Nowy Pomysł

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Akwarysta
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 16:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Kraków

Nowy Pomysł

Post autor: Akwarysta » 2010-03-03, 12:30

Słuchajcie wpadł mi do głowy taki pomysł: poniewaz mam w domu w sumie 4 filtry TETRY to moge je wykorzystać. Narazie w moim akwarium 240 litrów pracuja 2 filtry tetry jeden to TETRA IN 1000 a drugi to TETRA IN 800 w obydwóch są gąbki- jak myslicie jak założe trzeci filtr TETRY IN 800 i w nim zamiast gąbek dam wkład ceramiczny to lepiej bedzie w akwa czy cos to duzo pomorze?????
KRAKUS

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Pomysł

Post autor: maol » 2010-03-03, 13:25

Najlepiej... kup kubełek. To porządne rozwiązanie. A dając filtry tak jak mówisz, oczywiście, będzie lepiej. Ale nie tędy droga i sukcesu w ten sposób nie osiągniesz.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Akwarysta
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 16:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Pomysł

Post autor: Akwarysta » 2010-03-03, 13:41

No tak wiem że kubełek jest najleprzy tylko że narazie kasy niemam noi miejsca tez zabardzo niemam dlatego chciałem rozwiazać sytuacje za pomoca dodania filtru z wkładem ceramicznym- co myslicie o wkładzie ceramicznym firmy SERA Siporax mini 35g.????? Gdybym taki wkład wrzucił do filtra TETRA IN 800 to jaki byłby tego rezultat????
KRAKUS

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy Pomysł

Post autor: maol » 2010-03-03, 14:47

Sera Siporax to bardzo dobry wkład ceramiczny - sam go stosuję. jaki będzie rezultat w takim trójfiltrowym układzie - nie wiem. bakterie się na pewno osiedlą, ale jak to wpłynie na całość środowiska - na pewno pozytywnie, choć pewnie w znacznie mniejszym stopniu, niż w rozwiązaniu z kubełkiem.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Akwarysta
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 16:46
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Pomysł

Post autor: Akwarysta » 2010-03-03, 17:20

Noi zastosowałem wkład ceramiczny ale niestety nie sery bo niebyło.Kupiłem wkład ceramiczny firmy FILTUS i zastanawiam sie jeszcze nad wkładem mineralnym co powiecie mi na jego temat czy jest potrzebny i czy go stosujecie u siebie????
KRAKUS

ODPOWIEDZ