MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: D4ni3l » 2007-12-15, 15:00

Ja się po prostu zdziwiłem jak zauważyłem te cegły ;)
Każdemu się podoba co innego. Mi się to nie podoba, ale próbujesz wprowadzać jakieś zmiany, więc na pewno jesteś na dobrej drodze ;)

Pozdrawiam.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Akwarybka » 2007-12-16, 10:58

natimati pisze:A nie lepiej wywalić tą cegłę i zrobić akwarium roślinne
A co tu widzę? Odkąd to akwaria roślinne są konieczne i niezbędne? Nie zmuszajcie autora do robienia akwa roślinnego :!:

Według mnie takie akwaria są potrzebne, bo są inne. Według mnie zbiornik jest spoko. Tylko denerwuje mnie ten beton. I proszę nie rzucać się i mówić " to czemu takiego sobie nie zrobisz?" Bo to pytanie jest nie na miejscu. I zauważyłam skąd biorą się złe oceny tego akwarium. Bo porównujecie je do roślinnych. A tu nigdzie nie pisze: roślinne. Bo wtedy jest się czego czepiać, ale tak nie jest.

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Piwosz » 2007-12-16, 14:42

Akwarybka, podoba ci sie to akwarium... OK. Kazdy ma swój gust.
Akwarybka pisze:I zauważyłam skąd biorą się złe oceny tego akwarium. Bo porównujecie je do roślinnych.
I tu nie do końca masz racje. Mi akwarium nie podoba sie nie dlatego że nie jest to akwarium roślinne tylko nienaturalne. Akwarium według mnie powinno przypominać nam wycięty kawałek natury, a nie placu budowy. Ludzie zrozumcie że do akwarium nie za bardzo można dawać co sie nam żywnie podoba (zameczki, muszelki i cegły). Niedługo dojdą może stare buty, puszki po konserwach itp.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Morter » 2007-12-16, 17:12

Piwosz pisze:I tu nie do końca masz racje. Mi akwarium nie podoba sie nie dlatego że nie jest to akwarium roślinne tylko nienaturalne. Akwarium według mnie powinno przypominać nam wycięty kawałek natury, a nie placu budowy.
powtórzę to co napisałem wcześniej - niestety nasza natura tak wygląda... Prędzej znajdziesz cegłę niż czysty kawałek podwodnego świata.
Piwosz pisze:Mi akwarium nie podoba sie nie dlatego że nie jest to akwarium roślinne tylko nienaturalne.
Piwosz pisze:Akwarium według mnie powinno przypominać nam wycięty kawałek natury, a nie placu budowy.
przy takim rozumieniu akwarium, prawie wszystkie zbiorniki na tym forum nie podobały by Ci się, bo prawie wszystkie są NIENATURALNE dlaczego? Bo "naturalne" są jedynie akwaria IDEALNIE biotopowe, a takich prawie niema, bo kogoś zawsze skusi jakaś roślinka, albo rybka, a to mech jawajski do SA a to krewetka... Już nie mówię o holendrach, gdzie rośliny są ze wszystkich stron świata i nigdy takiego zbiornika nie spotkasz... Akwarium japońskie, które np przypomina krajobraz z rzeką i drzewami, w swajej "naturalności" jest sztuczne, nie przypomina kawałka rzeki, tylko kawałek KRAJOBRAZU a to też nie naturalne... Więc trochę nie rozumiem Twoich zastrzeżeń w tym względzie...
Piwosz pisze:Ludzie zrozumcie że do akwarium nie za bardzo można dawać co sie nam żywnie podoba
i tu Cię zmartwię... Można :) akwarium jest moją własnością, mogę tam trzymać chomika, rybki, szklane kulki, a jeśli zdecyduję się na trzymanie rybek, mogę je trzymać w takim otoczeniu jaki mi się podoba, zwłaszcza, jeśli jest nie szkodliwe dla ryb, a wręcz przeciwnie. Zameczek było nie było jest tak samo dobrą kryjówką jak korzeń i niektóre rybki bardzo je lubią... To co trzymamy w akwarium jest raczej kwestią gustu i nie jakiś reguł prawnych czy co...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: dzidek1983 » 2007-12-17, 10:20

Piwosz pisze: Ludzie zrozumcie że do akwarium nie za bardzo można dawać co sie nam żywnie podoba (zameczki, muszelki i cegły). Niedługo dojdą może stare buty, puszki po konserwach itp.
dlaczego nie mozna?? jezeli tylko nie sa szkodliwe to mozna.. rybom to wszystko jedno.. mają być funkcjonalne a nie piękne...

wspomniana cegła jest idealna jako kryjówka.. tobie sie nie podoba.. innym tak... twoje żądania są nie na miejscu

PS.

