[360] "Beauty of the marsh"

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: marthinez » 2009-02-01, 12:15

Szkoda, że całość tworzy jedna brunatno (korzenie), zielono - różową (rotale) ścianę.
Zdecydowanie za dużo rotali, moim zdaniem brak innych roślin do kontrastu.

Mam nadzieję, że opanujesz ten busz. ;)
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
jeden
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-17, 22:14
Pojemność akwarium: 450
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: jeden » 2009-02-01, 13:21

marthinez pisze:Szkoda, że całość tworzy jedna brunatno (korzenie), zielono - różową (rotale) ścianę.
Zdecydowanie za dużo rotali, moim zdaniem brak innych roślin do kontrastu.
tak to właśnie wygląda na tych zdjęciach.. na żywo jest jednak inaczej.. pierwszy plan bolbitis i microsurium z korzeniami jednak przykuwają swoją uwage i nie zlewają się z tyłem.. tył zaś obecnie tworzy ściana z rotali która jest bardziej naturalna niż to co planuje, czyli formowanie ich w pewne kuliste kształty.. Nie użyłem roślin typu aromatica, eustrallis bo mi sie przejadły.. ;) a rosliny typu ludwigia czy althernatera no poprostu nie pasują.. czekam na bolbitis microsorum jak rzeczywiście zaczną tworzyć gęsta kępe.. czasu jeszcze mają troche.. z 2-3 miesiące :D no i na konkretne zdjecia bo te są kiczowate i psują rzeczywisty wygląd zbiornika :/
marthinez pisze:Mam nadzieję, że opanujesz ten busz.
też mam taką nadzieje.. ale mi sie ten busz i tak bardzo podoba, szkoda mi go ciąć :P

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: marthinez » 2009-02-01, 14:48

jeden pisze:tak to właśnie wygląda na tych zdjęciach.. na żywo jest jednak inaczej.. pierwszy plan bolbitis i microsurium z korzeniami jednak przykuwają swoją uwage i nie zlewają się z tyłem.. tył zaś obecnie tworzy ściana z rotali która jest bardziej naturalna niż to co planuje, czyli formowanie ich w pewne kuliste kształty.
Zapewne.
Wszak wiadomo, że "żywcem" zawsze lepiej wygląda niż na zdjęciach.
jeden pisze:Nie użyłem roślin typu aromatica, eustrallis bo mi sie przejadły.. ;) a rosliny typu ludwigia czy althernatera no poprostu nie pasują
W porządku.
Ja tylko wyraziłem własne zdanie. :-)
jeden pisze:mi sie ten busz i tak bardzo podoba, szkoda mi go ciąć
Ciągnie do starych "holenderskich" akwarii? :P
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
jeden
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-17, 22:14
Pojemność akwarium: 450
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: jeden » 2009-02-10, 20:02

marthinez pisze:Ciągnie do starych "holenderskich" akwarii?
No ciągnie ale połowicznie.. bo moim zdaniem sam busz bez jakiej kolwiek aranżacji z kamieni lub korzeni, to żeby rośliny były cudne i tak bedzie bez "jaja", to takie pójście na łatwizne: czyli wsadzenie roślin i niech sobie rosną.. i zarosną.. wiadomo że samymi roslinami mozna stworzyć jakąś tam aranżacje.. ale uważam że akwa bez hardscape'u jest mało naturalne i jest jak "żołnież bez karabinu" :) sądze że te typowe rośliniaki się już przejadły.. ;) lubie to połączenie: nature i holenderskie :]

Mała aktualizacja:

Mała zmiana.. korzonek po prawej jednak został przycięty w 1/3

las wycięty :) :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Amano i Cherry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: marthinez » 2009-02-10, 20:16

jeden pisze:No ciągnie ale połowicznie.. bo moim zdaniem sam busz bez jakiej kolwiek aranżacji z kamieni lub korzeni, to żeby rośliny były cudne i tak bedzie bez "jaja", to takie pójście na łatwizne: czyli wsadzenie roślin i niech sobie rosną.. i zarosną.. wiadomo że samymi roslinami mozna stworzyć jakąś tam aranżacje.. ale uważam że akwa bez hardscape'u jest mało naturalne i jest jak "żołnież bez karabinu" :) sądze że te typowe rośliniaki się już przejadły.. ;) lubie to połączenie: nature i holenderskie :]
Czy Twoim zdaniem akwarium holenderskie nie posiada hardscape'u?
Tak to odebrałem.
Holender to odpowiedni dobór roślin pod względem planów, kolorystyki i kształtów.
W holendrach też bywają korzenie (szczerze to nie wyobrażam sobie holendra bez nich) oraz kamienie.

