Warszawa

Opinie o sklepach i sprzedawcach są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników forum e-akwarystyka.pl. Władze forum nie kontrolują prawdziwości opinii, nie wyrażają w żaden sposób swojego zdania oraz nie odpowiadają za nieprawdziwe informacje przedstawione przez Użytkowników.

Moderator: ModTeam

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: croc » 2008-02-25, 16:38

80% Warszawskich sklepów bierze ryby z Arkuszowej. Jak byłem tam (a bywałem często), to w kartonach stały worki z rybami przygotowane do wysyłki, a nich napisane sklepy:
Kakdu: Arkadia, Wileńska, Praga,
Anna Zoo: Złote Tarasy, Galeria Mokotów,
Pyszczak
itd.

Fakt, że jak zaglądałem do sekcji ryb, to dobrego wrażenia to nie robiło, ale tak czy inaczej większośc ryb z importu przechodzi przez tę hurtownię.

TomekB_wwa
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 2008-02-07, 22:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: TomekB_wwa » 2008-02-26, 00:11

Myslu a zwróciłeś uwagę na to jaka jest tam rotacja, tam non stop jest dostawa wątpię żeby ryby w tych akwariach pływały dłużej niż tydzień, to jest hurtownia przyjeżdżasz po ryby konkretnie a nie tak jak w galeriach ryby miesiąc czasu pływają w akwariach.

Ja tylko tam kupuję ryby i nie miałem nigdy problemu(odpukać).

Pozdro

myslu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2008-01-21, 23:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warszawa

Post autor: myslu » 2008-02-26, 13:19

co do rotacji nie bedę się wypowiadał. ale jeśli jest tak jak mówisz to słabo tam z kwarantanną. wedle gustu, ale ja tam raczej nic z ryb nie kupie. już raz podobny błąd popełniłem i teraz sie z tym męczę. teraz jak ryby to tylko ze sprawdzonego przez siebie żródła.
sprzęt racja w konkurencyjnych cenach.

skalarrrr
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-03, 19:00
Pojemność akwarium: 265
Imię: JAREK
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: skalarrrr » 2008-03-03, 00:02

Oto lista sklepów z których korzystam;

1.Arkuszowa-tanie rośliny rybki i akwaria(fakt akwaria z rybkami robią nie najlepsze wrażenie)
2.Luxima w Falenicy przy ul. Derkaczy-oświetlenie do akwarii(tanie świetlówki, stateczniki, oprawki i odbłysniki)
3Targowa (ale nie ten w pawilonie ten odradzam)

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: Warszawa

Post autor: bojar » 2008-03-12, 00:24

myslu pisze:co do arkuszowej to nie polecam kupna zwierzaczków. z tego co słyszałem okropne warunki przetrzymywania zwierząt, akwaria przetłoczone, ryby słabo wybarwione, zestresowane. dotego duzo ryb im pada. ceny rybek moze nizsze ale rybki malutkie.
Witam.
Nie polecasz,ale tylko ze słyszenia.Ja bywam tam praktycznie co tydzień.Piszesz o przetłoczonych akwariach,owszem są i takie (ale pokaż mi sklep w którym ten problem nie występuje) choć większość zbiorników na pewno nie jest przerybiona,a jeśli już to przynajmniej jest tam 1 gatunek ryb.
Piszesz-ryby nie wybarwione,zgadza się ponieważ są trzymane bez światła.Zapewniam,że wystarczy 1 dzień u Ciebie i rybki cieszą oczy pełnymi barwami.
Zestresowane-pewnie tak-jak w każdym sklepie gdzie się przewijają dziesiątki osób i pukają w szyby.
Dużo ryb im pada-tego nie wiem czy dużo-fakt sam widziałem jakieś trupki.
Rybki malutkie-I takie chcę kupować,ponieważ łatwiej się adoptują do nowych warunków.
Ceny niższe- i oto chodzi.Kupiłem u nich bardzo dużo ryb( niektóre dosyć drogie),padła tylko jedna.
Co do cen zbiorników i sprzętu,w tym chyba nie przebije ich nikt.
Rośliny według mnie to nic specjalnego.W Discusie mają większy wybór.

myslu
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2008-01-21, 23:46
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warszawa

Post autor: myslu » 2008-03-13, 11:27

Witam.
Nie polecasz,ale tylko ze słyszenia
jest to opinia nie jednej osoby którą znam i która miała niemiłe doswiadczenia po wizycie i zakupie rybek w tym sklepie. ale oczywiscie nikt nie musi się tym sugerować. ja juz raz popełniłem błąd, dlatego teraz jestem sceptykiem. pozdrawiam

TomekB_wwa
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 2008-02-07, 22:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: TomekB_wwa » 2008-03-13, 15:54

A może to nie jest wina sklepu. Ja kupuje tam rybki i nie mam problemu. Ostatnio dokupiłem 25 neonków zaraz po kwarantannie wpuściłem do siebie i wszystkie szczęśliwe, pięknie wybarwione sobie pływają. Może masz pecha.

