Serwis o oponach. Opony letnie i opony zimowe https://opony.name | katalizatory piaseczno | sprzedaż maszyn do regeneracji filtrów dpf | solution for cleaning dpf

Ile rodzi się mieczyków??

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
adriana1133
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-24, 15:56
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adriana
Lokalizacja: Zakościele
Kontakt:

Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: adriana1133 » 2008-05-25, 21:36

Ile około rodzi się młodych mieczyków??

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: maol » 2008-05-25, 21:37

Dużo. Kilkadziesiąt na raz, a nawet do 250 ponoć się zdarza.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
kredo
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-26, 19:07
Pojemność akwarium: 60
Imię: Max
Lokalizacja: Radom

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: kredo » 2008-05-25, 21:38

To zależy jak ja miałem mieczyki miałem ok 20 sztuk!! ale połowa nie przeżyła ale reszta pochowała się w roślinkach!!

Awatar użytkownika
adriana1133
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-24, 15:56
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adriana
Lokalizacja: Zakościele
Kontakt:

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: adriana1133 » 2008-05-25, 21:43

Po czym można poznać, że młody mieczyk nie żyje??

Awatar użytkownika
kredo
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-26, 19:07
Pojemność akwarium: 60
Imię: Max
Lokalizacja: Radom

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: kredo » 2008-05-25, 21:45

Jak nie żyje to zazwyczj jest biały i się nie rusza albo płynie z prądem wody!!

Awatar użytkownika
pavelek
Rekin forum
Posty: 1950
Rejestracja: 2006-12-27, 21:41
Pojemność akwarium: 80
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: pavelek » 2008-05-26, 08:09

Ilośc młodych zależy od akwarium i rodziców , jeśli matka ma te 10cm to jest szansa na 200sztu młodych , jeśli jest młoda rodzi mniej ;)

Jac0b
Stały bywalec
Posty: 256
Rejestracja: 2008-04-04, 20:59
Pojemność akwarium: 240
Imię: Jakub
Lokalizacja: Koszęcin
Kontakt:

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: Jac0b » 2008-05-27, 16:25

Jeśli chodzi o mieczyki to czytałem że można je krzyżować z platkami(czy zmienniakami plamistymi), czy te krzyżówki będą miały jakieś upośledzenia, albo wady?

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: oleq_30 » 2008-05-27, 16:36

Jacob Van C pisze:Jeśli chodzi o mieczyki to czytałem że można je krzyżować z platkami(czy zmienniakami plamistymi), czy te krzyżówki będą miały jakieś upośledzenia, albo wady?
poszukaj na forum był kiedyś ten temat i rozgorzała wtedy zawzięta dyskusja , ja osobiście sie z tym nie spotkałem
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Nicole
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 2008-03-02, 00:53
Imię: cykmykpyk

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: Nicole » 2008-05-27, 16:47

Jacob Van C - bardzo możliwa w tym przypadku będzie bezpłodność potomstwa, ale skrzyżować się da. Możliwe będą równiez jakies zdeformowania itp. ale już raczej nie w przypadku mieczyków i platek, tylko bardziej 'niepodobnych' do siebie ryb. To jest tak jakbyś skrzyżował jamnika z ratlerkiem (w przypadku mieczyka i platki), potomstwo będzie, ale bardzo możliwe są pewne wady. Oczywiście w przypadku mieczyka i platki sytuacja jest inna, bo małe najprawdopodobniej nie będą płodne, a w przypadku jamnika i ratlerka będą płodne jak najbardziej. Wiem, że wyjaśniłam to na dość dziwnym przykładzie, ale tylko tak mi się to nasuwało na myśl ;)
Taki temat już był ;) Myślę, że można go odświeżyć :)

Dafniarz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2008-04-12, 03:59
Pojemność akwarium: 280
Imię: Jarek
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Ile rodzi się mieczyków??

Post autor: Dafniarz » 2008-05-27, 22:15

Ja tam specjalnie się tak nie znam no ale nie raz bawiłem w mieszanie obu gatunków i jeśli chodzi o brak bezpłodności czy jakieś wady widoczne w rozwoju ciała to raczej pozytywnie z niektórych względów. Prawdopodobnie brak problemów z płodnością jest wynikiem dostępu przeciętnego akwarysty do popularnych odmian barwnych wśród których można stwierdzić że te same odmiany barwne obydwa gatunki posiadają. W połączeniu z jakąś dziką odmianą pewnie problemy by się zaczęły. Osobiście tylko krzyżówki zmienniaka wielobarwnego z mieczykiem były ciekawe, natomiast ze zmienniakiem plamistym szybko dałem sobie spokój bo w końcu albo ładna wysoko wygrzbiecona platka albo mieczyk o dość smukłym ciele a nie "byczym" karku.
Za to ze zmienniakami wielobarwnymi wojowałem gdyż chciałem uzyskać samce tego gatunku z długą acz żółtą płetwą grzbietową i stąd kojarzyłem z takimi mieczami.
Ciekawa jest pierwsza krzyżówka jednak po uzyskaniu potomstwa z tej pierwszej krzyżówki zaczyna się selekcja i schody związane z tym, że wypada mieć trochę więcej zbiorników na taką zabawę w celu osiągnięcia konkretnej odmiany.

A samica mieczyka to zaczynała zwykle od pięćdziesięciu młodych z biegiem czasu dając nawet do trzystu młodych. Jednak i w liczebności miotu samice zawsze sie miedzy sobą różniły.

ODPOWIEDZ