Co do fotek.
Piotrze powiem wprost, jak na razie poprzednia Twoja aranżacja lepiej mi pochodziła (może później będzie lepiej).
Specjalnie wyżej wytłuściłem słowo kolorystyka, bo w tej jakoś tego właśnie mi brakuje.
Brak właśnie tego "jaja" o którym wyżej pisałeś.
Jednak nadal czekam na rozwój baniaka.
Twoje prace zawsze miło mi się ogląda. ;)
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
JARECZEK
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 2008-03-11, 20:51
Pojemność akwarium: 96
Imię: Jarek
Lokalizacja: Łódź

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: JARECZEK » 2009-02-10, 20:21

Po przycince bardziej mi się podoba :] Myślę, że rotala powinna zostać na takim poziomie nie wyżej, wtedy wzrok skupia się na kożeniu.

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: matrix82 » 2009-02-10, 20:35

Akwarium bradzieł ładniejsze po tej przycince ,ale i tak mi tu brakuje jakiegoś kontrastu ,"czerwieni" (takie krwistej).

Ps. Akwa ,przypomina mii jakąś lawinę z roślin ,którą powstrzymują korzenie ,na pierwszym planie za pusto.

kempik01
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-10, 22:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Alan
Lokalizacja: poznan

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: kempik01 » 2009-02-10, 20:52

Akwarium beatiful .. fajnie obrośniety korzeń ... aranżacja super. tak trzymaj ;)
pozdrawiam
Kempik01 ;)

Awatar użytkownika
jeden
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-17, 22:14
Pojemność akwarium: 450
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: jeden » 2009-02-10, 21:21

marthinez pisze:Czy Twoim zdaniem akwarium holenderskie nie posiada hardscape'u?
Tak to odebrałem.
Holender to odpowiedni dobór roślin pod względem planów, kolorystyki i kształtów.
W holendrach też bywają korzenie (szczerze to nie wyobrażam sobie holendra bez nich) oraz kamienie.
no ja miałem na myśli właśnie holendry typowo roślinne - tylko i wyłącznie
marthinez pisze:Co do fotek.

Piotrze powiem wprost, jak na razie poprzednia Twoja aranżacja lepiej mi pochodziła (może później będzie lepiej).
Specjalnie wyżej wytłuściłem słowo kolorystyka, bo w tej jakoś tego właśnie mi brakuje.
Brak właśnie tego "jaja" o którym wyżej pisałeś.
Jednak nadal czekam na rozwój baniaka.
Twoje prace zawsze miło mi się ogląda.
:) wiem o co chodzi.. tamta aromatica która nadawała tego kontrastu.. Spoko "jajo już powoli sie wykluwa" ;) ale jeszcze na fotkach go nie widać - bedzie kontrast.. ale nie wiem czy i tak finalnie(do fotki końcowe - konkursowej) nie zrezygnuje z niego.. typowe japońszczaki nie posiadają takich czerownych przełamań, choć tez nei mówie że wogóle, dlatego zobacze jak to bedzie wyglądało..

Mi też narazie baniak nie podchodzi.. za mało microsorum, bolbitis.. dajmy im czas.. co do rotali.. jak sie uformują odpowiednio i poziom azotu z amazoni w końcu bedzie sie trzymał dołu swojej skali, to będą i żywe barwy.. kontrast kolorystyczny w sumie był i tera przed przycinką.. fotka:

Obrazek

niestety te barwy widać tylko na zbliżeniach :( choć i tak to jeszcze nie jest ta barwa..

