Nanokostek by Plewek01

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Nanokostek by Plewek01

Post autor: Plewek01 » 2011-08-18, 23:44

Witam wszystkich. Zauroczony pięknem podwodnej rafy postanowiłem i ja spróbować sił w tym temacie. Po wielu przejściach i trudnościach losu trafiła do mnie w końcu kosteczka OW 35x35x35 czyli ok. 43l wraz z wyposażeniem. Po kolejnych wielu bojach i mojemu samozaparciu udało się też dostać LR z działającego baniaka (po preferencyjnej cenie :smoke: )Nie wspominając tego ile walki trzeba było stoczyć z żoną o kolejne szkło i wyjaśnienia związane z trzymaniem go :wallbash: . Ale po wielu debatach w końcu się udało, a właściwie postawiłem ją przed faktem dokonanym i skompletowałem całość kiedy nie było jej w domu :harhar: Teraz trochę danych technicznych:
Baniaczek: OW 35x35x35
Oświetlenie PC 2x24w+1x18w
Cyrkulacja: 2x koralia nano + kaskada fzn1 jako pojemnik na wkłady - planuję purigen i chemipure, jeśli źle to poprawcie :)
7kg żywej skały z działającego baniaka i trochę piachu (na cieniutką warstewkę)
Woda w 1/3 również z działającego baniaka, reszta niestety świeża solanka.
Grzałka: Aquael 25w
Parametrów póki co nie mierzę
Zasolenie ok. 1,023
Chłodzenie: wentylatorki z podkładki pod laptopa, którą niechcący rozebrałem :whistle: Zamontowane pod pokrywę i podłączone pod ładowarkę usb do gniazdka.
Póki co dają radę utrzymać temp. ok 25-27stopni, będę jeszcze tylko musiał podpiąć to pod odwrócony rt-2.
Dzień 0 nastąpił 13.08 i przy pomocy kolegi "tyskie" :) udało się rozpocząć przygodę. Z góry przepraszam za zdjęcia, aparat pożyczony a ja z fotografią też nie mam za wiele wspólnego i muszę się trochę poduczyć. :coffee:
Pierwsze walki wyglądały tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po pierwszych bojach z ogarnięciem całości udało się osiągnąć to:
Obrazek
A po kolejnych długich chwilach i odmaczaniu odcisków wyglądało to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jako, że zastała mnie baaaardzo późna pora i kolega "tyskie" :rambo: wymiękł więcej fot nie było...choć tu mała dygresja, póki dawał radę za żadne skarby nie szło poustawiać skał. Właściwa koncepcja powstała właściwie rzutem na taśmę. Nie wiem czy się nie zmieni(choć wątpię), bo zbiornik zmieni jeszcze niedługo miejsce osadzenia o szafkę obok, gdyż ta wyszła z błędem pomiaru, a może i nawet dobrze bo nie jest naprzeciw mego oka kiedy wypoczywam na kanapie :P .
Dzień 1 - żeby nie zanudzać kilka fot :)
Obrazek
Obrazek
A i tu kilku mieszkańców, którzy przywędrowali ze skałą - ale to Ci proszeni :whistle:
Obrazek - prawdopodobnie briareum ciężko ocenić :coffee:
Obrazek - discosoma sp.20
Jest jeszcze jeden niezidentyfikowany grzybek i talerzyk z zoa :)
Dzień 2
Spodziewałem się wysypu różnych nieproszonych gości ale to przerasta najśmielsze oczekiwania...jakieś macki wszędzie, strach pogrzebać w akwarium. Oprócz tego dojrzałem również dwie przedstawicielki asterina sp.2, choć mogę się mylić, jeśli tak to mnie poprawcie :coffee:
Obrazek
Pojawił się również taki towarzysz - proszę o identyfikację
Obrazek
A całość wyglądała tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A i zapomniałbym o zoaskach:
Obrazek
Obrazek
Dzień 3
Ciągle jeszcze kombinuję z cyrkulacją. Nie do końca wiem jak ma być silna. Briareum jak się otwierało w czasie pobytu tymczasowego, tak teraz nie otwiera się w ogóle. A i pokrywa się takim brązowym nalotem, nie wiem - okrzemki jakieś?? <_< Za to zoaski zaczynają coraz śmielej wyłazić. Grzybki w zależności od cyrkulacji, ale za to jedna apitasia jak się pompuje :realmad: , ale niedługo dostanie po oczach i nie będzie jej tak fajnie. Na szybach zaczyna się też pojawiać włoskowaty nalot.
Obrazek
Obrazek
A i foto kosmity, drugiego grzybka i jakiegoś małża doczepionego blisko zoa (prośba o info, jeśli ktoś coś o nich wie)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I trochę fotek zoa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dzień 4
Temperatura dobija...ale chłodzenie daje radę póki co. Dolewki są codzienne, ale póki co nie uciążliwe. Potem potrzeba będzie pomyśleć nad automatyczną dolewką, choć zima idzie to i upały zmaleją. Skała dosłownie się porusza cała, jakby miała wyleźć ze środka. Mam nadzieję, że potem da się to opanować :) Na niedzielę planuję zakup jakichś turbo w ilości 3szt. co by trochę gloniska ogarnęły. Coś jeszcze ktoś poleci z ekipy czyszczącej?? Jest kupa rurówek, małych aipitasi (może wundermanii potem pomoże, tylko kiedy wpuścić?) i Bóg wie czego tam jeszcze. Może też jakieś krabiki by się przydały?? Jakieś propozycje? Briareum dalej nie daje większych oznak życia
Obrazek
Discosoma już bardziej :)
Obrazek
Jak i zoaski
Obrazek
Obrazek
No i całość z wczoraj
Obrazek
Obrazek
Sorki za taki dość długi post, ale wcześniej nie miałem jak wszystkiego ogarnąć, żeby wrzucać po kolei. No i czekam na opinie, sugestie, porady (na te szczególnie). Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: TetriZ » 2011-08-19, 15:43

