CO ROBIĆ Z DUŻYM KH?

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

MARTINES
Zainteresowany
Posty: 31
Rejestracja: 2007-08-16, 17:05
Pojemność akwarium: 45
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdynia

CO ROBIĆ Z DUŻYM KH?

Post autor: MARTINES » 2007-09-22, 16:55

Chcę mieć NEONKI I PIELĘGNICZKI RAMIREZA ale woda u mnie ma parametry:KH=17, GH=17,PH=7,8.Kupiłem preparat SERA MORENA (ekstrakt torfowy) tak zalecił mi sprzedawca-czy to coś pomoże :?: Napewno nie stać mnie na filt RO może ma ktoś inne pomysły co robić. Wiem też o mieszaniu wody z kranu z wodą destylowaną ale czy to dobry pomysł :?: -nigdy tego nie robiłem.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: CO ROBIĆ Z DUŻYM KH?

Post autor: maol » 2007-09-22, 17:22

Wysoki poziom KH można obniżyć na kilka sposobów. Najbardziej popularne to:

- dodanie torfu bądź jego preparatów (SERA Morena może być)
- dodanie preparatów chemicznych obniżających kh (np. Aquacid lub Aquafix KH Zooleku)
- stosowanie wody z RO.

Ponieważ piszesz, że wysoka twardość wynika z parametrów samej wody, może okazać się że jedyna metoda na stałe jej obniżenie to niestety RO. Bo w wypadku torfu i chemii, każda podmiana będzie powodowała ponowne utwardzenie się wody, i będziesz musiał powtarzać te zabiegi regularnie. Mieszanie wody destylowanej z kranówką również może okazać się sensownym rozwiązaniem - tyle że będziesz musiał sprawę przećwiczyć i doświadczalnie wypróbować, tak aby opanować odpowiednie i stabilne proporcje dla wymaganych przez Ciebie parametrów - co nie jest zwykle proste i szybkie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

MARTINES
Zainteresowany
Posty: 31
Rejestracja: 2007-08-16, 17:05
Pojemność akwarium: 45
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdynia

Re: CO ROBIĆ Z DUŻYM KH?

Post autor: MARTINES » 2007-09-23, 22:12

Dzięki MAOL.Jednak zdecyduje się na mieszanie wody z destylowaną i torf bo te ryby chyba to lubią.

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CO ROBIĆ Z DUŻYM KH?

Post autor: D4ni3l » 2007-09-27, 16:40

MARTINES pisze:Dzięki MAOL.Jednak zdecyduje się na mieszanie wody z destylowaną i torf bo te ryby chyba to lubią.
To dobry pomysl, jezeli masz darmowy dostep do wody destylowanej.
Na dluzsza mete tanszym sposobem jest kupno filtra RO.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

ODPOWIEDZ