Czytaj nasze artykuły https://pactor.com.pl/category/roznosci/%

Bydgoszcz

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
vrangsinn
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2011-02-14, 12:28
Pojemność akwarium: 63
Imię: Szymon
Lokalizacja: Bydgoszcz

Bydgoszcz

Post autor: vrangsinn » 2011-02-14, 13:26

Witam.

Z racji tego iż dopiero chcę zacząć swoją przygodę z akwarystyką mam pytanie dotyczące sklepów w Bydgoszczy.

Z własnych doświadczeń zapewne wiecie gdzie warto się udać?? gdzie jest duży wybór gatunków i są one prowadzone odpowiednio, i gdzie nie warto chodzić. Gdzie można najtaniej kupić sprzęt i uzyskać najlepszą pomoc.
Oczywiście większość sklepów sam odwiedzę ale wasze opinie mogą okazać sie niezwykle pomocne.

Z góry dzięki za udzielone informacje i pomoc.

Awatar użytkownika
ra_
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-09-24, 08:51
Pojemność akwarium: 112
Imię: kamil_
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Bydgoszcz

Post autor: ra_ » 2011-02-15, 18:08

Czesc, z wlasnego doswiadczenia polecam Akwarium Inter Zoo na Śniadeckich - nie jest tanio, ale ludzie znają się na rzeczy - pomogą fachowo i nie będą nic wciskać na siłę.
Odnośnie dużego wyboru to jest to najwiekszy tego typu sklep w miescie, praktycznie bez konkurencji w dziedzinie zaopatrzenia w flore i faune.
O innych wspominal nie bede...

Awatar użytkownika
aqwa
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-07-20, 14:17
Pojemność akwarium: 112
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz

Post autor: aqwa » 2011-02-21, 19:14

Na warszawskiej też jest sklepik nie jest już tak dobrze zaopatrzony jak kiedyś ale jest tanio i kobieta może ściągnąć towar jak Cię to interesuje. Ja u tej kobiety kupuję około 20 lat. mało ma ryb ale zna bardzo dużo odmian i ich specyfikacje. Gdy dostałem rybki w prezencie czego nienawidzę To po sklepach jeździłem i szukałem co to za ryby. W Inter Zoo powyciągali katalogi z fotkami rybek. I książkę o rybach akwariowych. Na koniec po 3 miesięcznych poszukiwaniach podszedłem do tej kobiety. Krótka rozmowa i podsunęła mi kilka propozycji. O rybach z Tajlandii i co najlepsze pierwsza propozycja jaką mi podała i zapisałem to były te ryby co dostałem. Na Szwederowie w niebieskim Blaszaku jest sklep w piwnicy przy targowisku tam też można zajrzeć. Nie polecam supermarket zoo na 3maja. Zrażony jestem do tego sklepu chorymi rybami jak i karmą dla zwierząt na wagę dla psów i kotów. Co prawda to dawno było.
Stosuj CHEMIĘ ŚMIAŁO !! Przecież to naturalne środowisko ryb!Obrazek

Bydgoski Akwarysta <=kliknij

Awatar użytkownika
ra_
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2007-09-24, 08:51
Pojemność akwarium: 112
Imię: kamil_
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Bydgoszcz

Post autor: ra_ » 2011-02-23, 14:09

Odwiedzilem sklep na śniadeckich i musze przyznac ze podupadl.
Cóż, jesli ktos nie rozumie ze sklep tego typu to przede wszystkim ludzie to niestety ale traca na tym wszyscy.

Awatar użytkownika
vrangsinn
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2011-02-14, 12:28
Pojemność akwarium: 63
Imię: Szymon
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bydgoszcz

Post autor: vrangsinn » 2011-02-23, 16:11

jak dotychczas odwiedziłem sklep na śniadeckich, zoo market na 3 maja, i aligatora w galerii pomorskiej. Najlepsze wrażenie zrobił na mnie Inter-Zoo na śniadeckich jeśli chodzi o sam wygląd sklepu i wogóle (piękne gupiki i bojowniki są w sklepie, akurat pod moją planowaną obsade). Pod względem wyboru to Aligator w galerii, sporo fajnych rybek, młodych przede wszystkim. W najbliższym czasie postaram się odwiedzić ten sklep na Warszawskiej oraz na gdańskiej i zobaczyć jak to tam wygląda.

Awatar użytkownika
aqwa
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 2010-07-20, 14:17
Pojemność akwarium: 112
Imię: Radek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bydgoszcz

Post autor: aqwa » 2011-02-24, 22:42

Kupując w Aligatorze czy to w galerii pomorskiej czy Carrefour Glinki dobrze przyjrzyj się tam rybom. Bo zaobserwowałem że te młodziki są często w opłakanym stanie bez pokryw skrzelowych, popalone jak od chloru. Poskręcane, czy jak by "pod prądem". Już Ciężko spotkać sklepy gdzie ryba to zwierze a nie towar na zbycie. Nie polecam sklepu na Szwederowie za Apteką na konopnickiej. Gość z Torunia ale ma ceny jak w sklepie na wsi. I te jego odzywki jak szukałem lampy do belki t8 60cm 18w. "Nie mam Bo bym musiał po to do łodzi jechać. A mi się nie chce" Czy podstawy poproszę kostkę lipową do Co2. odpowiedź bezcenna. "Co do czego?"
Stosuj CHEMIĘ ŚMIAŁO !! Przecież to naturalne środowisko ryb!Obrazek

Bydgoski Akwarysta <=kliknij

ODPOWIEDZ