ANKIETA NA TEMAT FORUM

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

Czy podoba Ci się klimat na forum

Czas głosowania minął 2008-01-15, 00:41

Tak. Jest świetnie.
11
48%
Jest ok, ale denerwują mnie moderatorzy
2
9%
Jest ok, ale denerwują mnie osoby należące do grupy: Administrator
8
35%
Nie podoba mi się, ale zostane tu
1
4%
Nie podoba mi się, zamierzam zmienić forum na inne
1
4%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

ANKIETA NA TEMAT FORUM

Post autor: D4ni3l » 2007-12-15, 00:41

Witam. Pozwoliłem sobie zamieścić ankietę. Serdecznie proszę o głosowanie.
Pozdrawiam.
-Daniel.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ANKIETA NA TEMAT FORUM

Post autor: Michał » 2007-12-15, 01:30

D4ni3l, myslę że może napisz jasno co Ci nie pasuje... Tylko nie pisz mi tych samych powodów co wcześniej na PW bo są tak jak już powiedziałem dziecinne... (tutaj możesz sobie przytoczyć mój cytat o piaskownicy).

Poza tym ta ankieta nic nie wnosi ponieważ co mi po liczbach... Jestem raczej za precyzyjnym i jasnym wyrażaniem poglądów... Czyli jak już ktoś chce głosować to niech jasno i wprost określi co by chciał zmienić/co mu się nie podoba/co mu się podoba itd
Michał

Awatar użytkownika
Alexa_Vega
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-10-24, 00:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Alexa
Nazwisko: Vega
Lokalizacja: Miami

Re: ANKIETA NA TEMAT FORUM

Post autor: Alexa_Vega » 2007-12-15, 03:28

Chciałbym skorzystać z okazji i zapytać dlaczego od pojawienia się "nowego" starego administratora niektóre tematy zamykane są natychmiast.

Przykłady:
1) http://e-akwarystyka.pl/topics39/4685.htm#33850
Przeglądałem forum i jakoś nie doszukałem się stwierdzenia iż materiał, z którego wykonane są filtry Tetra nie jest zbyt mocny. Jeden z wątków dotyczył tego zagadnienia i wydaje mi się, że pytający został raczej bez odpowiedzi.
2) http://e-akwarystyka.pl/topics38/4705.htm#34024
Pytanie dotyczyło połączenia określonych świetlówek. W tym przypadku również z postów
zamieszczonych na forum raczej nie można uzyskać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie.

Na takiej zasadzie połowa (jak nie więcej) postów powinna być zamykana od razu z racji przewinięcia się kiedyś, gdzieś tematu:lol: . Przykładami mogą być notorycznie pojawiające się pytania: Co nadaje się do 30 litrów?, Jakie rybki do 30 litrów?, Co mogę wpuścić do 30 litrowego akwarium?

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ANKIETA NA TEMAT FORUM

Post autor: Michał » 2007-12-15, 16:59

D4ni3l pisze:a nie temat do obrażania mnie (jakieś dziwne przykłady z piaskownicą).
D4ni3l, ja Cię wcale nie obrażam, ale powód który podałeś mi wcześniej na PW wybacz ale był dzieciny (od razu mówię że nie mam zamiaru go ujawniać publicznie, bo po co? No chyba że chcesz...).

Co do ankiety... Sama ankieta była by ok tylko gdyby proporcje odpowiedzi zostały jakoś sensownie zachowane ;]

Bo jak na razie jest:
1.pozytyw
2. neutral?
3. neutral?
4. Negatyw.
5. Negatyw.
D4ni3l pisze:To jest ankieta, którą umieściłem z czystej ciekawości,
Nie wiem czemu ale ja odbieram ją może nie do końca jako atak na forum, tylko atak na Kasię.

Alexa_Vega, po części masz racje, ponieważ faktycznie tematy powinny być rozwiązywane a nie od razu zamykane. Na ten temat pogadam z Kasią.
Michał

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANKIETA NA TEMAT FORUM

Post autor: croc » 2007-12-16, 23:48

1.
moim skromnym zdaniem żadne posty nie powinny być zamykane z powodu, "że temat był już wielokrotnie poruszany". Być może na zgłoszony temat ma ktoś coś nowego do powiedzenia, być może nauka/publikacje rzucają nowe światło na poruszany temat, a być może w między czasie do forum dołączyli nowi forumowicze mogący coś powiedzieć na ten temat. Nawet jeśli to samo, to może innym językiem.
Myślę, że lepiej byłoby podpowiedzieć , że takie tematy już były, może załączyć kilka linków do tematów pochodnych, ale wątek pozostawić otwarty.
Gdyby nie omawiało się w koło tych samych tematów, to progres byłby tak spowolniony, że cały czas bylibyśmy w XVIII wieku.

To oczywiście tylko sugestia zwykłego forumowicza.

2.
Co prawda nie jest to forum językowe, ale uważam, że powinniśmy więcej uwagi zwracać na pisownię. Oczywiście bez obraźliwych, czy też dokuczliwych docinek. Poprawki Moderatora bezpośrednio na poście forumowicza, ale robione np na czerwono, dadzą wszystkim trochę do myślenia. Autorowi postu też. Któryś z Moderatorów robił takie poprawki, ale już tego nie widuję.

3.
Myślę, że Michał ma rację. Lepiej od czasu do czasu otwarcie porozmawiać co się nam podoba, co można by było dołożyć. Zmienić.
Ankieta powyższa chyba tego jednak nie obejmuje.
Ostatnio zmieniony 2007-12-17, 11:20 przez croc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pszemoo
Stały bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-21, 14:55
Pojemność akwarium: 72
Imię: Przemek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ANKIETA NA TEMAT FORUM

Post autor: pszemoo » 2007-12-17, 22:40

Od pewnego czasu śledzę forum, wiele ciekawych rzeczy wyczytałem wiele się nauczyłem. Nie potrafię jednak zrozumieć działania moderatorów. Dlaczego?? Starych tematów odświeżać nie można, nowych zakładać nie można (...bo już była dyskusja). To jak nowi użytkownicy, czy nawet stali bywalcy mają podyskutować na "stary" temat, w którym są pewne niejasności??
72 l - roślinne

112 l - mcharium :D

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANKIETA NA TEMAT FORUM

Post autor: croc » 2007-12-18, 12:05

no tak, ale czasami nie ma nawet szansy żeby powiedzieć coś nowego, bo temat jest zamykany po pierwszym, inicjującym poście, w stylu "co sądzicie o.......", "post zamykam, temat był omawiany". ;-)

Zablokowany