reaktor co2 inny niż wszystkie projekt

Moderator: ModTeam

pamar22
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2007-10-18, 16:42
Pojemność akwarium: 200
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ruszów

reaktor co2 inny niż wszystkie projekt

Post autor: pamar22 » 2009-12-09, 14:57

Siedząc w domu i czytając różne posty na temat wytwarzania co2 bimbrowni wpadłem na taki pomysł który nie był jeszcze fizycznie wypróbowany bo to narazie plany budowy reaktora który ma być zasilany kwaskiem cytrynowym oraz sodą oczyszczoną . Jako pojemnik chcę użyć spryskiwacza ogrodniczego pojemności 5L jest on szczelny wyposażony w zawór bezpieczeństwa wiec nie ma obawy ze ciśnienie nam rozerwie zbiornik , co do składników to kwasek cytrynowy bądź ocet oraz sodka oczyszczona która zamierzam kupić na allegro 5kg w cenie 17zł. Planuję do baniaka nalać kwasku rozcieńczonego z wodą w odpowiedniej proporcji a następnie porcję sody owinąć grubym papierem kilka warstw aby powoli papier się rozmókł nastąpiła reakcja kwasu z sodą z opuznieniem co nam pozwoli na zakręcenie zbiornika,gaz wytworzony powędruje pod ciśnieniem wężykiem do zaworu regulacyjnego ilość podawania co2 następnie przez zaworek zwrotny aby oda nam się z akwarium nie cofnęła do reaktora a na końcu dyfuzor według uznania czy to kostka lipowa czy spiek.
I mam do was pytanie co sądzicie o moim pomyśle może jakieś sugestie oraz poprawki byście wprowadzili???
Pomysł jest tylko i wyłącznie mojego autorstwa kopiowanie oraz rozpowszechnianie tylko za moją zgodą
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: reaktor co2 inny niż wszystkie projekt

Post autor: maol » 2009-12-09, 15:15

A gdzie ty oryginalność tego pomysłu? :evil: Reakcja chemiczna znana od lat. Pomysł na naczynie... taki sam jak na każde inne. To typowy, chemiczny reaktor CO2. Większość osób jeżeli chce się w to bawić, szybko rezygnuje na korzyść bimbrowni. Prosciej.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

pamar22
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2007-10-18, 16:42
Pojemność akwarium: 200
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ruszów

Re: reaktor co2 inny niż wszystkie projekt

Post autor: pamar22 » 2009-12-09, 15:33

Nie wiem czy prościej kolego duża ilość ludzi ma problemy z drożdżami bo je zaparzają lub trzymają w zbyt niskiej temperaturze to prawda wielkiej nowości w tym pomyśle nie ma ale minimum roboty bo odkręcamy lancę od węża spryskiwacza zakładamy zaworek i po robocie , nie trzeba się bawić w sklejanie uszczelnianie wężyków w butelkach w dawkowanie kwasu do sody po prostu nabijamy baniak co2 i dozujemy moim zdaniem to będzie minimum roboty i pewność szczelności oraz zaoszczędzony czas co do regulacji przepływu kwasu ale mogę się mylić

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: reaktor co2 inny niż wszystkie projekt

Post autor: maol » 2009-12-09, 16:02

Najprościej to po prostu zainwestować w instalację ciśnieniową i butlę. :oczami:
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
lukaszn
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-12-24, 23:14
Pojemność akwarium: 450
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: reaktor co2 inny niż wszystkie projekt

Post autor: lukaszn » 2010-01-17, 21:03

a mi się to podoba.... i prawda miałem problem z drożdzami......
ostatnio jak zrobiłem to wogóle nie działało u mnie... a to wygląda ok... tylko czy nie za duża bańka???? myśle ze do 5l wystarczy

ODPOWIEDZ