mrgreen: )

Mam na celu odzielenie rodzicow od reszty akwarium wierze w ich mozliwosci ale jednak bedzie ciezej mi dawac pokarm dla malych rybek i chodzi przedewszystkim o bezpieczenstwo potomstwa

Jak ktos co podobnego mial albo wie jak to zrobic to bardzo bym prosil o wytlumaczenie albo zasugerowanie jakiegos pomyslu

PS. nie mam 2 akwarium zato posiadam kotnik wewnetrzny do akwa po gubikach ale szkoda mi rodzicow nie chce ich juz stresowac i oddzielac potomstwo.
dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-09-25, 10:36 przez Czarek, łącznie zmieniany 3 razy.
OBSADA
---112 l---
2 ramirezy
2 gurami zlote
2 gurami calujace
11 neonkow
2 danio
4 zalobniczki albinostyczne
1 sumik szklisty
3 krewetki

---60l---
15 maluchów ramirez
1 krewetka
1 glonojad
4 malusieńkie glonojady

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: dzidek1983 » 2007-09-25, 08:47

raczej trudne do wykonania... małe rybki przepłyna raczej przez kazda siatke, a stosowanie czegos innego moze byc wrecz niewykonalne (np. szyba, plastik, folia)

jo poszedlbym do zoologa albo jeszcze lepij do wedkarskiego i spytal czy nie maja siatki o oczkach 0,1 mm...

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: maol » 2007-09-25, 09:33

Kupiłbym po prostu małe akwarium na zbiornik tarliskowy. Będzie najprościej.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Sil
Stały bywalec
Posty: 376
Rejestracja: 2007-08-29, 09:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Głogów

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: Sil » 2007-09-25, 10:32

... a na przyszłość warto się zastanowić, czy połączenie typu ramireki <=> gurami w jednym akwa ma w sobie jakiś sens :roll:
Pozdrawiam,
Krzysiek

KILLER
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-06, 22:54
Pojemność akwarium: 112
Imię: Micha³
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: KILLER » 2007-09-25, 15:51

ja mam gurami dwuplamy i mozaikowe i ramirezy i jest gites :mrgreen:

czarek powiedz co robisz że ci się rodza ramirezy??? jakieś specjalne wymagania maja>>???
112L
2 glonojady
2 gurami mozaikowe
2 kiryśniki czarnoplame
2 kosiarki
64L
red cherry, babulti, amano

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: maol » 2007-09-25, 15:53

Prawdopodobnie u Ciebie przyczyną braku młodych ramirezek są właśnie gurami. Ikra i młody narybek to bardzo atrakcyjne pokarmy w akwarium...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: Potamotrygon » 2007-09-25, 19:02

mam patent na takie sytuacje. Kiedyś również myślałem nad podzieleniem akwa. pomysł jest taki. 2 kawałki pleksy z wyciętym otworem w takim samym miejscu na obu! pomiędzy wkleiłem gąbkę ale taką cienką. Plekse sklejamy na silikon a w miejscu wycięć wklejamy od środka gąbkę, może być też jeden kawałek i wklejona gąbka z filtra z dużym ziarnem. ale w miarę cieńka. otwór i rozmiar zależą od ciebie. ale niestety spada ruch wody.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: Morter » 2007-09-25, 19:19

to nie bardzo działa, musiało by być idealnie doasowane na szerokość, dosłownie idealnie, kiedyś tak zrobiłem jak mi się molinezja okociła, jeszcze dawno dawno temu, i nic to nie dało, bo szparką która była minimalna narybek przechodził do skalarów...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: Potamotrygon » 2007-09-26, 00:43

silikonem przykleić na około pleksy albo gąbkę albo uszczelkę gumową.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: maol » 2007-09-26, 07:40

Obstawiam, że najprostszym rozwiązaniem będzie 20l zbiornik tarliskowy... Ma wszystkie zalety i żadnych wad. I zapewnia 100% separacji.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Czarek
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2007-08-09, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Czarek
Lokalizacja: wawa

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: Czarek » 2007-09-27, 14:09

dzieki panowie juz po frytkach chcialem byc dobrym akwarysta wsadzilem rureczke z wezykiem i wyssalem wszystkie male ramirezy do kuli okolo 15 l potem moja kochana nazyczona powiedziala wsadz do malych rybek rodzicow tak pieknie sie nimi opiekowaly wsadzaly je sobie do buzki a potem wypluwaly w bezpiecznym miejscu ... posluchalem :cry: i to byl blad wszystkoi bylo pieknie przez 5 minut po przezuceniu rybek przystopilem do zmiany wody i czyszczenia akwa a moja kochana dziwczyna siedziala i patrzyla jak samiczka ramirezy wsuwa swoje mlode :((((( byo juz za puzno zawiodelm sie na niej teraz juz nic nie bede robil w tym celu by uchronic populacje w swoim akwarium :)

tylko z tego powodu zabralem mlode do kuli bo przez 5 minut obserwowania jak rybki slodko bawia sie i plywaja pod rodzicami 5 malych odlaczyla sie od stadka a tam czychaly na nie danio i czarne neonki :( nawet rodzice sie nie zorientowaly ze znikaja im mlode


PS niewiem czmu mi sie tak czasto pladza ramirezy napewno nie przez to ze nie mam gurami posiadam 2 gurami mozajkowe okolo 5-6 cm 2 gurami calujace i 2 gurami czekoladowe :) wiec to chyba zalezy od dobrania sie parki akurat ja trafilem samca kupilem miesiac przed samica w innym sklepie

pozdrawiam i dziekuje za pomoc ale chyba bede musial zaopatrzyc sie w akwarium tarliskowe
OBSADA
---112 l---
2 ramirezy
2 gurami zlote
2 gurami calujace
11 neonkow
2 danio
4 zalobniczki albinostyczne
1 sumik szklisty
3 krewetki

---60l---
15 maluchów ramirez
1 krewetka
1 glonojad
4 malusieńkie glonojady

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę podzielić akwarium - jak to zrobić?

Post autor: maol » 2007-09-27, 14:14

Czarek pisze:
pozdrawiam i dziekuje za pomoc ale chyba bede musial zaopatrzyc sie w akwarium tarliskowe
Proste rozwiązania są zwykle najlepsze. W związku z wyczerpaniem tematu wątek zamykam.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Zablokowany