Dyfuzor ??

Moderator: ModTeam

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Dyfuzor ??

Post autor: Thierry Henry » 2009-03-07, 18:28

marthinez pisze:A co, ceramika się rozpada?
Zastanawiam się dlaczego jest nietrwała. :/
Ktoś ostatnio pisał, że je co jakiś czas wymienia.
Za dobry dyfuzor trzeba dać od 50zł. Za tą cenę mamy reaktor który nie zajmuje miejsca w akwarium i jest wydajniejszy.
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dyfuzor ??

Post autor: marthinez » 2009-03-07, 18:33

arturusrex pisze:marthinez mam takie pytanko. Posiadam dyfuzor ceramiczny SRWIA i zastanawiam się jaki sobie nowy kupić, jakiej firmy byś polecił. No chyba że brać się za kombinowanie z kubełkiem i coś z DIY wsadzić
A czemu chcesz wymienić? Sam miałem taki i sprawował się dobrze. Teraz leży w szafce, bo zrobiłem se właśnie zewnętrzny DIY.
Nie stosowałem innego spieku, bo nie było potrzeby, więc nie mogę Ci nic polecić.

Jeżeli zastanawiasz się nad kubełkowym DIY to polecam.
Działa bardzo dobrze.
Thierry Henry pisze:Za dobry dyfuzor trzeba dać od 50zł.
Bez przesady.
Mam inne doświadczenia.
Thierry Henry pisze:Za tą cenę mamy reaktor który nie zajmuje miejsca w akwarium i jest wydajniejszy.
Nie da się zaprzeczyć. :ok:
Thierry Henry pisze:Ktoś ostatnio pisał, że je co jakiś czas wymienia.
A ktoś inny pisze, że amano się mu rozmnażają. :D
Nie wierz wszystkiemu.
W takich kwestiach warto samemu się przekonać jak jest naprawdę.
I naprawdę trudno mi uwierzyć, że kostka ceramiczna może się rozpadać.
Ostatnio zmieniony 2009-03-07, 18:38 przez marthinez, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Awatar użytkownika
arturusrex
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2007-04-30, 19:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyfuzor ??

Post autor: arturusrex » 2009-03-07, 18:38

Nie wymienić tylko chce rozdzielić CO2 na 2 zbiorniki i się zastanawiam co w 2 wsadzić. W jednym będzie kubełek a w 2 kaskada

Tofifi

Re: Dyfuzor ??

Post autor: Tofifi » 2009-03-07, 18:43

Jeśli chodzi o kostkę to wszyscy piszemy o czym innym ja pisałem o tej drewnianej że się nie nadaje i tu mam rację, a martinez pisze o ten z pierwszego linku formy rataj - ta się nadaje i się z tym zgodzę Marcin jak można to powiedz gdzie szukać twego tematu z tym pojemnikiem co zrobiłeś z filtra do rozpuszczania co2,

Awatar użytkownika
arturusrex
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2007-04-30, 19:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyfuzor ??

Post autor: arturusrex » 2009-03-07, 19:00

kostka lipowa nadaje się jak najbardziej. Poszukaj sobie dyfuzorów DIY ze strzykawki i właśnie drewna lipowego. I jeszcze raz dokładnie przeczytaj
marthinez pisze:Jest wiele świetnych holendrów, gdzie co2 jest rozpuszczane przez kostkę lipową. Doskonałym przykładem są akwaria Jarosława Nyzia, czy Dikiego z jednego z for roślinnych.
Odpowiednio przygotowana kostka lipowa sprawdza się dużo lepiej niż ceramika.

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dyfuzor ??

Post autor: marthinez » 2009-03-07, 19:44

Tofifi pisze:Marcin jak można to powiedz gdzie szukać twego tematu z tym pojemnikiem co zrobiłeś z filtra do rozpuszczania co2
Nie zakładałem takiego tematu. Kiedyś tylko wspomniałem o tym, że takowy dyfuzor posiadam.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Tofifi

Re: Dyfuzor ??

Post autor: Tofifi » 2009-03-07, 20:16

marthinez pisze:Nie zakładałem takiego tematu. Kiedyś tylko wspomniałem o tym, że takowy dyfuzor posiadam.
Racja sorka oto link może komuś się przyda:
http://e-akwarystyka.pl/topics12/10436.htm
No a swoją droga to ja mam problem z tym bo taki kubełek ma max 27cm wysokości razem z wnętrzem pokrywy a jak ja mam grzałki o3cm za duże to jak się z tym uporać?

Jac0b
Stały bywalec
Posty: 256
Rejestracja: 2008-04-04, 20:59
Pojemność akwarium: 240
Imię: Jakub
Lokalizacja: Koszęcin
Kontakt:

Re: Dyfuzor ??

Post autor: Jac0b » 2009-03-08, 13:08

Kiedy wymieniłem AS 8W na FZN-1, skończył się "darmowy" dyfuzor :/ . Stosuję Air Stone, chwilowo bo nigdzie nie ma kostki lipowej, a jak pytam w sklepie to "sprzedawczyni" nawet nie wie o co chodzi. Jak wiecie mam małe akwa, stosuję bimbrownię z drożdży + cukier i jaki dyfuzor najlepiej kupić?
1. Kostka lipowa.
2. Taka "Faja", nie wiem jak to się fachowo nazywa :P
3. Drabinka - Kolega ma (tak, ten od restartu :D i działa bardzo dobrze, tylko, że mam za małe akwa.)
4. Jakiś dyfuzor który można zrobić... Ma ktoś jakiś link do takowego?

Awatar użytkownika
mozerl
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 2009-03-04, 20:17
Pojemność akwarium: 300
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Piaseczno k. W-wa
Kontakt:

Re: Dyfuzor ??

Post autor: mozerl » 2009-03-08, 13:56

arturusrex.
Mam pytanie. ta kostka lipowa co mi do niej link przesłałeś to jakich jest wymiarów. . .

ewentualnie pod butle jak podłącze dajmy na to 2 kostki podłączone przez trujnik i dane na dno przy roślinach, to będzie ładnie działało.
powiem szczerze że pierwszy raz będę bawił się z co2 i dalatego zadaje może mało precyzyjne pytania.
Zbiornik mam mały ale zależy mi na naprawde ładnych roślinach które w miare szybko będą rosły na dnie (r. typu. mchy i porosty).

Jeszcze mam pytanie.
obecnie mam wew. filtr. on sobie napowietrza też wode. jednak jak dam CO2 do zbiornika to mam jakoś "dawkować" prace filtra jako napowietrzacza.

Jak w praktyce to powinno działać.
Z tego co wiem, to rośliny podczas fotosyntezy pobierają CO2 i światełko dzięki czemu rosną. Ale "niewiem na ile to prawda" rośliny przeprowadzają odwrotną reakcje. W nocy pobierają tlen i przemieniają to na CO2, na ile to prawda i czy mozna jakoś to wykorzystać w pielęgnacjii roślin.

ODPOWIEDZ