https://ceglana-sciana.pl/

Tło

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

obi_pl
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-01-07, 21:58
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Świebodizn
Kontakt:

Tło

Post autor: obi_pl » 2007-01-07, 22:04

Witam wszystkich

mam pytanko, chodzi o tło. po kilku(nastu) latach powracam do hobby jakim jest akwarystyka, w sklepie zakupiłem bardzo ładną fototapetę, sprzedawca powiedział że można ją umieścić wewnątrz akwarium, niekoniecznie na zewnątrz. można ją także delikatnie podkleić silikonem. moje pytanko: czy można tak zrobić? czy tapeta umieszczona w akwarium nie będzie miała negatywnego wpływu na stan wody??

pozdrowiska

darek

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Tło

Post autor: Marian » 2007-01-07, 23:56

Może być taka fototapeta w środku (foliowa oczywiście) i przyklejona może być sylikonem ale akwarystycznym ... tylko po co wsadzać do środka :roll: ... nie lepiej przykleić od zewnątrz kawałkiem taśmy :?: ... po za tym polecam czarną folię zamiast fototapety ;-) ... ale są gusta i guściki, a o tym się nie dyskutuje ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Tło

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-25, 23:54

z zewnątrz może się dostać za nią woda i pogarsza się estetyka i zacieki mogą sie zrobić. ale jak wklada sie folie do zaalnego aka to sa problemy. odkleja się i wogule nie fanie sie dzieje... budzisz sie rano a folia dokejona od szyby... ja wklejałem folie sporą ilością silikonu akwarystycznego wewnątrz akwa ale przed zalaniem wodą ;-) a obecne nie potrzebuję fototapety ;-) ani żadnego tła bo mam tak ustawione akwa że pod ścianą jest tylko jedna ściana - mała.

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Tło

Post autor: Marian » 2007-01-26, 11:12

Jak dobrze jest przyklejona od zewnątrz to woda nie będzie zalatywać ...

Folię najlepiej przyklejać płynem do mycia naczyń lub olejem takim zwykłym z kuchni ...

Smarujemy folie płynem lub olejem od tej strony która ma być widać z akwarium (najlepiej jak akwarium jest puste i jak się je położy na przednią ścianke żeby móc wygodnie to robic), układamy ja na szybie i kartą kredytową lub jakąś inną (coś równego, giętkiego i dość stabilnego) przesuwać po folii aż nie będzie żadnych bombli ani jeszcze jakiegoś niepotrzebnego efektu, jest to najlepszy sposób ...

A jak już się nam folia znudzi to odklejamy ja bez większego problemu, a tłustą szybe czyścimy np. płynem do szyb samochodowych ;-)
Obrazek

woOKie_CRU

Re: Tło

Post autor: woOKie_CRU » 2007-02-19, 00:07

Ja poradziłem sobie w ten sposób:
W sklepie papierniczym kupiłem arkusz czarnej, samoprzyllepnej folii. Aby ją dobrze przykleić do szyby z zewnątrz, zastosowałem taki oto sposób: Całą szybę zmoczyłem, tak że calutka była mokra, odkleiłem warstwę papieru z folii i klejem do szyby zacząłem ją przylepiać. Dzięki wodzie mogłem folią manewrować i usunąć wszelkiej maści pęcherzyki powietrza. Po jakimś czasie, woda wyparowała i klej złapał z szybą, z odklejaniem nie ma problemu, z zaciekami także. Efekt jest bardzo dobry i bardzo polecam tą metodę.

Pozdrawiam akwamaniaków:-)

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Tło

Post autor: Slanter » 2007-02-20, 11:07

A ja po prostu pomalowalem tylna szybe dobrej jakosci farba aerozolowa. Nie ma problemow z zaciekami i glebia czerni jest znacznie lepsza od przyklejonego papieru lub folii. Negatywna strona malowania to oczywiscie to, ze jest na trwale jak tatuaz :-? Mnie jednak nie przeszkadza. Nie zamierzam zamienic czerni na zadne widoczki ani na kolor niebieski. No ale to wszystko jest sprawa gustu.

19marek90
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2007-02-20, 17:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Tło

Post autor: 19marek90 » 2007-02-20, 18:57

ciekawy efekt daje też zbudowanie tylniej ścieny ze styropianu, pomalowanie jej farbami na naprzykład kolor zielony i obsadzić ją roślinami posiadającymi korzenie czepne :mrgreen:

Fifex
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2007-08-31, 17:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Filip
Lokalizacja: ???

Re: Tło

Post autor: Fifex » 2007-09-01, 17:35

Ja wkładałem fototapete do akwarium i nic sie nie działo po za tym że po jakimś czasie wylakła :-? ale lepiej kupić tło strukturalne super sie prezentuje w akwarium a jeśli szkoda ci kasy na tło strukturalne (bo jest drogie) to zrób skrzynke za akwarium i umieść w nim np mech, paproć i co tylko chcesz :mrgreen: doje to piękny efekt głębi 8-)

Awatar użytkownika
moo
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2007-08-26, 20:30
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: S-c, Buczkowice
Kontakt:

Re: Tło

Post autor: moo » 2007-09-02, 09:07

Ja ze znajomymi robiłam na dwa sposoby. Na wytopionym styropianie (strukturalne) i podobnie jak Slanter, malowałam szybę. Tylko za każdym razem cieniowałam kilkoma kolorami (od białego do ciemnogranatowego lub ciemnografitowego). W sumie potrzebowałam trzech, czterech kolorów. Super efekt gębi.
Mało mówię, dużo słucham...uczę się
hobbylandia.pl
Low Tech w 112l

Mata_Hari
Stały bywalec
Posty: 203
Rejestracja: 2007-09-08, 20:42
Pojemność akwarium: 52
Imię: Joanna
Lokalizacja: POLSKA - Łódź
Kontakt:

Re: Tło

Post autor: Mata_Hari » 2007-10-25, 03:31

A ja wykorzystałam jako tło położone jedna na drugiej, trzy warstwy czarnego stretcha. Efekt super - tło czarne, ale nie idealnie jednolicie czarne. Uważam, że to super rozwiązanie i za grosze :)

ODPOWIEDZ