sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: oleq_30 » 2010-03-16, 17:46

Witam , od jakieś czasu z jeden z moich klientów a jednocześnie właściciel sklepu zoologicznego z Nysy nosi się z zamiarem założenia sklepu internetowego , rozmawaiłem kiedys z adminem p.Michałem na ten temat i nie było by problemu z udostępnieniem miejsca na serwerze .
ALE jak to w życiu bywa chcielibyśmy się najpierw zorientowac w ewentualnym zainteresowaniu takim sklepem.
W związku z tym prosiłbym użytkowników forum o określenie sie czy są czyms takim zainteresowani , czy w ogóle korzystają z tego typu sklepów i jakie ewentualnie na jakimi towarami byli by zainteresowani.
Ja ewentualnie mogę ze swojej strony zapewnic że ostro walczę o rabaty dla nas jako użytkowników forum.
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: Akwarybka » 2010-03-16, 18:06

Na pewno byłabym zainteresowana, zwłaszcza kiedy ja albo znajomi są w Polsce. Jeżeli chodzi o produkty to najchętniej świetlówki Philipsa (nie do kupienia w Anglii oraz wkłady do filtra AquaSzut :)
Rabat bardzo mile widziany :D

Tofifi

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: Tofifi » 2010-03-16, 18:35

ja jestem za, większa konkurencja - to niższe ceny
ja mogę zapewnić tanie akwaria OptiWhite - mogę wysłać próbkę za grosze.
Robię naprawdę solinie i etetycznie

akwaamator
Akwarysta
Posty: 431
Rejestracja: 2008-11-15, 20:09
Pojemność akwarium: 54
Imię: Bart
Lokalizacja: Tychy

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: akwaamator » 2010-03-16, 19:19

filtry i grzałki z różnych półek cenowych( te tanie do kwarantanny) i lekarstwa sera bo nigdzie nie można dostać:)

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: oleq_30 » 2010-03-16, 19:21

ja mogę zapewnić tanie akwaria OptiWhite - mogę wysłać próbkę za grosze.
Robię naprawdę solinie i etetycznie
wystawiasz faktury VAT ? i czy dajesz gwarancję że w ciągu 12 m-cy je nie trafi ?
akwaamator pisze:filtry i grzałki z różnych półek cenowych( te tanie do kwarantanny) i lekarstwa sera bo nigdzie nie można dostać:)
konkretnie modele i nazwy ( samych grzałek jest z 80-90 rodzai kilku producentów na półkach u gościa)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Tofifi

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: Tofifi » 2010-03-16, 19:27

tak daję 12 msc gwarancji
dostaniesz to samo co od akwariowe tylko taniej - na dużych akwriach nawet 500zl taniej (około 200L i więcej)
zadzwoń jak możesz 511 509 264 (inni też mogą dzwonić to zrobię im na sztuki)

akwaamator
Akwarysta
Posty: 431
Rejestracja: 2008-11-15, 20:09
Pojemność akwarium: 54
Imię: Bart
Lokalizacja: Tychy

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: akwaamator » 2010-03-16, 19:40

FILTRY: HBL; HJ; Hidom i wiele wiele innych. Trzeba się rozejrzeć
NAPOWIETRZACZ np ACO
allegro wpisać przedmiot i cenę i oglądać

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: kbtor » 2010-03-16, 21:25

oleq_30, Twój temat to jest zwyczajne badanie rynku, Tak?

Bo ja w tej kwestii się nie wypowiem, jest pełno takich sklepów w sieci i jest mi obojętne czy dojdzie kolejny. O jego sukcesie i tak zadecydują ceny. Rozmawiam ze sprzedawcami i z ich opinii wynika, że sami producenci próbują obchodzić udział sklepów i sprzedawać na własną rękę, produkty po cenach jakie proponują samym sklepom. Więc jak w takich realiach sklepy się utrzymują, to ja nie wiem.

Czy Michał udostępni miejsce na serwerze to już jego sprawa, nie Nasza.

