Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

wiemichal
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-28, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Micha³
Lokalizacja: Wieluń

Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Post autor: wiemichal » 2009-11-04, 20:29

Bardzo chciałbym rozmnożyć rybki w moim akwa, ale nie wiem jakie mają być warunki, aby rybki mogły się rozmniożyć. Przepraszam, że piszę nowy temat, ale nie znalazłem informacji na ten temat na forum. Rozmnożyć próbuję mieczyka albo zmienniaka(w zależności którego prościej). Bardzo prosze o podanie warunków jakie maja panowac w akwarium oraz ile to bedzie trwało. Za pomoc nagradzam punktami "pomógł". ;)

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Post autor: kbtor » 2009-11-04, 22:05

http://www.e-akwarystyka.pl/topics53/11164.htm
http://www.e-akwarystyka.pl/topics53/10683.htm

Dalej nawet nie szukałem.

Napisz coś o zbiorniku i obsadzie. Rozmnożenie platki jest bezproblemowe. Z mieczykami może być problem z dobraniem wycierającej się parki.

I mieczyki w 54 litrach to nieporozumienie.
Obrazek

wiemichal
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2007-07-28, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Micha³
Lokalizacja: Wieluń

Re: Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Post autor: wiemichal » 2009-11-05, 19:10

narazie niestety je mam bo kolega robi restart akwarium i mi je na jakis czas dał
:dontgetit:

a co do tych linków dalej nie wiem czy zeby nastapiło tarło potrzebne jest zgaszenie swatła, przygotowanie kotnika i kiedy to zrobic

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Post autor: kbtor » 2009-11-06, 15:31

Nic nie zaciemniasz i nic konkretnego nie robisz, ryby same się rozmnożą, jeśli tylko warunki będą im odpowiadały.

Trochę źle się wyraziłem pisząc że się wycierają, to ryby żyworodne i samiec zapładnia samicę. Młode rybki rodzą się już gotowe do samodzielnego życia.



Ps. dzięki Ramzes :P
Obrazek

mieczak
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Pojemność akwarium: 63
Imię: Kuba
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Post autor: mieczak » 2010-05-18, 20:14

przecież mieczyk sie nie trze tylko rodzi żywe mlode moim zdaniem latwiej rozmnozyc mieczyki .. :D
moja obsada:4 danio,parka mieczyków,parka molinezji,chyba parka gurami marmurkowego/gupiki 2 samce jedna samica,kiryśnik,2 sumy rekinie,1 platka,9 neonów 4 czerwone 5 innesa,,2 zbrojniki niebieskie,skalar

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Post autor: blue_betta » 2010-05-18, 20:35

Mieczyki też się trą. Mieczyki różnią się np. od neonek tym, że są rybkami żyworodnymi (rybami, które wydają na Świat od razu malutkie rybki), a nie jajorodnymi (rybkami, które po tarle składają ikrę, z której to po upływie czasu lęgną się młode ryby).

PS: Wujek Google, Ciocia Wikipedia nie katują, naprawdę -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Tar%C5%82o .

Omenmasza
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2010-06-16, 16:05
Pojemność akwarium: 170
Imię: Sebastian
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Rozmnażanie mieczyków lub zmienniaka plamistego

Post autor: Omenmasza » 2010-06-30, 13:33

Dlaczego samica mieczyka nie jest kotna? Od jakiegos czasu obserwuję jak samiec przechodzi tarło z samicą trwa to już ok miesiaca(z tylko jedna samicą z dwóch), i dlaczego nie widać oznak płodu? Co jest nie tak?Pamiętam jak kiedyś miałem mieczyki to dosć łatwo i szybko pojawiały się kolejne mioty, a teraz ten harem mam od 3 miesiecy i nic.

ODPOWIEDZ