Mój zbiorniczek 120 l

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Kami
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-05-05, 18:13
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Kami » 2007-05-05, 20:34

Witam wszystkich :-> akwarystyką zajmuję się od dobrych 15 lat,obecnie mam tylko jedno akwarium i o dość małych gabarytach. Wodę zmieniam w nim raz w roku,obecnie jest to woda sprzed 15 miesięcy i jeszcze przez conajmniej 3 mies, nie będzie zmieniana ze wzdględu na remont ;-) Rybki które w nim pływają są u mnie od 5 lat,w międzyczasie 2 padły ze starości.Filtr jest ale praktycznie go nie używam chyba ,że naprawdę jest latem tak gorąco ,że temperatura wody przekroczy 28 st. wtedy włączam na jakąś godzinkę dziennie.Rosliny rosną bujnie czasem aż za bujnie :mrgreen: też mam je od dłuższego czasu co jakiś czas przeżedzam je ze względu na to ,że rybki potrzebuja miejsca do pływania ;-) W niedługim czasie mam zamiar założyć akwarium o pojemności conajmniej 500 l i pewne będę je prowadzić tak jak to obecne. Niedawno dohowałam się malutkich glonojadków i kirysków. :mrgreen:
Oto kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: PaVeloo » 2007-05-05, 20:46

O ja cie kręcę. Nie czyścić akwa przez rok!!!??? To jak ono funkcjonuje. A i ten filtr to powinien chodzić non stop.
Podaj obsadę
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

Kami
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-05-05, 18:13
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Kami » 2007-05-05, 20:59

Heheh teraz jest mały osad na dnie,ale zazwyczaj usuwam go odmulaczem.Tak akwarium jest nie ruszone od przeszło roku,kto do mnie przyjdzie to nie może uwierzyć ,że taka czysta woda :mrgreen: Roślinki zapewne dlatego tak dobrze rosną a rybek mam 24 :lol:
4.czarne neonki
3.neony innesa
4.kiryski
2.glonojady
3.miedziki
4.razbory klinowe
4.bystrzyki czerwone
:mrgreen:Dzięki napewno będzie miło.

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Marian » 2007-05-05, 22:01

to straszne, zajmujesz się tak jak piszesz akwarystyką od 15 lat a popełniasz tyle podstawowych błędów :shock:
Obrazek

Kami
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-05-05, 18:13
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Kami » 2007-05-05, 22:46

Jakie niby błędy :shock: ile lat masz ryby? i pokaż mi błędy,ja ich nie widzę,rybki zdrowe,rosliny bujne i bez glona,nigdy mi nie chorowały ryby,za to rozmnażaja się znakomicie to chyba o czyms świadczy? widzisz coś w akawrium? piana? glony? zdechłe ryby?mętna woda? nie wiem może coś mam ze wzrokiem albo co :lol:

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: oleq_30 » 2007-05-05, 23:02

nie ma nic dziwnego w nieruszaniu wody przez ponad rok, jak również w niewłaczaniu filtra . W poprzednim okresie gdy zajmowałem sie akwaraimi i rybkami w zbiorniku 100l nie ruszałem nic 3 LATA. Nie robiłem nic poza czyszczeniem dna odmulaczem., dolewaniem wody. Filtr właczałem sporadycznie. Roslinki rosły zarąbiście reklamówkami wywoziłem na sprzedarz do zoologicznego tak samo rybki mnożyły się non stop. Obsade jaką wtedy miałem to przedewszystkim mieczyki Hellera i czerwone , molinezje , platynki, kiryski , zbrojniki niebieskie i 2 gurami mozaikowe, brzanki sumatrzanskie(rozmnożone) Rybki przez ten okres nie chorowały, były w swietnej kondycji, i jak padały to zazwyczaj ze starosci.

Całkiem inaczej akwarium wygladało przy wymianach wody co poł roku - roslinki nie rosły , rybki padały , chorowały i non stop był problem

Moim zdaniem nie ma nic gorszego niz nawiedzony akwarysta zmieniajacy wode co 3 miesiace

Kami
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-05-05, 18:13
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Kami » 2007-05-05, 23:14

Dziekuję :mrgreen: nie ma nic gorszego jak "nawiedzony" akwarysta dobre dobre :lol: Jestem dumna z mojego akwa i z tego ,że naprawdę nie mam z nim kłopotów ;-)

Awatar użytkownika
PaVeloo
Stały bywalec
Posty: 396
Rejestracja: 2007-04-20, 17:35
Pojemność akwarium: 60
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: PaVeloo » 2007-05-06, 06:53

To, że wasze akwaria tak zareagowały to nic dziwnego. W pewnym momencie biosystem, który w nich sie utworzył zaczął pracować po swojemu. I nic dziwnego, ze jak zacząłeś czyścić akwa to zachwiałeś ten system.
60 L
11xNeon Innesa
9xZwinnik Jarzeniec
5x Brzanka Sumatrzańska
4xDanio Pręgowane

www.paveloo.e-akwarystyka.pl

[you], miłego przeglądania forum.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomógł".

