MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

kempik01
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-10, 22:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Alan
Lokalizacja: poznan

MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: kempik01 » 2007-12-12, 21:51

hihi Moje DAWNE AKWA Z cegłami mmm... hiih zrobilem po 2 miesieczny nie zamocny lifting :D:D wiec teraz jest fajniejesze wiecej roslin wiecej rybek !! tylko musze kupic mech (koniecznie) bo inaczej niema wygladu akwa!! !! CHCE ZOBACZYC JAK JE OCENIACIE :D:d hehe doradzcie mi cos jeszcze ale rozsądnie ;-) :-| .


maol:

zmieniam czcionkę na normalną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2007-12-13, 16:09 przez kempik01, łącznie zmieniany 1 raz.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Slanter » 2007-12-12, 22:03

Te cegly rujnuja moim zdaniem wszystko. Przykro mi ale nie podoba mi sie. :-/ Jest fatalne.

PS. Czy to ma byc dowcip?
Ostatnio zmieniony 2007-12-12, 23:07 przez Slanter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Piwosz » 2007-12-12, 22:58

Ludzie do czego to doszło?! Jak można wsadzić cegłę do akwarium. To jakaś paranoja. Akwarium to nie plac budowy!
Akwarium to kompletne dno. Mało roślin i w ogóle...(wole nie kończyć)

Ocena.....(szkoda oceniać).

PS: Każdy z nas kiedyś zaczynał ale chyba cegieł do akwarium nie dawał.

Awatar użytkownika
lolek
Zakręcony forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
Pojemność akwarium: 126
Imię: Karol
Lokalizacja: WGM
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: lolek » 2007-12-12, 23:11

Hmm.... Akwarium jest takie ... Innowacyjne. W pełnym tego słowa znaczeniu. A tak serio to, te dwie cegły przytłaczają resztę akwarium. Widz skupia się na cegłach, a nie na wyglądzie rybek i roślin. Radziłbym usunąć te cegły ze zbiornika i dać porządny korzeń, obsadzić go mchem i "gra gitara".
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat

Awatar użytkownika
Eliza25
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 2007-11-30, 19:31
Pojemność akwarium: 30
Imię: Urszula
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Eliza25 » 2007-12-13, 09:25

Akwarium murarza? hihi hehe huhu Jestem w ciężkim szoku, hihi a mech to koniecznie... do cegieł przymocuj ;-)
Nic bardziej nie tamuje postępu wiedzy niż zła książka sławnego autora

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: dzidek1983 » 2007-12-13, 09:41

Cegły jak cegły.. pal sześć to tylko palona glina... widziałem je już w akwa z pyszczakami i glonkami... stanowią bardzo dobrą kryjówkę, ale to nie były akwa dekoracyjne...

niepokoi mnie ten beton na jednej z cegieł...

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Morter » 2007-12-13, 10:52

akwa z cegłami już było na tym forum, tego samego użytkownika... Możesz wrzucić zdjęcia starego zbiornika? Tak żeby porównać zmiany?
A jak dojdzie mech i będzie gęsto obsadzony, może być naprawdę ciekawie... Proponował bym kilka różnych gatunków mchu, cegły mogą da niego stanowić ciekawą i użyteczną platformę.
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Oloakwa
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2007-09-06, 19:15
Pojemność akwarium: 30
Imię: Olek
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Oloakwa » 2007-12-13, 14:16

Cegły?? niepodoba mi się te cegły wszystko psują wywal je i daj jakiś duży korzeń
Jeśli pomogłem to naciśnij pomógł :D
________________________________

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Morter » 2007-12-13, 15:01

stanę trochę w obronie tego zbiornika a dokładnie w obronie cegieł... Moim zdaniem argument, że cegły psują WSZYSTKO jest trochę nie trafiony, bo to właśnie CEGŁY są główną atrakcją tego akwarium, i poza nimi niewiele tam jest. To że akwarium nie jest klasycznym akwarium roślinnym nie oznacza, że jest złe. Ostatnio zauważam tendencję, że wszystkie akwaria muszą mieć dużo roślin. Nawet w pięknym akwarium naturalistycznym pojawił się post typu - piękne, ale daj więcej roślin. To, że coś odbiega od ogólnej konwencji nie oznacza, że z racji na sam fakt odbiegania jest już złe... Chętnie widział bym w tym temacie zamiast komentarzy "wyrzuć tą cegłę bo jest bee" coś w stylu "przesuń tą cegłę trochę bardziej w prawo bo stojąc na środku łamie linie zbiegu, a jak cofniesz jeszcze do tyłu to będzie fajny efekt głębi" bo chyba o to chodzi... To akwarium ma szokować i nie sądzę, że jeśli ktoś zdecydował się już na wrzucenie cegieł do akwa, czyli na jeden z bardziej niekonwencjonalnych kroków jakie widziałem, to szybko się z tego chyba nie wycofa...
To w sumie tyle, ja czekam na mech w tym akwa...

