Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

dugi.1985
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2010-07-17, 09:27
Pojemność akwarium: 25
Imię: Damian
Lokalizacja: Zabrze

Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Post autor: dugi.1985 » 2010-12-28, 02:52

Witam kolegów. Forum często przeglądam rzadko piszę, ale mniejsza o to. Chciałbym zwrócić uwagę na poprawę forum. Forum jest zaśmiecone i pełne głupich śmieciowych postów. Dział zrób to sam to w zasadzie tylko o bimbrowniach. W roślinach to głównie kłócą się o nawóz z allegro. Jeżeli forum ma być dla akwarystów to wydaje mi się że musi się to lekko zmienić. Jeżeli tak pozostanie to znaczy że jest to kolejne forum dla ludzi trzymających wszystko co popadnie w "szklankach" z plastikowymi roślinami. W większości postów brakuje po prostu wartościowej treści. Po prostu są to zlepki głupich odzywek, które zapychają forum i tylko odstraszają potencjalne fachowe osoby. Takim osobą nie chce się pisać o receptach na bimber czy przepisie na kamień filozoficzny w akwarium. Wyśle że dałem trochę do myślenia. Sam nie jestem specjalnie doświadczonym akwarystą, ale widzę jak ktoś pisze bzdury i często niegrzecznie.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Post autor: maol » 2010-12-28, 08:55

Forum jest dla wszystkich - i zwykle są to osoby początkujące. Oczywiście - każdy chciałby należeć do grupy najbardziej zaawansowanych akwarystów na świecie, ale... gdzieś trzeba zacząć. I takie tez mamy tu nastawienie - na młodych akwarystów, których wiedza jest niewielka. I nic w tym złego. A to że maja oni podobne, proste problemy - a jakie mają mieć?
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Post autor: Akwarybka » 2010-12-28, 18:10

Dokładnie. I nie zgadzam się, że w dziale ''Rośliny'' kłócimy się jedynie o nawóz z allegro...
dugi.1985 pisze:Jeżeli tak pozostanie to znaczy że jest to kolejne forum dla ludzi trzymających wszystko co popadnie w "szklankach" z plastikowymi roślinami.
Co jak co, ale z tym się kompletnie nie zgadzam.
dugi.1985 pisze:W większości postów brakuje po prostu wartościowej treści.
Może podasz jakiś przykład, bo niestety, w tym momencie nie wiem o których postach mowa.
Ostatnio zmieniony 2010-12-31, 20:46 przez Akwarybka, łącznie zmieniany 1 raz.

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Post autor: aidi » 2010-12-28, 18:24

Dugi.1985, wskaż mi 1 miejsce, jeden post, w którym ktokolwiek poleca sztuczne rośliny i trzymanie ryb w szklankach, fakt tematy się powtarzają, ale każde akwarium jest inne i każdy posiadacz akwarium ma swoje teorie i nie zawsze umie zastosować czyiś przykład do swojego akwa.

Jakbyś uważnie przeczytał dział ,, Zrób to sam'' zobaczyłbyś, że jest tam wiele o oświetleniu, zdarzają się tematy o klejeniu zbiornika, a także produkcji nawozów, ale fakt, bimbrownia to tania i zarazem skuteczna metoda na lepszy wzrost roślin, więc nie widzę powodu aby nie było na nią przepisu, a wiadomo- ilu akwarystów tyle teorii.

Forum ogólnie jest przejrzyste i zrozumiałe, a to początkującym naprawdę pomaga, jest grupa osób znających się na rzeczy, zwłaszcza w Modteam i Akwaryści, a także jest wielu zwykłych użytkowników, którzy wiele wiedzą.

Chcesz zwiększyć wartość merytoryczną? Załóż wątek i pochwal się swoją wiedzą, to na pewno nam (zwykłym posiadaczom akwarium) pomoże :D
Ostatnio zmieniony 2010-12-28, 18:34 przez aidi, łącznie zmieniany 2 razy.

dugi.1985
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2010-07-17, 09:27
Pojemność akwarium: 25
Imię: Damian
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Post autor: dugi.1985 » 2010-12-29, 15:10

Właśnie napisałem i umieściłem na forum swój artykuł o gupiku. Mam nadzieje że zmniejszy to ilość głupich wątków "kiedy moja samiczka będzie miała młode".
Faktycznie jest w dziale zrób to sam wiele o oświetleniu, ale w większości nie ma opisane jak podejść do tego od strony elektrycznej. Sam jestem elektrykiem i nie mam problemu z budową urządzeń elektrycznych, ale nie przesadzajmy z niebezpieczeństwem. Jako nastolatek na praktykach robiło się trochę bardziej skomplikowane rzeczy pod opieką instruktora. Więc myślę że pod opieką rodziców można pozwolić sobie na zmianę oświetlenia czy budowę pokrywy. Na pewno Tata będzie dumny że jego synek zajmuje się majsterkowaniem, a nie paleniem fajek za szkołą.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Post autor: maol » 2010-12-29, 16:41

No i brawo za inicjatywę :) Warto by jednak przejrzeć go pod katem błędów ortograficznych 9to obiektywna ocena) i pod względem stylistyki (a to już moja subiektywna)

Co do strony elektrycznej - nie ma tego opisanego dokładnie, to prawda. I nie wiem, czy chcemy to tu robić. Bo jak sam piszesz - nie jest to bardzo trudne, ale jest za to (pomimo wszystko) potencjalnie śmiercionośne. Dlatego zawsze przestrzegamy przed tym niebezpieczeństwem - i prosimy o zastanowienie, czy nie lepiej żeby to zrobił fachowiec. Pamiętaj, że użytkownicy forum to również dzieci (przepraszam użytkowników poniżej powiedzmy 15 lat), które... nazwijmy to mają ograniczony instynkt samozachowawczy i znikomą samokrytykę. A ŻADEN z nas nie chce odpowiadać karnie, po (oby nigdy nie) wypadku i interwencji rodzica i prokuratury w stylu "przecież to wy go namówiliście!".
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Poprawa strony merytorycznej i uporządkowanie śmieci.

Post autor: aidi » 2010-12-29, 16:47

dugi.1985, artykuł twój czytałam i wyszedł bardzo profesjonalnie, a co do zabawy z prądem jak byś zauważył na forum spotkasz nawet 10ciolatka a nie sądzę żeby to była bezpieczna zabawa dla dzieci, ale fakt że jak się na tym znasz to by się przydał artykuł o statecznikach i łączeniu krok po kroku, jednak z koniecznymi ostrzeżeniami

ODPOWIEDZ