Buty już są.. ceramiczne... puszek jeszcze nie widziałem ;-)

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Piwosz » 2007-12-17, 18:45

Morter, i tak naprawdę prawie żadne akwarium z tego forum mi się nie podoba. I tak mała uwaga styl jaki prezentuje Takashi Amano zwie się akwarystyką naturalną (i o tą mi chodziło), więc nie rozumiem czego sie czepiasz.

dzidek1983, a zwróć uwagę na to: "nie za bardzo można dawać co sie nam żywnie podoba". Zauważ ze słowo "za" troszkę zmienia sens wypowiedzi. Nie napisałem że jest to totalnie zabronione! A więc znów nie wiem co masz mi do zarzucenia.
dzidek1983 pisze:wspomniana cegła jest idealna jako kryjówka

Jako kryjówka może i tak, ale nie główna ozdoba w tym akwarium.
Ostatnio zmieniony 2007-12-18, 17:28 przez Piwosz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Morter » 2007-12-18, 00:10

Piwosz pisze:Jako kryjówka może i tak, ale nie główna ozdoba w tym akwarium.
Akurat to jest kwestią gustu jak każde określanie piękna, dla mnie jako główna ozdoba w pokoju może nie nadawać się obraz np. Munca a dla kogoś innego to będzie zwieńczenie marzeń i dobrego smaku. Tak samo jest z cegłą. Nie możesz mówić obiektywnie że to nienadaje się na ozdobę... Możesz co najwyżej powiedzieć że tobie sie nie podoba, ale nie, że się nie nadaje ogólnie...

Piwosz pisze:I tak mała uwaga styl jaki prezentuje Taheshi Amano zwie się akwarystyką naturalną (i o tą mi chodziło)
Piwosz pisze:Mi akwarium nie podoba sie nie dlatego że nie jest to akwarium roślinne tylko nienaturalne.
tak pisząc "nienaturalne" dajesz do zrozumienia, że nie jest kawałkiem natury, jest nienaturalne właśnie, co ja w zasadzie obaliłem. Gdyby chodziło Ci dokładnie, że nie jest w stylu Amano powinno być raczej napisane, że nie jest ono naturalne, a jeszcze lepiej, ze nie jest w stylu naturalnym. Zresztą jeśli to jest Twój argument,(że akwarium nie jest w Twoim ulubionym stylu, i żadne, które nie jest w tym stylu ładne być nie może) to poziom tej argumentacji jest wybacz, ale bardzo niski, żeby nie powiedzieć przyziemny (nie chcę Cię obrażać, w tym momencie od razu zaznaczam)
Piwosz pisze:Taheshi Amano
taKeshi jeśli już ;)


ogólnie nawołuje do większego pluralizmu i otwarcia na inne idee, nie zamykajmy się, nawet jeśli nam się coś podoba, starajmy się dostrzec obiektywne wady/zalety innych nurtów...

PS. Nawet w brzydocie można odnaleźć piękno - polecam malarstwo/poezje/prozę naturalistów.
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: dzidek1983 » 2007-12-18, 10:13

Piwosz pisze: dzidek1983, a zwróć uwagę na to: "nie za bardzo można dawać co sie nam żywnie podoba". Zauważ ze słowo "za" troszkę zmienia sens wypowiedzi. Nie napisałem że jest to totalnie zabronione! A więc znów nie wiem co masz mi do zarzucenia.
dzidek1983 pisze:wspomniana cegła jest idealna jako kryjówka

Jako kryjówka może i tak, ale nie główna ozdoba w tym akwarium.
wcale nie zmienia sensu wypowiedzi... jak jest różnica między " nie bardzo" a " nie za bardzo"??

