Psycholog grodzisk mazowiecki

Rozmnażanie ramirez

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Piotrek
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2007-01-20, 20:48
Pojemność akwarium: 100
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Rozmnażanie ramirez

Post autor: Piotrek » 2007-07-13, 16:12

Poczym mozna rozpoznać że samiczka ramirezy jest zapłodniona i jakie warunki muszą panować do rozrodu?

Awatar użytkownika
SuperCool
Akwarysta
Posty: 404
Rejestracja: 2007-06-29, 19:24
Pojemność akwarium: 54
Imię: Gabriel
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: SuperCool » 2007-07-13, 17:30

no... więc :) Warunki muszą być co najmniej bardzo dobre... :-D Ja rozmnożyłem moje Ramirezki w zwykłej wodzie... nie jakiejś magicznie ustawianej za pomocą chemii. :-D
zmieniłem 40 % wody... samiec i samica zaczęli pływać obok siebie... potem tak jakby.. "wachlowali się" ogonami... na następny dzień czyściły "wachlując ogonami" wysepkę z piasku... i kamienie takie szerokie... 6 godzin później ikra już tam była... ;-)

Także... no :D nic dodać nic ująć... a opisy tych rybek i w jakiej wodzie one lubią... to przecież : www.google.pl :->

Pozdro.

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: D4ni3l » 2007-07-13, 17:35

SuperCool pisze:no... więc :) Warunki muszą być co najmniej bardzo dobre... :-D Ja rozmnożyłem moje Ramirezki w zwykłej wodzie...
Mysle, ze to Piotrkowi duzo nie pomoglo :)

Pozdrawiam!
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Czarek
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2007-08-09, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Czarek
Lokalizacja: wawa

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: Czarek » 2007-08-13, 15:51

hmmm moje ramirezy wczoraj zlozyly 2 raz ikre 1 nie utrzymala sie tylko z tego powodu ze moja kochana mamusia podczas mojej nieobecnosci wyjela kotnik z malutkimi rybkami na zewnatrz akrawium bo sugerowala sie swoim sokolim wzrokiem i powiedziala ze tam nic nie bylo :))) temperatra powinna byc okolo 28-30 i warunki powinny byc dostosowane do ich potrzeb

nie rozpoznasz Piotrek kiedy ramireza jest zaplodniona bo one skladaja ikre :-P mozesz poznac tylko przed czasem kiedy zaczna ja skladac mi 3 dni przed zlozeniem ikry samieci samica plywaly razem byly bardzo intensywnie ubarwione jak by szukay miejsca odganialy wszystkie rybki nawet gurami ktore jest 2 razy wieksze od nic ;) i po jakims czasie wstaje a ikra zlozona na srodku akwarium w malym wglebieniu w kamyczkach dzisiaj moja ikra ma 3 dzien i dzisiaj ja wieczorem wsadze do kontnika
OBSADA
---112 l---
2 ramirezy
2 gurami zlote
2 gurami calujace
11 neonkow
2 danio
4 zalobniczki albinostyczne
1 sumik szklisty
3 krewetki

---60l---
15 maluchów ramirez
1 krewetka
1 glonojad
4 malusieńkie glonojady

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: D4ni3l » 2007-08-13, 15:58

Kolejne tarło Ramirez

*Samica złożyła jajeczka po raz trzeci na liściu anubiasa. Wcześniejsze tarła kończyły się klapą przez podjadanie ikry prawdopodobnie przez współlokatorów. Nie chciał bym stracić ikry kolejny raz.
Nie mam drugiego zbiornika i wpadłem na pomysł że przeniosę liść z jajeczkami do kotnika.
Mam pytanie, czy ktoś już podkaradał ikrę rodzicom? Trochę mi ich żal choć z drugiej strony jak ma być zjedzona...

-na forum już kilka razy było, żeby tak właśnie robić... Prawie wszystkie NIE mają instynktu macierzyńskiego i nie chronią ani nie interesują się ikrą/młodymi, więc nie powinno być Ci szkoda odławiać - to dla ich dobra... Kotnik najlepiej zaciemnij w jakiś sposób...

Mariusz86:Hmm.. Dlatego Ci się rodzice zjadają ikrę bo niewątpliwie masz złe parametry wody.. Ja miałem Pielęgniczki Ramireza i zawsze rodzice sięo piekowały młodymi.. i nie mówię tu o jednej parze.. Żeby dochować się bezproblemowo Razmirezek musisz mieć parametry prawie takie same jak przy hodowaniu Paletek.. woda kwaśna, miękka i temperatura 28-29'C.. Wtedy napewno się uda ;-)

lukaszwww:Mariusz86, to nie zależy od wody tylko od ryby, nie przeczę woda tez jest ważna, ale niektóre gatunki wyhodowane w hodowlach, niestety ale mają słabo rozwinięty instynkt macierzyński. Ty możesz mieć rybkę z importu która opiekuje się potomstwem a mundek_78, może mieć z hodowli która niestety utraciła ten instynkt.

