Czy ślimaki zjadają rosliny?

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Tamcia
Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 2008-03-07, 17:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ewelina
Lokalizacja: woj,pomorskie
Kontakt:

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: Tamcia » 2008-08-05, 13:12

zawada pisze:ślimaki są pożyteczniejsze ale przenoszą choroby
Jakie choroby??Pierwsze słyszę :zdziwko: Chorobę może przenieść każda ryba do zbiornika(słyszałam,że nawet na roślinach można przetransportować,ale co do tego nie jestem przekonana :P )dlatego właśnie jest coś takiego jak kwarantanna.

zawada
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-07-26, 14:49
Pojemność akwarium: 0
Imię: konrad
Lokalizacja: Turek

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: zawada » 2008-08-05, 16:27

Lepiej coś poczytaj na ten temat ślimaki przenoszą dużo pasożytów, a nawet słyszałem że mogą przenieść ospę rybią.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tamcia
Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 2008-03-07, 17:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ewelina
Lokalizacja: woj,pomorskie
Kontakt:

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: Tamcia » 2008-08-05, 17:40

Forum jest po to,żeby odpowiadać i podpierać się konkretnymi danymi,a nie kazać innym czytać(właśnie-co??).Możesz podać link??Lub może niech inni się wypowiedzą,czy znają przypadki przeniesienia choroby(w drugiej Twojej wersji pasożytów) do swojego akwa wraz ze ślimakami.Słyszeć to ja też wiele słyszałam!! ;)

adamozw
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-05, 17:44
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adam
Lokalizacja: Ozorków

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: adamozw » 2008-08-05, 17:48

Po pierwsze ślimaki nie przenoszą bakterii ktore powodują pozniej choroby. Są one bardzo pożyteczne w akwarium.

Zawada jesli slimaki przenosza choroby to pokaz chociaz gdzie o tym przeczytales. Pokaz twoje argumenty........

zawada
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2008-07-26, 14:49
Pojemność akwarium: 0
Imię: konrad
Lokalizacja: Turek

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: zawada » 2008-08-05, 19:42

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tamcia
Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 2008-03-07, 17:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ewelina
Lokalizacja: woj,pomorskie
Kontakt:

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: Tamcia » 2008-08-05, 21:31

No i o to mi chodziło!! :hyhy: Ponieważ poruszyłeś dość rzadki moim zdaniem temat.
Teraz pytanie skąd przywra w akwarium?Po pierwsze-wyszukałam,że najczęściej ze zbiorników "stawowych",żywych pokarmów :looka: Wydaje mi się więc,że niewielkie szanse są na trafienie na takie "żyjątko" -niemniej jednak istnieje taka możliwość,tu muszę się zgodzić.W ślimaku dorastają(warunek,że trafi do niego w ciągu kilku godzin od momentu "oddzielenia" jajka od matki)i trafiają do ciała ryb.Znalazłam jednak też wzmiankę,że nie zawsze przywra szkodzi rybie-to zależy od rodzaju przywry i złych warunków akwariowych.Musiałbyś więc trafić na ślimaka z akwarium,w którym one żyją...To drugie wyjście!Na to metodą może być kwarantanna.
Nie znalazłam nic o przeniesieniu konkretnej choroby,o ospie rybiej również...Owszem u ryb może wystąpić pleśniawka,jednak najpierw jest wiele innych objawów które świadczą o obecności przywry i dopiero jeśli te zbagatelizujemy to kolejnym etapem jest pleśniawka.Jak już jednak wspomniałam przywra intensywnie rozwija się w złych warunkach panujących w akwarium(a jak osłabione ryby są podatniejsze na choroby)
Podsumowując temat wydaje mi się,że dość ciężko byłoby trafić na ślimaka chorego(czyt. z przywrą)
PS.Dobrze,że wyszukałeś tą stronkę,myślę,że wszyscy na tym skorzystają,a mnie zmobilizowało to do głębszego zapoznania się z tematem :P
Ostatnio zmieniony 2008-08-05, 21:39 przez Tamcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: marthinez » 2008-08-05, 21:39

Teraz pytanie skąd przywra w akwarium?
No właśnie, skoro większość slimaków w naszych akwa pochodzi z "własnej hodowli" tzn. łapiesz jednego, który przeradza się w plagę.

Zresztą przywra przywleczona do akwa jest naprawdę rzadkością. Jakby iść tym tropem to nic nie powinniśmy wkładać do akwa i nie karmic rybek, bo przeciez pokarmy serwowane naszym pupilom przenoszą choroby (nawet te suche).

Inna kwestia jest to, ze temat dotyczył niszczenia roślin, anie chorób.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
black1diamond
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2008-05-06, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrianna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: black1diamond » 2008-08-06, 11:37

ekhym... choroby mi tu w niczym nie pomogą... chciałabym uzyskać odpowiedz na to czy zatoczki lub rozdetki zjadają mi roślinę? lub czy może to być sprawka glonojada lub ryb.
Pozdrawiam Wszystkich :)

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: Suja » 2008-08-06, 12:03

Tak zjadają Ci ślimaki, bo rośliny się rozpadają, od złych parametrów wody ;]
Ja sam piszę Ci to już 3 raz, a Marcin dodał jeszcze ze swoje dwa ;]
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

Awatar użytkownika
black1diamond
Stały bywalec
Posty: 334
Rejestracja: 2008-05-06, 19:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Adrianna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: black1diamond » 2008-08-06, 13:15

no cóż marthinez napisał ze nie koniecznie robią to ślimaki. a skoro zjadają nadgniłe części roślin wedlug ciebie to dziwne czemu zjadają zdrowa młoda roślinę a gnijące listy zabenicy z uprawy emersyjne nie tykają.
po zdjęciach na necie wywnioskowałam ze to rozdetki miałam takie kiedyś ale brązowe. nie wiem czemu te są białe. jak uda mi sie zrobić fotkę to wam pokaże

[ Dodano: 2008-08-06, 13:26 ]
przeglądnęłam jeszcze raz zdjęcia ślimaków na internecie i moje dwa białe ślimaki to mogą być ślimaki Błotniarkowate. tez maja tak skręconą skorupkę

a to zdjęcie mojego ślimaka
Obrazek
Pozdrawiam Wszystkich :)

Matowy_
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: 2008-07-28, 20:39
Pojemność akwarium: 60
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Czy ślimaki zjadają rosliny?

Post autor: Matowy_ » 2008-08-09, 20:57

to ślimaki glonojady nie jedzą roślin tylko glony

ODPOWIEDZ