Bedzie lustrzanka to i barwy będą realnie oddane:]
matrix82 pisze:Ps. Akwa ,przypomina mii jakąś lawinę z roślin ,którą powstrzymują korzenie ,na pierwszym planie za pusto.
trudno wszystkim dogodzić :P

a tak na serio... to nie ma co jeszcze mówić o tym układzie.. przed korzeniami jeszcze troszke się pozmienia...
Obrazek

Pozdrawiam!
Piotrek

Awatar użytkownika
matmax426
Zakręcony forumowicz
Posty: 1486
Rejestracja: 2007-05-11, 19:33
Pojemność akwarium: 82
Imię: mat
Nazwisko: mam :)
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: matmax426 » 2009-02-10, 21:35

piękny zbiornik :)
jednak nie do konca mi sie podoba, spodziewalem czegos bardziej mrocznego ;)

mimo to chyle czola i mam nadzieje że Tobie sie podoba i że osiagnoles co sam chciales bo to jest najwarzniejsze :)

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: marthinez » 2009-02-10, 21:53

jeden pisze:no ja miałem na myśli właśnie holendry typowo roślinne - tylko i wyłącznie
Takie to i mi się nie podobają co zresztą wyżej napisałem.
jeden pisze:wiem o co chodzi.. tamta aromatica która nadawała tego kontrastu.. Spoko "jajo już powoli sie wykluwa" ;) ale jeszcze na fotkach go nie widać - bedzie kontrast.. ale nie wiem czy i tak finalnie(do fotki końcowe - konkursowej) nie zrezygnuje z niego.
Lepiej nie.
Przecież można zrobić zbiornik Nature także z kolorami.
Nie chcę się wymądrzać, ale sądzę, że właśnie dlatego Polacy tak słabo idą na Layout. Za bardzo chcą się trzymać jakiegoś wzorca, szablonu.
Może się mylę, nie wiem.
jeden pisze:typowe japońszczaki nie posiadają takich czerownych przełamań
Olej to. :P
jeden pisze:Mi też narazie baniak nie podchodzi.. za mało microsorum, bolbitis.. dajmy im czas
Te rośliny naprawdę potrzebują czasu. Nie obawiasz się, ze do konkursu jest go za mało dla tych roślin.
Mój korzeń w akwa zarósł kompletnie microsoriami. Wygląda teraz dokładnie tak, jak chciałem. Zajęło mu to prawie rok.
jeden pisze:jak sie uformują odpowiednio i poziom azotu z amazoni w końcu bedzie sie trzymał dołu swojej skali, to będą i żywe barwy
Czekam na to :ok:
jeden pisze:Bedzie lustrzanka to i barwy będą realnie oddane:]
I na to też czekam. ;)
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: matrix82 » 2009-02-10, 22:02

jeden ,gdybym ja urządzał akwarium nie "dla siebie" tylko czymał się jakis tam pzepisów ze japonskie to...... ,to gwarantuje Ci ze bym się nie zainteresował akwarystuką ,ja nie urządzam akwarium dla kogoś ,tylko dla siebie ,traktuje to jako hobby ,a nie jakies scisłe przestrzeganie reguł. To czy komus się nie spodoba to jest jesgo interes. Ważne zeby Ci się podobało.

Awatar użytkownika
jeden
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-17, 22:14
Pojemność akwarium: 450
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: jeden » 2009-02-27, 23:51

Mały update :P

co tam słychac w moim baniaku.. właśnie to:

Obrazek

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: marthinez » 2009-02-28, 00:02

Pięknie zarosło.
Pełen profesjonalizm.
Gratuluję.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [360] "Beauty of the marsh"

Post autor: ankon91 » 2009-02-28, 12:28

Jak ja się czepiam. Wiesz co mnie drażni? Linia podłoża jest tak równa, że to obniżenie o 1 mm mniej więcej na środku akwa razi mnie w oczy strasznie ;)
Ogólnie śliczne akwa, lewa strona jak od linijki, ale ładnie, również gratuluję ;)
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

ODPOWIEDZ