maszyny do czyszczenia filtrów dpf fap | solution for cleaning dpf | www.bawariamotors.pl/mini/serwis-i-czesci/

UszczelnianiE akwarium

Moderator: ModTeam

staru
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-03, 18:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrk
Lokalizacja: Warszawa

UszczelnianiE akwarium

Post autor: staru » 2010-09-04, 10:32

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Ostatnio przytrafiło mi się coś strasznego, otóż wstaję rano a na półce z akwarium wielka plama wody, w pierwszej chwili pomyślałem że to krzywo założona pokrywa i gdzieś ścieka skraplająca się doda ale po wytarciu za chwilę znowu plama. Najgorsze przypuszczenia się sprawdziły - rozszczelniło się z tym że jeszcze nie wiem gdzie. Domyślam się jaka była tego przyczyna, ostatnio zmieniałem wnętrze całego akwarium, gruntownie je czyściłem i użyłem mocnego środka uwaga LOTNICZEGO i on, domyślam się, naruszył uszczelki. Akwarium ma 75l.

Moje pytanie czy można ponownie uszczelnić akwarium, jeśli tak to czy samemu czy są w Warszawie firmy które się tego podejmują.
POMOCY!!

Awatar użytkownika
Bartekskk5
Akwarysta
Posty: 436
Rejestracja: 2010-07-18, 10:56
Pojemność akwarium: 450
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UszczelnianiE akwarium

Post autor: Bartekskk5 » 2010-09-04, 10:43

szklarz to zrobi
Akwarium 25l obsada:
XX - Krewetki Sakura Red Grade & Red Cherry
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/13802,45.htm
Akwarium 20l obsada:
2 - Gupik koloru pomarańczowego :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... htm#138462

Tofifi

Re: UszczelnianiE akwarium

Post autor: Tofifi » 2010-09-04, 15:43

Może to wykonać każdy szklarz, ale wiąże się to z tym, że będziesz musiał sam rozkleić całe akwarium. Rzadko który zgodzi się na to, aby sam wszystko rozkleił, doczyścił resztki kleju...
Jak się któryś w ogóle zgodzi to sobie za to ładnie zaśpiewa.

PS. Do czyszczenia używałeś jakiejś benzyny wysokooktanówki, czy innego paliwa :rotfl: rakietowego?

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UszczelnianiE akwarium

Post autor: Lermi » 2010-09-04, 19:27

Jak masz zwykłe akwarium, nieprofilowane to za 50 zł masz nowe, nie ma sensu kombinować.
Nie tylko chłopaki lubią robaki

staru
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-03, 18:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrk
Lokalizacja: Warszawa

Re: UszczelnianiE akwarium

Post autor: staru » 2010-09-05, 14:05

Użyłem środka do czyszczenia smarów stosowany w lotnictwie, czyli rozpuszcza różne kleje smary itp nie wiem czemu nie pomyślałem że uszczelki mi też rozwali :////

Akwarium mam profilowane i myślę że taniej wyjdzie je uszczelnić niż kupować nowe.

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: UszczelnianiE akwarium

Post autor: Plewek01 » 2010-09-05, 20:27

staru pisze:rodka do czyszczenia smarów stosowany w lotnictwi
A nie doczytałeś nigdzie, że się myje samą wodą bez detergentów a co dopiero środkiem do czyszczenia smarów. I jak to mówią mądry polak po szkodzie, nie pozostaje Ci nic jak rozkleić je do końca i wezwać szklarza. Życzę powodzenia

staru
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-03, 18:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrk
Lokalizacja: Warszawa

Re: UszczelnianiE akwarium

Post autor: staru » 2010-09-05, 21:00

A no nie doczytałem, a że byłem strasznie wkurzony że tak zapuściłem akwarium to chciałem iść na skróty i tak wyszło... Ważne że przez moje eksperymenty żadna rybka nie ucierpiała. Dzięki za odpowiedzi jutro poszukam na osiedlu szklarza.

ODPOWIEDZ