ATMAN F301

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Kasjanna
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2008-05-14, 15:20
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kasja
Lokalizacja: Silesia

ATMAN F301

Post autor: Kasjanna » 2008-05-18, 14:04

Posiadam filtr Atman F301. Zaraz po zakupie wszystko z nim bylo ok. Świetny ciuchutki. Czyściłam po co 2 tyg. Po pół roku zaczął się zatykać: tzn. filtruje, ale nie wydobywają się te charakterystyczne bąbelki. Więc wyciągam czyszcze go i znow chodzi prawidłowo. Niestety już po 2 dniach znów jest jakby zatkany, a nawet zaczyna się to dziać już na drugi dzień po czyszczeniu. Rozbierałam go, czyściłam prócz gąbki wiatraczki, wszystkie szpary otwory itd, i nic nie pomaga. Czyżby to już the end filtra?
Bez tych bąbelek, które spełniają funkcję napowietrzania woda szybko staję się nieprzejrzysta, zreszą moje rybki kochają te bąbelki :)
Zaznaczam, że filtr nie wciąga żadnych mchów i innych części. Zresztą zatykanie się po 1 dniu z odpadków to byłby i tak absurd.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: ATMAN F301

Post autor: maol » 2008-05-18, 21:36

To po prostu za mały filtr do Twojego zbiornika. Wymień go na większy, poprawa będzie natychmiastowa.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Kasjanna
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2008-05-14, 15:20
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kasja
Lokalizacja: Silesia

Re: ATMAN F301

Post autor: Kasjanna » 2008-05-18, 23:59

Dzięki za sugestię. Choć mimo wszystko zastanawiam się dlaczego na początku nie było problemów z atmanem. A proponujesz / proponujecie jakiś inny filtr? Tylko wewnetrzny wchodzi w grę. I proszę mnie nie namawiać na zew., gdyż nie będę ciąć pokrywy :)
Ważne, aby filt miał owe bąbelki :D

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: ATMAN F301

Post autor: maol » 2008-05-19, 08:48

Wymienione "bąbelki" są cechą całkowicie nieistotną. Napowietrzanie zachodzi w 99% przez ruch powierzchni wody, i każde źródło takiego ruchu jest dobre. Potrzebny Ci filtr o troche większej wydajności, ok. 250-300l/h, i o jak największej powirzchni filtracyjnej. Do 50l akwarium moim zdaniem zewnętrzny filtr to przerost formy nad treścią, dlatego nie proponuję Ci takiego. Ale popatrz na np. Aquael BIO-FS 80 albo UNIFilter 360. I szukaj czegoś o podobnych parametrach.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Kasjanna
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2008-05-14, 15:20
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kasja
Lokalizacja: Silesia

Re: ATMAN F301

Post autor: Kasjanna » 2008-05-25, 17:44

Nie zgodze sie z tym ( akurat w moim przypadku), ze babelki sa nieistotne, poniewaz odkad ich nie ma woda staje się mętna. Ruch wody bez nich jest mizerny. Tak czy owak zapewne musze kupic filtr o wiekszej wydajnosci, choc ten wedle pudelka jest od 30-50, wiec moje akwarium jest gorna granica. Kupilam ten ze wzgledu na oszczednosc energii, choc wiedzialam, ze inny bylby lepszy. Przez kilka lat uzywalam filtrow zew. ( ale to w dawnych czasach kiedy filtr zew. byl szklanym ciezkim zbiornikiem, lub wew. gabkowych z brzeczykiem, ale nie znosze dzwieku brzeczyka. A co sadzicie o filtrach wew. Hailea z deszczownią, ktore sa na allegro??

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATMAN F301

Post autor: marthinez » 2008-05-25, 19:08

Kasjanna pisze:Nie zgodze sie z tym ( akurat w moim przypadku), ze babelki sa nieistotne, poniewaz odkad ich nie ma woda staje się mętna.
To właśnie dlatego, że:
maol pisze:To po prostu za mały filtr do Twojego zbiornika.
:]
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
Kasjanna
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2008-05-14, 15:20
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kasja
Lokalizacja: Silesia

Może się komuś to info przyda

Post autor: Kasjanna » 2010-09-09, 20:06

Stary temat wiem :-) Niemniej nadal posiadam ten filtr i jestem zadowolona. Zero awarii. Problem zatykania został rozwiązany poprzez kupienie nowej gąbki, ale nie z atmana. Miałam różne przez ten czas, m. in. aquael. Chodzi o to aby gąbka miała duże pory (nie wiem czy tak się to nazywa :) Jak wymiary nie pasują to kupuje większą i przecinam. Co jakiś czas w filtrze trzeba czyścić wszelkie zakamarki, zwłaszcza w miejscu wirnika i nie ma problemu.

ODPOWIEDZ