Ranking suszarek do owoców https://rankingi.biz/ranking-suszarek-do-owocow.html Najlepsze suszarki do owoców | nakładki na materace : https://4sleepy.pl/kategoria/przescieradla-i-nakladki/nakladki-na-materace/ | stojaki odgradzające

ile gotowac korzenie

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

Przesmo84
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2010-04-06, 18:29
Pojemność akwarium: 25
Imię: Przemys³aw
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

ile gotowac korzenie

Post autor: Przesmo84 » 2010-12-03, 21:03

Witam. Posiadam duuuzo korzeni i tu pytanie: ile razy gotowac i jak dlugo?? ile razy w solance bo na samym koncu w samej wodzie tak???
Nawiasem mowiac jak juz zrobie te korzenie to bede chcial je sprzedac. Korzenie odrazu tona w wodzie. Cene podam pozniej ale zainteresowanych piszcie na priv.... niska cena

Awatar użytkownika
hidax
Stały bywalec
Posty: 375
Rejestracja: 2010-09-01, 14:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Kamil
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ile gotowac korzenie

Post autor: hidax » 2010-12-03, 23:43

Gotuje się w solance co najmniej 1 raz przez około 1h potem moczysz w np misce zalanej bieżącą wodą z kranu aż będzie tonął i gotowe. :D
Nie trzeba korzenia gotować w zwykłej wodzie. :P
60 Główne
30 Narybkowe

Awatar użytkownika
Silverrro
Przyjaciel forum
Posty: 806
Rejestracja: 2010-06-07, 15:48
Pojemność akwarium: 126
Imię: Sylwek
Nazwisko: R
Lokalizacja: Kobyłka

Re: ile gotowac korzenie

Post autor: Silverrro » 2010-12-03, 23:48

gotuj w solance moze nawet z pół godziny potem był wygotował z 10 minut w zwykłej wodzie i styka

adasiu
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-28, 23:49
Pojemność akwarium: 0
Imię: kamila
Lokalizacja: Kraków

Re: ile gotowac korzenie

Post autor: adasiu » 2011-01-04, 13:59

hejka mam większy korzeń niż garnki , moczę w wodzie z solą od kilku dni , już prawie cały okorowałam
Czy zalewanie wielokrotne wrzątkiem może być ? a może wrzucić i podpiec w piekarniku ? Proszę o :) poradę :)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: ile gotowac korzenie

Post autor: maol » 2011-01-04, 14:05

A po co? Są skażone radioaktywnie? Namoczone w kwasie pruskim? Po prostu je dokładnie wyczyść. Po prostu gorącą wodą. Możesz je oblać wrzątkiem z czajnika, np. w wannie. Po moczeniu w wodzie z solą musisz teraz namoczyć je w kilkukrotnie zmienianej słodkiej wodzie, tak aby tą sól... wypłukać.

Naprawdę, akwarium to nie sterylna pracownia laboratoryjna. Przeciętny korzeń nie pochodzący ze składowiska groźnych odpadów wystarczy wyczyścić i sparzyć wrzątkiem. Bez ŻADNYCH cudownych zabiegów, które i tak NIC nie zmieniają. A akwarium będzie Wam WDZIĘCZNE za trochę dodatkowej, świeżej flory bakteryjnej.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
zolwikk
Akwarysta
Posty: 501
Rejestracja: 2010-10-17, 16:30
Pojemność akwarium: 375
Imię: adam
Lokalizacja: Gdynia

Re: ile gotowac korzenie

Post autor: zolwikk » 2011-01-04, 18:36

Trosze korzeni zrobiłem w życiu (w przyszłym tygodniu bede miał na sprzedaż 3-4szt.)
Sądze że akwa jest miejscem do kturego powinno się wkładać rzeczy oczyszczone mimo tego jakie tam panuje środowisko np. korzeń powinien być spreparowany w stopnu jak najbardziej neutralnym . Po to by parametry wody nie zmieniał korzeń a na odwrót .

Tak więc podchodze to tego tematu tak jw.

Robie tak, jeśli nie mieści się w garku to oczyszczam z lużnych kawałków kory czy zgnitych fragmentów-> płukam w solance ->piekarnik 200'c -> mocze aż utonie jeśli barwi to podmieniam wode częściej.

[ Dodano: 2011-01-14, 13:47 ]
ps. znalezione w necie cytuje:

Gotowanie ma na celu zapobiec powstaniu grzyba ściekowego, który często wyrasta na drewnie po włożeniu do akwarium (taki biało-siwy nalot). Jak masz korzenie z torfowiska to raczej kwas zabił te grzyby dawno temu więc jedno masz już z głowy. Jednak w ziemi znajdują się także bakterie Clostridium botulinum, które generują tzw. jad kiełbasiany a on z kolei jest jedną z najniebezpieczniejszych neurotoksyn. I tu dochodzimy do tzw. higieny, którą albo przestrzegamy albo nie, to tak samo jak mycie rąk przed jedzeniem, okresowe odrobaczanie psa, mycie zebów... tak to w skrócie wygląda.
Obrazek

fafa
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2007-07-29, 13:06
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ile gotowac korzenie

Post autor: fafa » 2011-02-06, 14:46

A co do korzeni to ja nic nie robiłem i odrazu do akwa i już pół roku minęło i nic się nie dzieje pozatym że woda mi żółknie czy to jest właśnie ta przyczyna że nie wygotowałe korzeni?

Awatar użytkownika
ankon91
Akwarysta
Posty: 456
Rejestracja: 2008-07-05, 18:19
Pojemność akwarium: 54
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ile gotowac korzenie

Post autor: ankon91 » 2011-02-07, 09:28

To, że woda żółknie, to, jak już było wspominane na forum kilkanaście razy, nic groźnego. Garbniki powodują taki kolor wody. Ryby najczęściej dobrze się z tym czują, chodzi tu głównie o ryby z Ameryki Południowej.
Co do preparacji korzeni, popieram zdanie Marcina, też w życiu przygotowałem masę korzeni i z żadnym nie było problemu.
[31,50] Green Paradise
Mrozy, mrozy...

ODPOWIEDZ