Awatar użytkownika
Drottnar
Akwarysta
Posty: 608
Rejestracja: 2008-04-13, 22:41
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: Drottnar » 2008-04-19, 16:11

W Złotych Tarasach w Kakadu jest gość, który zna się na rzeczy. Nie próbuje wcisnąć na siłę najdroższych produktów, tylko opowiada i wyjaśnia czemu taki, a nie inny. W kwestii roślinek też sporo opowiedział i doradził. Generalnie mam poczucie, że temu gościowi można zaufać.

[ Dodano: 2008-04-20, 14:52 ]
I kolejna wizyta :)

Tym razem wybraliśmy się z żoną do King Kross Praga do sklepu Zoo Natura. Po pierwsze - okrutnie ciasno. Po drugie - niewielki wybór rybek (ceny przeciętnie warszawskie), mały wybór filtrów (w zasadzie widzieliśmy dwie, albo trzy firmy - ani Aquael'a ani Eheim'a nie mieli), niewielki wybór grzałek; nie mieli np. 150W w ogóle. Sprzęt generalnie drogi. Roślinek trzy nieduże akwaria, ale sporo ich tam upchnęli i ładne egzemplarze. Cena - niezależnie od roślinki 12 złych.
Co mnie zniechęciło to to, że sprzedawca nas w sumie olał, bo właśnie wciskał jakiejś parce kulę... no i właśnie w kuli hodowane bojowniki :/ Co mi się podobało, to spory wybór pokarmów w średnich cenach.

Awatar użytkownika
ŁukaszInterista
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-04-04, 12:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa

Post autor: ŁukaszInterista » 2008-05-01, 14:48

Co do sklepu na targowej i padania ryb to niestety też miałem taki przypadek. Poza tym facet zna się na rzeczy, ale jest niemiły i gburowaty.
Ja ryby kupuje w discus zoo na radzymińskiej mimo, że warunki tam nie są idealne... Niektóre rybki niestety nie jedzą regularnie... :(
Co powiecie o hurtowni akwen, bo niedługo się tam wybieram.

Awatar użytkownika
Drottnar
Akwarysta
Posty: 608
Rejestracja: 2008-04-13, 22:41
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: Drottnar » 2008-05-01, 16:20

A gdzie jest ta hurtownia? Bo na razie jedyna, jaką odwiedziliśmy jest na Arkuszowej.

Awatar użytkownika
ŁukaszInterista
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-04-04, 12:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa

Post autor: ŁukaszInterista » 2008-05-02, 10:35

Drottnar pisze:A gdzie jest ta hurtownia? Bo na razie jedyna, jaką odwiedziliśmy jest na Arkuszowej.
http://www.akwen.eu/

grzegorz_faki
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-03-17, 21:46
Pojemność akwarium: 72
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Re: Warszawa

Post autor: grzegorz_faki » 2008-05-05, 22:42

W sklepie Iquitos w Warszawie na Arkuszowej zamówiłem towar 22 kwietnia... dziś jest 5 maj a oni jeszcze nie zdążyli nawet paczki spakować :szok: Jutro tam dzwonie ale i tak pewnie nie odbiorą tel. jak zawsze... więc pośle meila z rezygnacją. Jak dla mnie taki okres oczekiwania to już porażka z ich strony :zly:

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: croc » 2008-05-05, 23:16

Dziś byłem tam osobiście. Półki wyczyszczone. Tłumaczyli się, że od 25kwietnia do teraz nie otrzymali żadnych dostaw w związku z długim weekendem. Od jutra ma podobno towar spływać. Nawet gigantyczne kubły Eheima (po taki pojechałem) się skończyły.

Awatar użytkownika
Drottnar
Akwarysta
Posty: 608
Rejestracja: 2008-04-13, 22:41
Pojemność akwarium: 240
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawa

Post autor: Drottnar » 2008-05-15, 12:17

ŁukaszInterista pisze:Co powiecie o hurtowni akwen, bo niedługo się tam wybieram.
Łukasz, byłeś w tej hurtowni? Jest coś ciekawego?

Awatar użytkownika
Bohdan
Przyjaciel forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2008-05-21, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bohdan
Nazwisko: Jazda Polska PL
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Warszawa

Post autor: Bohdan » 2008-05-22, 23:18

Cześć,

A kto zna sklep KaKaDu w Wola Centrum na Górczewskiej?
Na akwarystyce jest dwóch gości-jeden czarny w okularach a drugi młody blondyn.
Czy macie jakies opinie na temat tego sklepu i czy obsługa jest oki ??
:zdziwko:

ODPOWIEDZ