Tło do AKWARIUM

Moderator: ModTeam

misiu998
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-03-11, 14:02
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Tło do AKWARIUM

Post autor: misiu998 » 2007-04-15, 12:26

Witam chciał bym wam zaproponować i pokazać jak łatwo tanio można zrobić fajne tło do akwarium :)


-Po pierwsze potrzebujemy duży worek foliowy najlepiej czarny
- kawałek dużej tektury sztywnej lub płyty pilśniowej
- trochę taśmy klejącej



to wszystko co będzie nam potrzebne do przygotowania tła. Następnie rozrywamy lub rozcinamy worek, docinamy na odpowiedni wymiar tekturę lub płytę pilśniową. następnie przykładamy płytę do tyłu akwarium a miedzi nią a szybą akwarium wpychamy worek można też ułożyć sobie kształty na tekturze i dopiero przyłożyć do akwarium. No i to było by tyle teraz przykleić tekturę do akwarium za pomocą taśmy klejącej i tło gotowe.


niestety zdjeć nie mogę załączyć

wnora1
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: 2007-04-05, 17:05
Pojemność akwarium: 240
Imię: Adam
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Tło do AKWARIUM

Post autor: wnora1 » 2007-04-15, 17:01

zdjęcia daj np. prze fotosika

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Tło do AKWARIUM

Post autor: Slanter » 2007-04-17, 13:41

Pomysl dobry. Ja jednak nie bawilbym sie w tekture. Kiedys uzywalem czarnej folli z worka plastikowego. Wszystko co robilem to wyciecie odpowiedniego rozmiaru prostokata i przyklejenie go kawalkami tasmy klejacej z tylu akwarium. Oczywiscie tektura bedzie potrzebna jesli za akwarium znajduje sie jakies mocne zrodlo swiatla (np. okno). Przez sama folie bedzie ono przeswitywac. Warto tez postarac sie aby folia byla jak najmniej pognieciona. Zagniecenia sa pozniej widoczne w akwarium co psuje caly efekt.

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Tło do AKWARIUM

Post autor: PaVeloo » 2007-04-20, 17:42

Fajny pomysł. A co do tła to mój jest taki:

kupujemy w papierniczym papier pakowy i gnieciemy go. Nastepnie rozkładamy i malujemy farbą najlepiej czarną bądż niebieską. Przyklejamy na tył zbiornika. Jest to bardzo ładna imitacja skały. polecam.

Awatar użytkownika
darek
Stały bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 2007-02-09, 14:50
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bremerhaven/Niemcy
Kontakt:

Re: Tło do AKWARIUM

Post autor: darek » 2007-04-21, 17:26

Slanter pisze:Warto tez postarac sie aby folia byla jak najmniej pognieciona. Zagniecenia sa pozniej widoczne w akwarium co psuje caly efekt.
Mi sie wydaje ze tu wlasnie chodzi o stworzenie jakiejs struktury przez pogniecenie folii.
Ten drugi pomysl z papierem tez mi sie podoba.
Mam tlo trojwymiarowe wewnatrz akwarium i wlasnie zastanawiam sie czy jesli tlo bedzie za akwarium, a nie wewnatrz .... czy nie zabierze lub nie zniweluje to efektu 3D ?
otwarty na porady innych, chetnie podziele sie wlasnym doswiadczeniem

ODPOWIEDZ