Warszawa

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Warszawa

Post autor: Morter » 2007-10-11, 21:06

niestety nie wybrałem się tam jeszcze i przez jakiś czas na pewno tam nie zajrzę - teraz mam straszny kocioł w szkole do tego robie kurs barmański, poza tym mam teraz leczenie w ogólnym zbiorniku, bo stado neonów ma ospę więc przez jakiś czas nie będę dodawał raczej nic do akwa... Jeśli jednak gdzieś pojadę to dam wam znać :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
jeden
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 2007-10-17, 22:14
Pojemność akwarium: 450
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sklep GALAXIAS Warszawa

Post autor: jeden » 2007-10-18, 10:25

Moim zdaniem jeżeli chodzi o rośliny w Warszawie to tylko Sklep GALAXIAS
ul. Koncertowa 3/5 Warszawa(przy wyjściu metra ursynów). Naprawde człowiek ma rośliny 1 klasa, jest w stanie sprowadzić w bardzo krótkim czasie rosliny jakie tylko sobie chcecie. Wiele z roslin ktore posiada nie wystepuja nawet na polskim rynku. Ma swoje sprawdzone bardzo dobre źródła. Ceny sa wrecz szokujace, niższych nigdzie nie widzialem a i zawsze jakis gratisik jest dorzucony:) Polecam!!! Musicie odwiedzić ten sklep!!! Gwarantuje wam że po wizycie nigdy nie pójdziecie gdzie indziej:)

[ Dodano: 2007-10-20, 18:31 ]
A i jeżeli chodzi o krewetki i rybki to SUPER towar!!

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: croc » 2007-10-25, 12:32

Byłem wczoraj w tym sklepie. No cóż, mówiąc, że mają rośliny jakich gdzie indziej nie ma, miałeś chyba na myśli, że mogą sprowadzić? Bo w sklepie to bieda aż piszczy. W kazdym innym sklepie jest dużo więcej od ręki. Sprzętu i akcesoriów to wogóle żadnych nie mają. Co do cen się nie wypowiadam, bo nie pytałem. Przejedź się 500m dalej do LeClerc KEN/Ciszewskiego i porównaj.

przemm
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 2007-10-07, 19:19
Pojemność akwarium: 0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: przemm » 2007-10-25, 14:18

Ja również byłem wczoraj w tym sklepie (Galaxias) i mogę go z czystym sercem polecić. Ceny bardzo konkurencyjne - wydaje mi się, że trudno znaleźć w Warszawie coś taniej. Rybki w super formie i sprzęt bardzo dobrej jakości.

Co do roślinek to faktycznie czasami jest biednie, ale tylko dlatego, że zaraz po dostawie wszystko jest wykupywane w zastraszającym tempie. Jest oczywiście możliwość sprowadzenia, ale trzeba się wstrzelić w dostawę.

Podsumowując, na chwilę obecną rośliny i ceny rybek najlepsze w Warszawie...

Awatar użytkownika
cops
Akwarysta
Posty: 434
Rejestracja: 2007-01-02, 17:27
Pojemność akwarium: 112
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: cops » 2007-11-02, 22:29

Dwa dni temu byłem w Diskus-Zoo na Radzymińskiej , pojechałem po tuf wulkaniczny i piasek do akwarium , miałem też zamiar kupić tam ryby ( w późniejszym terminie ). Po zakupach ( ceny większe niż gdzie indziej ) dałem sobie chwilkę na obejrzenie pływającego inwentarza i zgroza :shock: w kilku zbiornikach martwe i zaczynające pleśnieć ryby :shock: . Zraziłem się na maksa do tego sklepu :-/ . Chyba zaczynają bazować na dużej popularności i idą na ilość nie jakość :-/
Nikt nie jest nieomylny

Mlody
Zainteresowany
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-22, 16:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Patryk
Lokalizacja: Wawa

Re: Warszawa

Post autor: Mlody » 2007-11-18, 01:07

dziś odwiedziłem pyszczaka w bestmall'u, mają chyba nowego pracownika, dosyć młody koleś,
pogadał ze mną, wypytałem się go o parę rzeczy do nowego zbiornika - doradził co i jak. Ogólnie o pyszczaku jak narazie złego słowa nie powiem, rybki w dobrej formie, cenami się nie interesowałem ale raczej przeciętne, minusem jest ze troszkę mały ten sklep i kiedy przychodzi parę osób to sie robi tłoczno.




edit//
wie ktoś może gdzie można kupić tanio zestaw co2, korzenie i rośliny ?

myslu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2008-01-21, 23:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warszawa

Post autor: myslu » 2008-02-10, 21:50

Uwaga!!!
Nie polecam sklepu - ul.Targowa 18 paw 14. zakupiłem tam ostatnio 12 ryb i masakra padają jedna po drugiej. próbuje je leczyć ale bezskutecznie.
Strzeżcie sie tego sklepu

