Problem z filtrem Aquael Turbo Filter 650

Moderator: ModTeam

robjach
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-11, 13:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Warszawa

Problem z filtrem Aquael Turbo Filter 650

Post autor: robjach » 2007-02-11, 13:57

Witam wszystkich

Jestem użytkownikiem filtru jak w temacie. Od jakiegoś czasu muszę czyścić go coraz częściej ( mowa o samej "pompie" z wirnikiem ). Filtr ma ok 1,5 roku i systematycznie wymieniana jest gąbka i wkład do filtra w węglem lub bez. Ostatnimi czasy zauważyłem dziwny objaw , że filtr jakby z dnia na dzień zasysa coraz mniej powietrza i jakby wolniej (słabiej) pracuje i tak sukcesywnie aż do momentu kiedy powietrze przestaje w ogóle lecieć. Wirnik się kręci , ale tak jakby "nie miał siły" zasysać powietrza. Rurka dolotowa jest drożna. Po wyjęciu mechanizmu i przepłukaniu włączam samą pompę żeby sobie na luźno popracowała w wiadrze z wodą. Po takiej operacji składam całość i wszystko zaczyna normalnie pracować. Wcześniej starczało na dwa , trzy tygodnie , a teram na dwa trzy dni i filtr znów przestaje podawać powietrze. Pytanie ogólnie brzmi: Czy jest to wina wirnika?? po wyjęciu go i wyczyszczeniu wygląda "jak młody bóg" :P
Jeśli ktoś miał podobny problem to poproszę o jakieś info , bądź inne sugestie co może być przyczyną.
Z góry serdecznie dziękuję

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Problem z filtrem Aquael Turbo Filter 650

Post autor: Piwosz » 2007-02-11, 16:38

Mi się wydaje że poprostu masz coraz większe zanieczyszczenie w akwa no i filtr częściej sie zatyka.

Powiedz jakie masz akwa i "służbe porządkową"

robjach
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-11, 13:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z filtrem Aquael Turbo Filter 650

Post autor: robjach » 2007-02-11, 17:17

akwa ma 120 L a służba porządkowa to ok 10 krewetek, 4 glonojady, 6 otosków i niezliczona liczba świderków :)
niemniej jednak ośmielam sie zauważyć :roll: że czystość akwa nie uległa zmianie od jakiegoś roku, filtr jest czysty bo jest dość często czyszczony- woda jest wręcz krystaliczna już sam to wyeliminowałem jako przyczynę chodziło mi raczej o odp. w stylu "to normalne w aquael'ach że wirnik po 1,5 roku trzeba wymienić bądź całą pompę" ale dzięki za zainteresowanie :) pzdr

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Problem z filtrem Aquael Turbo Filter 650

Post autor: Piwosz » 2007-02-11, 21:08

no wiesz to też zależy od sposobu uzytkowania. Jednym filtry chodza dłużej bez wymiany częsci innym ciągle się psują. takie jest życie. Pozdrawiam.

arti55
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2007-01-30, 23:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: warszawa

Re: Problem z filtrem Aquael Turbo Filter 650

Post autor: arti55 » 2007-02-12, 20:37

Ja też tak miałem w aquaelu. Te same obiawy i akwa też miałem czyściutkie. Poprostu nie denerwowałem się tylko wywaliłem go do kosza a kupiłem nowy.
Pozdrawiam Artur

robjach
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-11, 13:41
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z filtrem Aquael Turbo Filter 650

Post autor: robjach » 2007-02-12, 20:42

w tym filtrze wirnik sie wyciąga cały i był sukcesywnie oczyszczany, ten problem wyeliminowałem też , ale gadałem z kolegą który jak sie okazało pracował w AQUAELU i mówi że to najprowdopodobniej wina wirnika ponoć sie rozmagnesowują po jakimś czasie więc trzeba będzie wymienić. Więc jakby ktoś miał podobny problem to polecam zajrzeć na strone producenta można kupić częsci zamienne :) )) a w tym i wirniki

ODPOWIEDZ