Zestaw akwariowy 40l składany przez początkującego

Moderator: ModTeam

9uitar9irl
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-09-19, 14:32
Pojemność akwarium: 0
Imię: Iza
Lokalizacja: Warszawa

Zestaw akwariowy 40l składany przez początkującego

Post autor: 9uitar9irl » 2010-09-19, 14:35

Witam!
Nigdy nie miałam akwarium, zamierzam w najbliższym czasie kupić akwarium profilowane 40l i ponieważ naczytałam się na różnych forach nieprzychylnych opinii na temat zestawów akwariowych, zdecydowałam się skompletować własny.
W akwarium chciałabym hodować jakąś kombinację poniżej wymienionych rybek (nie robiłam jeszcze dokładnego zestawienia które do siebie pasują i w jakiej ilości) : zmienniak wielobarwny, kirysek, bojownik, prętnik karłowaty, brzanka wysmukła, bystrzyk sierpowaty, miedzik obrzeżony. Zamierzam też mieć trochę roślinek.

Skład zestawu:
-Akwarium 40l profil 50x30x30
-Pokrywa - 101zł
-Filtr kaskadowy AQUAEL FZN-1 63zł
-Grzałka 50W 30zł
Termometr 2,85zł
-Karmnik automatyczny 99zł (potrzebuję czegoś takiego, bo studiuję w innym mieście niż mieszkam i czasem jeżdżę do domu)

W sumie będzie to kosztowało ok 350zł. To dość sporo jak na moje fundusze, jednak nie chciałabym kupić byle czego i później nie mieć wyjścia i wymieniać poszczególne podzespoły.

Wszystko to pochodzi z jednego, wg mnie dość taniego sklepu w Warszawie. Mam pytanie - czy ten zestaw jest dobrze dopasowany i czy części są dobrej jakości? Większość wybierałam po przeczytaniu pozytywnych opinii na temat poszczególnych podzespołów, ale może ktoś ma inne doświadczenia albo zna tańszy zamiennik, nie odbiegający jakościowo?

Proszę o uwagi i sugestie, z góry dziękuję :).

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Zestaw akwariowy 40l składany przez początkującego

Post autor: Plewek01 » 2010-09-19, 20:36

9uitar9irl pisze:W akwarium chciałabym hodować jakąś kombinację poniżej wymienionych rybek (nie robiłam jeszcze dokładnego zestawienia które do siebie pasują i w jakiej ilości) : zmienniak wielobarwny, kirysek, bojownik, prętnik karłowaty, brzanka wysmukła, bystrzyk sierpowaty, miedzik obrzeżony. Zamierzam też mieć trochę roślinek.
To akurat tematy na osobny dział. :)
Co do reszty:
-Akwarium chyba jednak lepiej proste (nie zniekształca obrazu w środku i nie kradnie litrów), ja mam profil i więcej bym go nie kupił.
- Pokrywę można spróbować zrobić samemu lub może ktoś znajomy lub na forum bo do standardowej i tak trzeba będzie dokładać świetlówki, chyba że to będzie LowTech. Bo według obsady która Ci się podoba nie wygląda mi to na jeden biotop, tylko ogólniak.
- Filtr może być. Można jeszcze aquaszuta n500 ewentualnie.
-Grzałka ok, termometr też.
Karmnik no nie wiem. Można poprosić rodziców o karmienie, może się wciągną :hyhy: Sprzęty można też na alledrogo u jakiegoś jednego sprzedawcy wtedy powinno wyjść jeszcze taniej ;) .

czesio3521
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-05, 15:51
Pojemność akwarium: 72
Imię: Kamil
Lokalizacja: Huta Stara B

Re: Zestaw akwariowy 40l składany przez początkującego

Post autor: czesio3521 » 2010-09-20, 07:56

nie kupuj na takich stronach bo jest strasznie drogo podam ci linki na allegro:
karmnik: http://allegro.pl/az1-automatyczny-karm ... 23309.html 26zł
akwarium i pokrywa: (proste) http://allegro.pl/akwarium-50x30x30-45l ... 02167.html 121 zł
(profilowane) http://allegro.pl/akwarium-50x30x30-pro ... 30110.html 137 zł
Filtr: na allegro tyle samo kosztuję 63 zł
Grzałka: może być 30 zł
____________________________
razem 240 zł

poszukasz u jednego sprzedawcy będzie taniej

Blizniak2
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2009-12-01, 00:08
Pojemność akwarium: 0
Imię: Rafa³
Nazwisko: Kozera
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zestaw akwariowy 40l składany przez początkującego

Post autor: Blizniak2 » 2010-09-21, 12:14

Ten karmnik co proponujesz z allegro do straszny syf.
Na allegro wcale nie jest taniej jak sie wydaje. A g.....na tam jest co niemiara.

ODPOWIEDZ