Ale mam pytanko, czy forum ma mieć jakikolwiek związek z tym sklepem?
Bo panel na reklamy już mamy i tam można coś dołożyć. Ale na reklamę sklepu na pół strony, w każdym otwieranym temacie to już stanowczo się nie zgadzam. Strasznie mnie coś takiego wnerwia.

Jeszcze dorzucę coś o dostępności danych modeli. Nie wydziwiajmy, wszędzie to dostaniemy, idę do sklepu, podaje konkretny model i pytam o cenę. Wiem ile takie coś kosztuje w sieci i mówię ile mogę dać i czy to sprzedawce zadowala. U mnie są 3 zoologi i praktyczne w którymś z nich dostanę to co szukam w odpowiedniej cenie.

A rabaty? Hmmm 5% z ryzykiem zniszczenia przesyłki i kłopotów z reklamacją?

Tak, tak, wiem że się czepiam i nawet Bercia mi to wytknęła jak teraz piszę, ale trzeba się czepiać, prawda :]
Obrazek

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: oleq_30 » 2010-03-16, 21:44

oleq_30, Twój temat to jest zwyczajne badanie rynku, Tak?
Teoretycznie tak ciężko w coś zainwestować nie wiedząc na jaki grunt się wchodzi, tak samo dla mnie ciężko przesiedzieć powiedzmy ze dwa tygodnie nad stroną jak tego nikt nie ruszy.
kbtor pisze:Bo ja w tej kwestii się nie wypowiem, jest pełno takich sklepów w sieci i jest mi obojętne czy dojdzie kolejny. O jego sukcesie i tak zadecydują ceny. Rozmawiam ze sprzedawcami i z ich opinii wynika, że sami producenci próbują obchodzić udział sklepów i sprzedawać na własną rękę, produkty po cenach jakie proponują samym sklepom. Więc jak w takich realiach sklepy się utrzymują, to ja nie wiem.


Ja wiem ale ci nie powiem :) siedze w tym od tej powiedzmy trzeciej strony ( obsługa serwisowa firm) ale w opinie sprzedawców nie wierz , nie jestes juz małym chłopcem
kbtor pisze:Czy Michał udostępni miejsce na serwerze to już jego sprawa, nie Nasza.
Rozmowy na ten temat były już wstępnie ruszane w zeszłym roku ale plan lekko umarł
kbtor pisze:Ale mam pytanko, czy forum ma mieć jakikolwiek związek z tym sklepem?
Bo panel na reklamy już mamy i tam można coś dołożyć. Ale na reklamę sklepu na pół strony, w każdym otwieranym temacie to już stanowczo się nie zgadzam. Strasznie mnie coś takiego wnerwia.


tu cie uspokoję na forum nie będzie reklam sklepu żadnych , będzie na odwrót reklamy forum będą na sklepie
kbtor pisze:Jeszcze dorzucę coś o dostępności danych modeli. Nie wydziwiajmy, wszędzie to dostaniemy, idę do sklepu, podaje konkretny model i pytam o cenę. Wiem ile takie coś kosztuje w sieci i mówię ile mogę dać i czy to sprzedawce zadowala. U mnie są 3 zoologi i praktyczne w którymś z nich dostanę to co szukam w odpowiedniej cenie.
No nie każdy ma tak dobrze
kbtor pisze:A rabaty? Hmmm 5% z ryzykiem zniszczenia przesyłki i kłopotów z reklamacją?
Powiem ci tak znam ceny towarów Opole i Wrocław bo jest tam kilka sklepów które regularnie odwiedzam kiedy tylko jestem i ceny które tam widzę mnie zabijają ,
a z przesyka nie przesadzaj
kbtor pisze:Tak, tak, wiem że się czepiam i nawet Bercia mi to wytknęła jak teraz piszę, ale trzeba się czepiać, prawda :]
Alez ja sie nie gniewam masz prawo do własnego dania i chetnie je wysłucham, zreszta powiem szczerze na krytykę pomysłu tez licze
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: kbtor » 2010-03-16, 21:52

oleq_30 pisze:kbtor napisał/a:
Bo ja w tej kwestii się nie wypowiem, jest pełno takich sklepów w sieci i jest mi obojętne czy dojdzie kolejny. O jego sukcesie i tak zadecydują ceny. Rozmawiam ze sprzedawcami i z ich opinii wynika, że sami producenci próbują obchodzić udział sklepów i sprzedawać na własną rękę, produkty po cenach jakie proponują samym sklepom. Więc jak w takich realiach sklepy się utrzymują, to ja nie wiem.


