pokrywa?????

Moderator: ModTeam

adam121
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2007-04-03, 20:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: addam
Lokalizacja: londyn
Kontakt:

pokrywa?????

Post autor: adam121 » 2007-04-30, 11:01

wiem że dużo jest tego na necie ale ja prawie nic z tego nie rozumiem a chciałbym zrobić pokrywe na akwa 60/30/30 [54]l i to jak najszybciej, prosiłbymżeby ktoś kto zrobił pokrywe na akwa, tanio niech napisze i mi wszystko prosto wytłumaczy co mam robić po kolei

z góry dziękuje za pomoc mój nr na gg 8550625 proszę o jak najszybszy kontakt
pozdrawiam

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: pokrywa?????

Post autor: PaVeloo » 2007-04-30, 13:04

adam121 pisze:wiem że dużo jest tego na necie ale ja prawie nic z tego nie rozumiem a chciałbym zrobić pokrywe na akwa 60/30/30 [54]l i to jak najszybciej, prosiłbymżeby ktoś kto zrobił pokrywe na akwa, tanio niech napisze i mi wszystko prosto wytłumaczy co mam robić po kolei

z góry dziękuje za pomoc mój nr na gg 8550625 proszę o jak najszybszy kontakt
pozdrawiam
GG chyba nie wolo podawać w postach??
Ale dobra tam pal licho. ;-)
Pokrywę możesz zrobić z paneli ściennych lub podłogowych. Osobiście widziałem pokrywę ze skrzynki po siemniakach. Metod jest wiele, wybór należy do Ciebie.
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

adam121
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2007-04-03, 20:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: addam
Lokalizacja: londyn
Kontakt:

Re: pokrywa?????

Post autor: adam121 » 2007-04-30, 13:35

no wiem bo ja mam zamiar zrobić to z paneli tylko ktoś musi mi w tym pomóc

Awatar użytkownika
kasia2005
Akwarysta
Posty: 541
Rejestracja: 2007-02-09, 13:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kasia ;-)
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: pokrywa?????

Post autor: kasia2005 » 2007-04-30, 15:12

PaVeloo pisze:GG chyba nie wolo podawać w postach??
pierwsze słyszę podając swoje gg w profilu każdy może je zobaczyc więc nie rozumiem skąd Ci sie wziął taki pomysł
Pierwsze przykazanie akwarysty: Nie będziesz nigdy wierzył sprzedawcy z zoologa
Drugie przykazanie: Sprzedawca w zoologu dopiero zaczyna mówić prawdę,
jak skuma, ze sie znasz!
pozdrawiam

gowomb
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2007-01-12, 10:33
Pojemność akwarium: 180
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Re: pokrywa?????

Post autor: gowomb » 2007-04-30, 19:29

oki lecimy z koksem

najpierw robimy ramkę wielkości akwa tzn. wymiar zew takiej ramki ma idealnie pasować do wymiaru zew akwa (patrz zał. ramka) poszczególne elementy połącz małymi długimi gwoździami dodając dodatkowo kleju typu wikol lub rakol (ten drugi lepszy) a wystającymi gwoździami zajmiemy sie później

teraz przydało by się żeby taka ramka nie spadała a raczej nie przesuwała się na boki więc ja ten problem rozwiązałem dorzucając listwy drewniane (patrz zał ramka+listwa)

zajmijmy się teraz górą zależy cze chcesz ją mieć otwieraną czy nie, ale powiedzmy że chcesz żeby cała góra się otwierała, ja mam u siebie górę z płyty pilśniowej grubości ok 5 mm tak więc nie jest ona ciężka a że świetlówki są zamocowane do opisanej wcześniej ramki to po otwarciu pokrywy w akwa nadal jest jasno i nie wali światło po oczach, ale jeśli Ty chcesz to zrobić z paneli to musisz je skleić żeby całość była sztywna i nie rozpadła się przy podnoszeniu, ale wcale nie musisz tego robić bo możesz to zrobić też tak że te panele będą tylko leżały na tej ramce a Ty będziesz je sobie w razie konieczności wyciągał po kolei i w ten sposób raz możesz odsłonić tylko część akwa a raz całość, bo jak wiadomo panele ładnie pasują jeden do drugiego

sprawa oświetlenia
tak więc najlepszy sposób z jakim się spotkałem to zrobienie belek oświetleniowych ma jakichś listwach które można dowolnie przesuwać w tył i przód akwa a w razie konieczności zdemontować, ale jak już mówiłem ja mam świetlówki przykręcone do opisanej wcześniej ramki a stateczniki wywaliłem na zewnętrzną tylną część tejże ramki

wykończenie
jeśli użyjesz paneli PCV to sprawa jest prosta kupujesz gotowe listwy wykończeniowe z PCV lub MDF lecisz z nimi po wszystkich rogach itp, jeśli jednak tak jak ja użyjesz paneli z MDF to jeszcze przed założeniem listw wykończeniowych (w tym przypadku pasują listwy MDF jak i listewki drewniane) najpierw całość pomaluj kilkakrotnie lakierem wodoodpormym i na koniec kleisz wykończenie jeśli użyjesz listewek drewnianych to te listewki też polakieruj

jeszcze jedna istotna sprawa
jak wiadomo woda w akwa paruje i skrapla się w pokrywie więc ja u siebie zastosowałem wiatraczek od PC-ta i ja pod swoją pokrywą nigdy nie zauważyłem ani kropelki wody no ale faktem jest że przez tydzień z 180L akwa potrafi mi odparować ok 6L wody

jeśli coś jest nie jasne to pytaj, ale lepiej pisz na forum a nie na gg bo może przyda się to jeszcze innym użytkownikom forum

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