Nawozy dla roślin

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

pawelwodzu
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2007-11-13, 23:27
Pojemność akwarium: 100
Imię: pawelwodzu
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Nawozy dla roślin

Post autor: pawelwodzu » 2009-02-17, 22:53

ok wstawie al eto juz nie dzis. ale ciezko beddzie cos wymyslec... zeby tak mozna było na tej szybie połozyc te swietlówki moze w jakiejs oprawie.?
1 DANIO
8 ROSBOR
21 NEONKÓW
3 HOKEJE
4 KIRYSKI

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawozy dla roślin

Post autor: maol » 2009-02-18, 10:16

A nie lepiej zrobić to od razu porządnie? Tak żeby nie była to wieczna prowizorka, a coś, co będzie trwałe i sprawne? To procentuje...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Tamcia
Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 2008-03-07, 17:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ewelina
Lokalizacja: woj,pomorskie
Kontakt:

Re: Nawozy dla roślin

Post autor: Tamcia » 2009-02-18, 14:13

Szyba z tego co wiem zatrzymuje ważne dla roślin "składniki" światła,dlatego pomysł z położeniem świetlówki na szybę nie jest polecany.Nie mogę sobie jakoś wyobrazic tej twojej pokrywy.Ja również miałam pokrywę,w której ciężko było cokolwiek dorzucić.Połowa pokrywy otwierana/uchylana,więc oświetlenie musiało być rozmieszczone zaraz za podnoszoną pokrywą(do karmienia) tak,żeby wcisnąć tam trzecią świetlówke.Mówie o 120litrowym akwarium z lustrzaną pokrywą.Nie trudno się domyślić,że własnoręcznie nie było mowy o wierceniu.Zastosowaliśmy po prostu oprawki bryzgoszczelne,przyklejone na silikon do pokrywy.Układ oswietleniowy nie wyszedł wcale drogo,bo zastosowaliśmy układ z żarówki energooszczędnej.Naprawdę nie trzeba wiele kupować,żeby dorzucić kolejną świetlówkę,nawet w pokrywie ze szkła.

pawelwodzu
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: 2007-11-13, 23:27
Pojemność akwarium: 100
Imię: pawelwodzu
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Nawozy dla roślin

Post autor: pawelwodzu » 2009-02-18, 22:10

to dobry pomysł przykleic na silikon, cos nad tym musze pomyslec :)
1 DANIO
8 ROSBOR
21 NEONKÓW
3 HOKEJE
4 KIRYSKI

ODPOWIEDZ