Mariusz86:Może i masz rację, ale przez tyle lat hodowałem Ramirezki z różnych źródeł i zawsze się opiekowały potomstwem.. fakt, za pierwszym czy drugim tarłem zjadały ikrę, ale to normalne przy pierwszych podejściach do rozmnażania u pielęgnic.. Wystarczyło mi tylko ustabilizować parametry na "paletkowe" i nie miałem problemu.. Może poprostu te Mundka rzeczywiście utraciły instynkt..

Pozdrawiam

Dziwne zachowanie ramirezy


*Wczoraj wieczorem zauważyłem ze ramireza takiak by miala złożoną płetwe ogonową i cały czas gdzieś się kładzie albo na żwirku albo na liściach i czasami pływa co to może być?
Tak jak by szukała jakiegoś miejsca.

-ja bym się zastanawiał, czy to nie są jakieś chorobowe objawy... Obserwuj, a jeśli masz gdzie, to przygotuj akwarium kwarantannowe, bo może być konieczne...

*Ona nie może rozłożyć tylnej płetwy co mam zrobić może podnieść temperature?

-a jakie masz jeszcze rybki w tym akwa?? Przeczytaj sobie link w moim opisie o lecznicy, tam są podstawowe rady...
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Czarek
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2007-08-09, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Czarek
Lokalizacja: wawa

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: Czarek » 2007-08-13, 16:17

to mu powinno wystarczyc na razie :mrgreen: ramirezy jak maja warunki skadaja ikre bardzo czesto mi zlozyly 1 raz pod koniec lipca i po zabraniou polowy ikry reszta zostala zjedzona wiec jezeli ktos decyduje sie na odlow ikry dla dobra potomstwa to niech odlowi cala ikre moim zdaniem bez sesu zostawiac ikre bo ramirezy sa do pewnego stopnia opiekuncze ale po wykluciu sie mlodych jezeli ma sie jedno akwarium ciezko bedzie utrzymac mlode aby funkcjonowaly noramlnie bo sa inne rybki ktore z przyjemnoscia zjedzia male ramirezy :mrgreen: ja mam 4 gurami i wiem ze male ramirezy dlugo by nie plywaly same zostaly by zjedzone przez wieksze osobniki ale planuje sobie kupic 2 akwa i zobacze czy rzeczywiscie ramirezy opiekuja sie swoim potomstwem po wykluciu sie mlodych
Ostatnio zmieniony 2007-08-15, 23:52 przez Czarek, łącznie zmieniany 1 raz.
OBSADA
---112 l---
2 ramirezy
2 gurami zlote
2 gurami calujace
11 neonkow
2 danio
4 zalobniczki albinostyczne
1 sumik szklisty
3 krewetki

---60l---
15 maluchów ramirez
1 krewetka
1 glonojad
4 malusieńkie glonojady

Awatar użytkownika
werisal
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2007-09-15, 16:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: werisal » 2007-09-26, 18:28

Pare razy padło słowo: KOTNIK. Co to jest? I mam pytanie czy Wy gdy samiczka ramirezy założy ikre to wyławiacie tą ikre siatką i przenosicie do drugiego akwarium (kwarantannowego)?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sil
Stały bywalec
Posty: 376
Rejestracja: 2007-08-29, 09:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Głogów

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: Sil » 2007-09-26, 18:42

D4ni3l pisze:Prawie wszystkie NIE mają instynktu macierzyńskiego i nie chronią ani nie interesują się ikrą/młodymi, więc nie powinno być Ci szkoda odławiać - to dla ich dobra
Z tym twierdzeniem nie do końca się zgodzę... Należy zastanowić się dlaczego nie wykazują instynktu macierzyńskiego... ano IMHO właśnie z powodu tego, że same są produktami masowych hodowli, gdzie ikrę zabiera się od rodziców. Rodzicom-ramirezkom trzeba dać szansę i czas - zjedzą ikrę raz, drugi, ale w końcu zaskoczą, o co chodzi.
werisal pisze:czy Wy gdy samiczka ramirezy założy ikre to wyławiacie tą ikre siatką i przenosicie do drugiego akwarium (kwarantannowego)?
Jeśli już chcesz przenieść ikrę to z kamieniem lub innym przedmiotem, na którym została złożona. Woda w akwarium z ikrą najlepiej gdyby miała parametry tożsame z tymi w akwa ogólnym.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
werisal
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2007-09-15, 16:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: werisal » 2007-09-26, 18:46

A jeżeli złoży ikre na roślinie? To uciąć listek?
Obrazek

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: Morter » 2007-09-26, 19:04

werisal pisze:A jeżeli złoży ikre na roślinie? To uciąć listek?
tak :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
werisal
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2007-09-15, 16:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: werisal » 2007-09-28, 08:27

A ten KOTNIK to co to jest?
Obrazek

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: Rozmnażanie ramirez

Post autor: lolek » 2007-09-28, 08:29

Kotnik jest to zbiornik(akwarium) w którym rybki rodzą młode, ponieważ muszą być oddzielone od reszty obsady akwarium
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

ODPOWIEDZ