dojada rybcie do niemiec???

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
agness:)
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-14, 20:05
Pojemność akwarium: 126
Imię: agnieszka
Lokalizacja: tarnowskie gory

dojada rybcie do niemiec???

Post autor: agness:) » 2007-10-21, 18:42

jak myslicie dowioze rybcie do niemiec czy to raczej glupi pomysl???
tam sa kosmicznie drogie a nic tak nie cieszy dzieciaka jak nowi lokatorzy do akwa
ma 240l i chce kupic jakas drobnice neony, danio koralowe, jarzence, latarniki , rozborki klinowe ale czy to ma sens????
wrrrrrrr

Awatar użytkownika
Gosia
Zainteresowany
Posty: 34
Rejestracja: 2007-06-02, 16:14
Pojemność akwarium: 160
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: Gosia » 2007-10-21, 18:57

To raczej byłby zbyt długotrwały stres dla ryb mogły by zdechnąć i nie koniecznie podczas podróży. (tak mi sie wydaje, ja bym tak daleko ryb nie wiozła)

Awatar użytkownika
Sil
Stały bywalec
Posty: 376
Rejestracja: 2007-08-29, 09:59
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Głogów

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: Sil » 2007-10-21, 19:11

Jeżeli odpowiednio przygotujesz je do transportu to nie widzę żadnego problemu z przewiezieniem rybek do Niemiec. Pamiętaj, żeby zapewnić izolację termiczną i odpowiedni poziom tlenu w wodzie.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: lolek » 2007-10-21, 19:33

ja znam kolesia od którego neonki z warszawy pojechały na Ukrainę i nic im nie było.
Oczywiście w torebce musi byś czysty tlen a nie powietrze. No i nie należy rybek narażać na zbędny stres.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: oleq_30 » 2007-10-21, 19:35

proponuje również zapoznać sie z warunkami prawnymi w wywozie ryb poza granice państwa , żeby nie mieć problemu na granicy.
na żółwia musisz mieć pozwolenie wystawione przez wydział środiwiska przy starostwie , na psa kota musisz miec np paszport, widziałem kiedyś na granicy wypuszczającą papużki kobiete bo nie miała stosownych dokumentów.

CYTAT :
"Odnośnie przewozu przez polską granicę państwową królików domowych, gryzoni, płazów, gadów, ozdobnych ryb tropikalnych, wszystkich gatunków ptaków z wyjątkiem drobiu objętego dyrektywami Rady 90/539/EWG i 92/65/EWG oraz bezkręgowców ( z wyjątkiem pszczół i skorupiaków ) brak jest szczególnych regulacji. Przy każdorazowym przewozie takich zwierząt przez polską granicę państwową powinien odpowiednio wcześniej za pośrednictwem placówki konsularnej w Polsce wystąpić do Głównego Lekarza Weterynarii w Warszawie z prośbą o zgodę na konkretny przewóz i ustalenie jego warunków.

po prostu poszperaj po necie

http://www.akwarystyka.com.pl/archive/i ... 15950.html tu masz dość ciekawą dyskusję
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: maol » 2007-10-21, 19:49

Technicznie, nie ma problemu. Zapakować w odpowiednie worki, z tlenem zamiast powietrza, + 1 worek z gorącą woda na każde 3 z rybami ( pakowanymi po np. 5 szt - czym mniej tym lepiej) całość do styropianowego pudła, dodatkowo pusta przestrzeń wypełnić albo workami z wodą, albo gazetami. I dojadą bez problemu - mogą w takim opakowaniu spędzić nawet 2-3 dni.

Co do spraw prawnych - ponieważ ryby są już na terenie UE, nie powinno być problemu. Obostrzenia wymagane są przy imporcie do UE albo wywozie z UE. Za to zawsze warto mieć przy przekraczaniu przez ryby granicy zaświadczenie o pochodzeniu ( które może wystawić sklep) bo celnik może się doczepić, ze gatunek może być np. chroniony. Nie dotyczy to UK, tam na 100% wymagane są świadectwa weterynaryjne dla każdego osobnika..

Acha, no i nie można przewozić w ten sposób ryb w ilościach wskazujących na cele handlowe. Dla takich eksportów potrzebne są już zupełnie inne dokumenty.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

monica
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2007-10-16, 09:26
Pojemność akwarium: 126
Imię: monica
Lokalizacja: Kevelaer/NRW
Kontakt:

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: monica » 2007-10-22, 09:22

agness:) pisze:jak myslicie dowioze rybcie do niemiec czy to raczej glupi pomysl???
Ja dowiozlam z niemiec do polski i wytrzymaly zyja do dzisiejszego dnia.
Tak wiec agness:), wydaje mi sie ze nie ma problemu z ich wytrzymaniem.

Awatar użytkownika
agness:)
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-14, 20:05
Pojemność akwarium: 126
Imię: agnieszka
Lokalizacja: tarnowskie gory

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: agness:) » 2007-10-27, 18:36

a czy tabletki tlenowe zdadza egzamin ???
bo w jednym zoologu maja butle z tlene wiec bez problemu ale w drugim radzili kupic mi te tabletki
wrrrrrrr

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: maol » 2007-10-27, 19:22

Tlen z butli to lepsze rozwiązanie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
agness:)
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-14, 20:05
Pojemność akwarium: 126
Imię: agnieszka
Lokalizacja: tarnowskie gory

Re: dojada rybcie do niemiec???

Post autor: agness:) » 2007-11-24, 00:26

na 100 rybek padly 4 nienajgorze co nie ;-)

wielgachne dzieki

(co ja teraz zrobie z tym wielkim termosem po rybach!?)
wrrrrrrr

ODPOWIEDZ