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Warszawa

Post autor: maol » 2008-02-11, 14:53

Zadam standardowe pytanie - kwarantannowałeś te ryby? Stosowałeś metodę kropelkową przy wpuszczaniu? Bo jak nie to, najprawdopodobniej ich śmierć lub zły stan jest Twoją, a nie sklepu winą.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

myslu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2008-01-21, 23:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warszawa

Post autor: myslu » 2008-02-12, 11:25

niestety to wina tylko i wyłącznie sklepu!!! z mojej strony było wszystko tak jak należy. wiem jak należy postępowac z rybkami

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Warszawa

Post autor: maol » 2008-02-12, 11:30

To znaczy jak było? Bo wierzyć mi sie nie chce w śmiercionośny sklep. Na co są chore? Jaka jest przyczyna padania tych ryb? Zanim się kogoś o coś oskarży, warto wysunąc sensowne i konkretne argumenty na poparcie tegoż oskarżenia...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

myslu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2008-01-21, 23:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warszawa

Post autor: myslu » 2008-02-12, 21:01

nie sa to jakieś wyimaginowane pretensje. ryby zakupione w tym sklepie padają i to jest fakt.

[ Dodano: 2008-02-13, 08:27 ]
moim zdaniem argumenty sa sensowne. dotąd żadna rybka kupiona w innym sklepie mi nie padła, mimo że pływają juz dosyć czasu. zła passa zaczęła się dopiero od zaopatrzenia w ryby w tym właśnie sklepie. w sumie to moge być tylko sam sobie winny że skusiłem się na zakup własnie tam. niestety w dotychczasowym sklepie nie mieli tego gatunku który mnie interesowal.
juz jak sie weszło do sklepu czuło sie dziwny nieprzyjemny zapach, jednak to zbagatelizowałem, jak i opinie innych akwarystów na temat tego sklepu i kondycji poodopiecznych, umieszczonych na innym forum akwarystycznym. na pierwszy żut oka ryby wyglądały nieżle. jednak po przywiezieniu ich do domu zaczęło sie. jedna pokryła sie białym nalotem, gdzieniegdzie jakby z ciągnącym sie śluzem, nalot naszedł nawet na oko powodując jego zmetnienie i podpuchnięcie. na pyszczkach ryb pojawił sie biały nalot z jakby wrzodkiem. po dokonaniu oględzin martwej ryby w miejscu nalotu występowało przekrwienie, jak i przekrwienie oka. na kolejnych rybach również pojawił sie biały nalot na płetwach. do tej pory padło już pięć ryb. po podaniu leku chwilowo zgony ustały, niestety nie widac poprawy wizualnej. nalot nadal występuje jak i wrzodki na pysku.

dominikjestem
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-16, 11:06
Pojemność akwarium: 180
Imię: dominik
Nazwisko: jestem
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa

Post autor: dominikjestem » 2008-02-16, 11:19

Witam,

Ja przestrzegam wszystkich przes sklepem akwarystycznym w Realu na pradze.

zakupilem tam 2 kakadu, które następnie pociągnęły za sobą pół obsady całego zbiornika.

Nie miałem nigdy problemów u: latosa, discusa i taki mały na pradze na grochowskiej ale nie ten przy wiatracznej-tam jest syf i smierdzi.

al najważniejsze to zeby nigdy nie wpuszczać ryb z nowego żródła wraz z przyniesioną wodą.

pozrowionka db

www.luxinvestments.pl
profesjonalna aranżacja akwariów
www.luxinvestments.pl

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Warszawa

Post autor: maol » 2008-02-17, 09:11

Rozumiem - chciałbym tylko, żeby każdy z Was zanim napisze że sklep jest zły, napisał również jak te ryby wpuszczał. Bo z reguły problem "chorych" ryb nie pochodzi ze sklepu, a z niewłaściwej metody wprowadzenia ryb do naszego akwarium. Co nie oznacza że wszystkie sklepy są dobre - bo są też takie, jakie opisujesz. Ale każdy ma prawo do obrony.

A metoda kropelkowa i kwarantannowanie nowych przybyszów naprawdę skutecznie na to pomaga :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

TomekB_wwa
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 2008-02-07, 22:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: TomekB_wwa » 2008-02-20, 23:15

Ja polecam hurtownie akwarystyczna na ul. Arkuszowej 58 wszystkie ceny są konkurencyjne przede wszystkim ryb i zbiorników. Bardzo duży wybór gat. ryb po atrakcyjnych cenach. Hurtownia czynna pn.-pt. 11-18 sob. 11-15 tylko w sobotę nie polecam bo jest straszny tłok, chyba że ktoś lubi.

Co do Galaxias to roślinki są pierwsza klasa nie było takiej która by się przyjęła i ceny dobre.

myslu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2008-01-21, 23:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warszawa

Post autor: myslu » 2008-02-25, 16:26

co do arkuszowej to nie polecam kupna zwierzaczków. z tego co słyszałem okropne warunki przetrzymywania zwierząt, akwaria przetłoczone, ryby słabo wybarwione, zestresowane. dotego duzo ryb im pada. ceny rybek moze nizsze ale rybki malutkie.

ODPOWIEDZ