Awatar użytkownika
picia1992
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 2007-02-25, 21:24
Pojemność akwarium: 96
Imię: Piotrek
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: picia1992 » 2007-05-06, 08:08

filtr powinien chodzić cały czas a wode trzyba znmineniać co tydzień kokoło 20%-30% i odmulać dno trochę się dziwie że to akwarium jeszczefunkcjonuje. :shock: :evil: :shock:
Remember the name

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Slanter » 2007-05-06, 10:08

Piekne te kryptokoryny! Jesli chodzi o nie wymienianie wody w akwa przez rok to jest to calkowicie dopuszczalne i nawet wskazane jesli mowa jest o akwarium naturalnym. Jedna z moich znajomych trzyma wszystkie swoje akwaria bez filtrow i wymiany wody. Wszystkie sa krystalicznie czyste i bujnie zarosniete. Sam rowniez trzymam 200 litrowe akwa w ktorym nie wymieniam wody. Jedynie dolewam RO wody w miejsce wyparowanej. Jak bede mial czas to umieszcze zdjecia. No wlasnie - bujnie zarosniete. Masa i jakosc zarybienia i roslin jak rowniez oswietlenie wspoltworza miniaturowy eko-system. Odsylam do ksiazki D. Walstad o akwariach naturalnych o ile jest jej polski przeklad :?: Tak czy inaczej - akwa jest super za wyjatkiem stateczka i muszli. No ale De gustibus non est disputandum! ;-)

Pablo
Stały bywalec
Posty: 305
Rejestracja: 2007-02-17, 14:06
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Pablo » 2007-05-06, 18:02

Fajne akwa tylko możesz wyjąc statek nie pasuje tu gratuluje roślin ale możesz trochę przyciąć mi sie podoba ogólnie. ;-)
Czyż nie piękne?
Pozdrawiam. Pablo
\/ Nie bądź taki kliknij Pomógł =]

Kami
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-05-05, 18:13
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Kami » 2007-05-06, 19:15

picia1992 pisze:filtr powinien chodzić cały czas a wode trzyba znmineniać co tydzień kokoło 20%-30% i odmulać dno trochę się dziwie że to akwarium jeszczefunkcjonuje. :shock: :evil: :shock:
To mam pytanie co widzisz w nim nie tak? Ja nie widzę żadnego problemu ,mam to akwarium od dobrych 5 lat i tylko raz w roku robie porządki,fakt statek nie pasuje :mrgreen: ale to prezent od mamy i ..poprostu musi tam być,ale mam nadzieję że mech jawajski niedługo go zarośnie.Natomiast muszla to jedyne miejsce gdzie moje glonki składają ikrę i boje sie ,że bez niej nie byłoby maluchów.Co do kryptokoryny to uwierzcie przycinam ją 2-3 razy w roku a ona rośnie jak oszalała :-) Myslę ,że moje roślinki rosną właśnie tak dobrze dlatego ,że nie grzebię i nie mieszam tam ciaglę bez żadnego powodu ;-) Dziekuje wszystkim, którym się to akwarium podoba :mrgreen:

nataluunia
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2007-05-02, 19:10
Pojemność akwarium: 60
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: nataluunia » 2007-05-06, 19:51

Akwarium bardzo ładne:) a te rośliny:P nie wiem o co im chodzi..u mnie filtr chodzi non stop i woda jest mętniejsza niz u ciebie..Ale nic..gratuluje rezultatów i życze powodzenia ;)

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Slanter » 2007-05-07, 00:11

Kami pisze: Myslę ,że moje roślinki rosną właśnie tak dobrze dlatego ,że nie grzebię i nie mieszam tam ciaglę bez żadnego powodu Dziekuje wszystkim, którym się to akwarium podoba
Tu przyznam Ci racje. Stabilnosc parametrow wody jest podstawa sukcesu z roslinami. Nawet jesli te parametry nie sa idealne dla danego gatunku roslin to jezeli sa one niezmienne i zachowana jest rownowaga biochemiczna, rosliny dostosuja sie i beda rosly. Najgorsze dla roslin sa ciagle i czeste zmiany wszystkiego - przasadzanie, zmiany nawozow, ilosci nawozow, dlugosc naswietlania, chemia do zwalczania glonow etc.

Kami
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-05-05, 18:13
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Mój zbiorniczek 120 l

Post autor: Kami » 2007-05-07, 09:57

Też tak myślę,mam natomiast u siebie w akwarium anubiasa który jest u mnie już 10 lat :mrgreen: dostałam go jak miała jeden listek i mały korzonek,teraz ma około 20 cm szer.i 10 wysokości i wygląda tak:
Obrazek
wie może ktoś jak długo one żyją??

ODPOWIEDZ