Ja wiem ale ci nie powiem :) siedze w tym od tej powiedzmy trzeciej strony ( obsługa serwisowa firm) ale w opinie sprzedawców nie wierz , nie jestes juz małym chłopcem

No byś coś tam cichaczem wypuścił informacji :hyhy: :oczami: :cwaniak:
Obrazek

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: maol » 2010-03-17, 07:30

A ja napisze tak - dobry sklep internetowy to zabawa na 3 etaty. Bo co z tego, że jest ładnie i tanio, jak nie ma czego wysłać, albo nie ma kto tego zrobić? Sama witryna to może 20% sprawy, do tego potrzebna jest logistyka i naprawdę porządny magazyn. I fundusze...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: oleq_30 » 2010-03-17, 19:58

maol pisze:A ja napisze tak - dobry sklep internetowy to zabawa na 3 etaty. Bo co z tego, że jest ładnie i tanio, jak nie ma czego wysłać, albo nie ma kto tego zrobić? Sama witryna to może 20% sprawy, do tego potrzebna jest logistyka i naprawdę porządny magazyn. I fundusze...
1.sklep który ma zamiar w sprzedaż internetową i o którym tu jest mowa działa już jakieś 6-7 lat
2.Na magazynie Ostatnio sprawdzałem mają około 11 tysięcy towarów -wszystko co sie tyczy akwarystyki i zoologii , znaczy rybki , psy koty żółwie , kraby , ptaki ssaki sporadycznie pająki słowem wszystko oprócz węzy, oprucz tego dysponuką własną hodowlą też prawie wszystkiego , z samej akwarystyki odpalonych jest na dzień dzisiejszy około (jak dobrze policzyłem 35-38 akwarii 375 litrów każde :) głownie zyworodne i pyszczaki ) a już wiem że startuje lub zastartuje na dniach kolejna ich hodowla
3. magazyn na sklepie na jednej hodowli w dwuch dużych garażach , stodole między woltelierami z ptakami (łącznie około 400 m2)
3.Sama firma zatrudnia na dzień dzisiejszy 7 osób

i żeby było jasne ja tu jestem tylko pośrednikiem i osobą która zrobi ten sklep na stronie
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: marthinez » 2010-03-17, 21:22

To startuj.
Ja jestem za. :ok:
Im więcej takich sklepów tym większa konkurencja. Im większa konkurencja tym ceny niższe.
Klienci na tym tylko korzystają.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: oleq_30 » 2010-03-17, 22:19

włąsnie startuje - nocy dzis nie przespie chyba :D

[ Dodano: 2010-03-17, 21:31 ]
Wstępnie tak to będzie wyglądało www.sklepyork.eakwarystyka.eu (ceny biore znikąd ) wszystko fazie testów
Ostatnio zmieniony 2010-03-18, 00:30 przez oleq_30, łącznie zmieniany 1 raz.
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: sklep pod adresem eakwarystyka.eu

Post autor: kbtor » 2010-03-17, 22:35

A jak wygląda przygotowanie szaty graficznej? Bo myślę, że jak by tam ktoś poważnie podszedł do prezentacji towaru, to byśmy mogli korzystać z tych materiałów i linkami odsyłać do tego sklepu, aby ktoś zobaczył konkretny produkt, który my proponujemy.

I przy opisach sprzętów, by było dobrze podawać wymiary, bo czasami trzeba długo szukać informacji, a często w ogóle się ich nie znajduje.
Obrazek

ODPOWIEDZ