iPhone 12 Pro Max obudowa

kamienie z rzeki w akwarium

Wszystko na temat ozdób w akwarium. Korzenie, kamienie,zameczki, figurki itd

Moderator: ModTeam

piotrekxx1
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 2010-06-12, 20:21
Pojemność akwarium: 250
Imię: Piotr
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

kamienie z rzeki w akwarium

Post autor: piotrekxx1 » 2011-04-03, 20:27

witam.mam duży problem z moim akwa.tzn od momentu kiedy wsadzilem kamienie z rzeki do akwarium po paru dniach pozdychały mi rybki nie wiem czy to od tych kamieni czy moze od czegos innego.Przetrwały do tej pory 3 gurami,glonojad,2 brzanki purpurowe i 1 skalar.A zdechło jakies 14 neonków i 3 skalary.Ale było to jakies miesiąc temu.Pewnie zapytacie czy robiłem test octowy...?Tak i nie tzn. przed włorzeniem kamieni do akwa nie robilem testu, ale jak zaczeły rybki fikac to zrobiłem restart i Przyznam sie nie myślac wsadzilem wszystkie kamienie do jednej miski i polałem octem,troche cos tam sie zapieniło i wtedy opłukałem wszystkie kamienie dokładnie wodą i tym razem po kolei polewałem je octem ale tym razem żaden sie nie zapienił wiec wsadziłem je spowrotem do akwarium i od tamtej pory jest wszystko ok.Powiedzcie mi co z tym testem octowym najpierw cos tam sie popieniło a pózniej nic???????chciałbym cos z rybek dokupic do akwarium bo zawiało w nim pustką,ale troche sie obawiam ze wydam kase w błoto,zapomniałem dodac ze przetrwał jeszcze 1 neonek.pozdrawiam

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: kamienie z rzeki w akwarium

Post autor: blue_betta » 2011-04-03, 21:03

W 112l to i tak było max przerybienie.
A czy przed włożeniem kamieni do akwarium porządnie je wyszorowałeś i wygotowałeś?

Awatar użytkownika
start126p
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2011-07-19, 12:49
Pojemność akwarium: 91
Imię: Jakub
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: kamienie z rzeki w akwarium

Post autor: start126p » 2011-10-09, 11:21

U mnie był podobny tata przyniósł mi z pobocza trochę kamieni. Byłem w tamtym czasie na początku akwarystyki i włożyłem je od raz i wszystkie rybki mi padły. Od kiedy kolega powiedział mi że trzeba je wyszorować i wygotować wszystko jest już dobrze żadna rybka od tamtej pory mi nie zdechła.

Więc pamiętaj kupujesz coś w sklepie zoologicznym np. kamienie zamki itp. wygotuj ponieważ nie wiadomo ile ludzi dotykało je i co oni mieli na rękach.
:)
Pozdrawiam Kuba zapraszam na www.chomikuj.pl/start126p

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: kamienie z rzeki w akwarium

Post autor: Kaef » 2011-10-09, 11:24

Wystarczy opłukać. Ryby nie od kamieni pozdychały.

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: kamienie z rzeki w akwarium

Post autor: TetriZ » 2011-10-09, 19:55

a po jakim czasie od zalania zbiornika wpuściłeś ryby>?

bo na pewno wiesz że minimum to 2 tygodnie

a przy okazji kilka pytań

-jaka filtracja?
-jakie temperatura panuje w zbiorniku?
-ile roślin w baniaku?
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

ODPOWIEDZ