[ Dodano: 2007-12-13, 14:02 ]
a autora prosiłbym o zmianę opisu na zwykłą czcionkę - Morter
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Piwosz » 2007-12-13, 15:14

Morter, a wrzuciłbyś cegłe do swojego akwa?

Akwarium może nie mieć roślin i może być piękne, ale raczej nie da sie tego osiągnąć przez dodanie cegły. Akwarium ma stanowić cześć natury a cegła raczej nie jest jej częścią.
Akwarium to na pewno szokuje ale nie NEGATYWNIE.

Awatar użytkownika
Eliza25
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 2007-11-30, 19:31
Pojemność akwarium: 30
Imię: Urszula
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Eliza25 » 2007-12-13, 15:48

I cegła może być częścią natury zakładąc, że akwarium będzie o tematyce "Sadzawka nieopodal budowy" ;-)
Ja do swojego akwarium wrzucę otwartą puszkę po konserwie i dodam jeszcze porwany, stary kamasz. To dopiero bedzie oryginał :mrgreen:
Nic bardziej nie tamuje postępu wiedzy niż zła książka sławnego autora

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: maol » 2007-12-13, 16:06

Proszę Państwa, nie oceniajmy gustu... Być może dla Kempika01 cegła i odpady budowlane to najpiękniejsza rzecz na świecie? Współczuję wystroju reszty pokoju/mieszkania, ale to tylko moje własne zdanie. Kempik01, nie łam się i nie ograniczaj tylko do cegieł ! Pół zawartości betoniarki będzie jeszcze piękniejsze, troche butelek po winie, puszka po konserwie, kalosz, waciak i stary kask - i mamy wystrój akwarium w stylu "budowlany rów z wodą". W końcu czasem nawet żaby w nim żyją, czemu nie ryby? Tak trzymać, tak trzymać... :mrgreen:

Proponuje również temat na inne kompozycje - np. akwarium mechanika samochodowego, aranżacja a'la punkt utylizacji odpadkó biologicznych, albo hit, nie wymagający nawożenia CO2 - kotłownia wraz ze składem węgla :-D
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Inos
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-16, 23:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Inos » 2007-12-13, 16:39

No to Ci pojechali hehe.
Jeżeli już koniecznie chcesz mieć te cegły to zasadź na nich anubiasy najlepiej kilka sztuk.
Pytałeś o ocenę więc muszę przyznać że mi też się nie podoba, ale to twój zbiornik i Tobie ma się podobać. Popracuj trochę nad nim, bo teraz nie jest za ciekawie.
Życzę powodzenia.
pozdrawiam
Inos

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: Morter » 2007-12-13, 16:49

Morter, a wrzuciłbyś cegłe do swojego akwa?
jeśli akurat miałbym fazę i podobało by mi się to - wrzuciłbym lub jeśli cegła była by przydatna z punktu widzenia konstrukcyjnego - np jako platforma dla mchu - wrzuciłbym. Zresztą to czy ja bym wrzucił, czy ty byś wrzucił nie ma znaczenia, bo kempik01, wrzucił i takie jest jego prawo. Ja też nie wrzuciłbym do akwarium ceramicznego zameczku, ale są osoby, które uważają je za najpiękniejszą część akwarium i czasem nawet ceramiczne ozdoby naprawdę wyglądają ładnie, jakiś wrak statku itp. Mnie to nie kręci, ale są tacy którzy mają taki wrak na długość całego akwa i w pewnym sensie jest to odwzorowanie natury, bo w oceanach leżą wraki.. resztą w morzach i oceanach, rzekach i jeziorach jest tyle rzeczy, śmieci itp, że czegokolwiek byśmy nie wrzucili do akwa możemy powiedzieć, ze to odwzorowanie natury i to nie tylko rowu przy budowie... Chciałbym osobiście, żeby tylko rowy przy budowie tak wyglądały, ale niestety wyglądają tak główne rzeki i praktycznie wszelkie akweny...
A żeby dopełnić całości, o ile się nie mylę w niektórych miejscach na świecie odbudowuje się rafy koralowe "sadząc" korale na starych oponach. Ale gdyby ktoś wrzucił do akwa oponę i posadził na nią korale to byłby wielki krzyk, ze to jakiś szaleniec - a tu nie, naukowcy robią tak, właśnie po to żeby odbudować niszczejące rafy i takie akwarium mogło by być protestem przeciwko wymieraniu raf i konieczności podejmowania takich przedsięwzięć jak sztuczne rafy...

pozdrowienia dla wszystkich indywidualistów, ludzi awangardy, dekadentów i tolerancyjnych :P
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
natimati
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: 2007-08-20, 19:42
Pojemność akwarium: 112
Imię: Natalia
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: MOJE AKWA 120L PO LIFTINGU :D

Post autor: natimati » 2007-12-13, 21:44

A nie lepiej wywalić tą cegłę i zrobić akwarium roślinne bo to twoje 112 litrów wygląda na mniejsze co wg. psuje wygląd.

ODPOWIEDZ