ogólnie to zdanie: Ludzie zrozumcie że do akwarium nie za bardzo można dawać co sie nam żywnie podoba - jest jakoś stylistycznie zamordowane :mrgreen:

ale mniejsza... chodzi o to że można tam wsadzić wszystko co nie zaszkodzi rybkom.... reszta nie ma znaczenia bo to tylko szczegóły stylistyczne, a te kształtowane są przez wiele czynników jak moda, wiek, gust, otoczenie, rodzina itp.

więc nie mów że cegła się nie za bardzo nadaje bo to za bardzo nie ma za bardzo sensu ;-)

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: croc » 2007-12-18, 11:54

Piwosz;
robisz bardzo ładne akwaria, ale wyraźnie widać, że twoim ideałem jest Amano. Nie zmienia to faktu, że Amano nie jest jedyną Alfą i Omegą i co prawda wytworzył pewien trend (styl) w akwarystyce (jak topowy artysta), to podważanie, że nic innego nie ma, lub być nie może, jest o krok za daleko postawionym wnioskiem.
To tak jakby wyznawcy impresjonizmu negowali piękno dzieł Picassa lub Matisse.

Jesteś w swych ocenach zbyt radykalny. Myślę, że lepiej jest powiedzieć, że ci się coś nie podoba, że zrobiłbyś inaczej, a nie, że jest brzydkie, albo ze tak w naturze nie występuje.

ps
mi też bardzo się podobaja "dzieła" Amano, ale w robocie na ścianach wisi Kandynski. :-)

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Piwosz » 2007-12-18, 17:52

Morter pisze:Zresztą jeśli to jest Twój argument,(że akwarium nie jest w Twoim ulubionym stylu, i żadne, które nie jest w tym stylu ładne być nie może) to poziom tej argumentacji jest wybacz, ale bardzo niski, żeby nie powiedzieć przyziemny (nie chcę Cię obrażać, w tym momencie od razu zaznaczam)
Nie jestem na takim poziomie, aby ograniczać się do tylko tego argumentu. Każde akwarium może być ładne jeśli ma to coś... niekoniecznie w tym stylu. Dla przykładu akwarium dzidka, które raczej w stylu Amano nie jest, mnie się podoba.

Jest jeszcze kilka stylów które budzą we mnie podziw: iwagumi, ryuboku, wabi kusa.

Nie wiem jak wy ale ja dążę do założenia akwarium choć w częsci przypominające akwaria Takashi'ego. Jeśli się coś tworzy to warto się na kim się opierać.

Ja kończę tą dyskusję....

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: dzidek1983 » 2007-12-18, 22:42

ale dlaczego nie tworzyć własnego styl? amano też zaczynał od zera.. po prostu przedstawiał przyrodę... takie podejście do tematu owoduje ze mozemy w akwa zrobic wystroj z ceglą i powidziec ze to amano... no bo przeciez wzorowane na przyrodzie... ścieku :mrgreen:

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Piwosz » 2007-12-19, 10:50

ale dlaczego nie tworzyć własnego styl?
Oczywiście, że możemy.... ale styl "ceglany" do gustu mi nie przypadł. Cegła może być dodatkiem do akwarium słuzaca jako mała kryjówka.
ścieku :mrgreen:

Ciekawe, który z akwarystów będzie pierwszym który przedstawi ten zakątek przyrody. ;-)

koki
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-23, 22:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: koki » 2007-12-21, 21:58

Myśle ze aranzacja z tymi pustakami jest chybiona. Bardzo nie naturalna, wyglada to jakby statek z transportem pustakow. A mi sie to kojarzy z zanieczyszczeniem, "skarzeniem" srodowiska naturalnego. Jednak odwazyles sie zrobic cos innego i to rozumiem i sznuje.

PZDR
Witam [you]

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: oleq_30 » 2007-12-23, 01:31

mi sie osobiscie podoba . aranżacja ciekawa i raczej nie spotykana .


poza tym podejrzewam ze gdyby Takashi Amano do którejś ze swoich aranżacji użył cegły to podobało by się ono wysztkim przeciwnikom tej aranżacji
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Piwosz » 2007-12-23, 10:01

oleq_30 pisze:poza tym podejrzewam ze gdyby Takashi Amano do którejś ze swoich aranżacji użył cegły to podobało by się ono wysztkim przeciwnikom tej aranżacji
Wątpie żeby jej użył, on przedstawia naturalne krajobrazy..... ale gdyby nawet to umiejętnie by ją ułożył i wkomponował w wystrój akwa.

ODPOWIEDZ