Żwir kwarcowy czy rzeczny

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

stead
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2010-10-17, 19:57
Pojemność akwarium: 54
Imię: Radek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żwir kwarcowy czy rzeczny

Post autor: stead » 2010-11-12, 00:20

Ludzie co wy z tym mułem ??? raz wspomniałem o tym zjawisku i od razu taka filozofia się u was włącza ? jedyny pomocny post to był chyba Akwarybki (dziękuje) specjalnie podkreśliłem słowo rośliny aby było wiadomo do czego ono ma służyć (podłoże).
Rośliny jakie się znajdą to: Rotala rotundifolia RED, Didiplis diandra, Rotala green, Ludwigia repens, Heteranthera zosterifolia, Eleocharis parvula, limnofilia aromatica, bakopa, nurzaniec,
(wiekszosć jest moja poszczególne gat. będa od kolegi ze ścinki) Akwarium to ma być LT/HT czyli takie mind tech.[/i]

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Żwir kwarcowy czy rzeczny

Post autor: Akwarybka » 2010-11-12, 02:27

stead pisze:Akwarium to ma być LT/HT czyli takie mind tech.[/i]
Czegoś takiego nie ma. LT to silne światło naturalne, ale słabe światło sztuczne, HT wręcz przeciwnie. LT to skąpe podmiany wody, w HT obfite. W HT wymagane są nawozy płynne i nawożenie CO2, a w LT nie. W LT filtracja ma być jak najmniejsza, zwłaszcza biologiczna, w HT wręcz przeciwnie. Tego nie da się łączyć ;)
Po podanych przez Ciebie roślin idealnym (według mnie) rozwiązaniem byłyby podłoża na bazie spiekanej glinki (Aqua Substrate II+, Aqua Soil Amazonia), czyli raczej w stronę HT. ;)
Apisto możesz zrobić np. ''plażę'' z piasku, wtedy wszyscy będą zadowoleni ;)

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żwir kwarcowy czy rzeczny

Post autor: Lermi » 2010-11-12, 09:29

Suja pisze:Tom Barr udowodnił, że roślinom nie są potrzebne korzenie dla wzrostu pełnią tylko funkcję przyczepu do podłoża.
Wiem, że OT, ale nie mogę się oprzeć, żeby dopowiedzieć: nie do końca się z tym zgadzam...
Co do podłoża, no to bez przesady. Z jednej strony apisto z drugiej holender, a jeszcze z trzeciej keramzyt z piwnicy. To tak jak napisać, że szukam przepisu na danie dobre dla każdego. Rośliny biogrunt - żwirek lub ADA/ASII (jak Cię kasa w materacu uwiera), a jak chcesz pod rybki to dawaj piasek. Proste jak budowa cepa. Różne wariacje związane z łączeniem takich podłoży zależą tylko od Ciebie. Jednak ich efektywność ogromnie się zmniejsza przy mieszaniu.
Nie tylko chłopaki lubią robaki

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żwir kwarcowy czy rzeczny

Post autor: marthinez » 2010-11-12, 10:27

Suja pisze:A po co mam Ci coś pisać skoro Ty wiesz lepiej.
:)


Wracając do tematu.

Wszystkie te żwirki są takie same i biorąc pod uwagę kryteria nie ma znaczenia jaki wybierzemy.
Tutaj pozostaje tylko aspekt dekoracyjny.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

ODPOWIEDZ