gratuluje jak na pierwszego morszczyna bardzo ładnie
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: matrix82 » 2011-08-19, 19:17

Bardzo ładna "solniczka" też nie raz mi coś takiego bije do głowy, pewnie każdy przechodzący obok był by zaciekawiony, w końcu nie każdy w życiu widział chodź by kawałek rafy. Tylko bym musiał pewnie spędzić z dwa dni na czytaniu i uczeniu się. No i mieć dość gruby portfel ,ale czy cena by nie była taka sama jak rośliniak na wysokim standardzie?

Tak zapytam, czemu już nie pierwszy oglądany taki zbiornik przeze mnie jest prześwietlony barwą niebieską? Przecież na zdjęciach to prawie jeden odcień, wg mnie to na 2x24 i 18w to tylko jedna 24w powinna być niebieska a reszta 6500k ,mogę się mylić bo nie czytałem na ten temat.

Powodzenia w utrzymaniu. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: Plewek01 » 2011-08-20, 01:12

TetriZ, dzięki. matrix82, też dzięki, co do czytania to na pewno nie dwa dni :P wierz mi, ja czytałem z 2-3 miesiące i też jeszcze mało wiem, dlatego postanowiłem sprawdzać w praktyce, choć czytane podstawy bardzo dużo dają. Co do oświetlenia polecam temat LINK niebieski bardzo wyłapuje aparat bez lampy to raz, a dwa że pod niebieską wiele korali fajniej wygląda jak fluoryzuje.
Fotki z dziś czyli DNIA 6
Póki co nic ciekawszego się nie dzieje, poza szybami obrastającymi krótkimi niteczkami...ciężko schodzące :zdegustowany: Ale czyścik w ruch i jest ok. Nagoskrzelnego nie widać, za to wczoraj wylazł wieloszczet długości mojego palca :oczami: Póki co zoa coraz bardziej pokazują swe piękno:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Grzybek też ok.
Obrazek
Apitasie niestety też :crybaby:
Obrazek
Briareum daje tylko nikłe oznaki życia i nie wiem o co chodzi? Jakieś podpowiedzi? No i z racji późnej godziny foto oświetlenia nocnego...
Obrazek

[ Dodano: 2011-08-25, 00:26 ]
Mały UP...
Wczoraj doszły do filtra purigen(50ml) i phosguard(100ml). Skałka i szyby coraz bardziej obrastają zielonym glonkiem...
Dziś mija dzień właściwie 12, bo to już późna pora :) i do zbiornika trafili pierwsi (nowi) mieszkańcy.
Obrazek
Najprawdopodobniej C. litteratum ale mogę się mylić ;)
i do tego capnella imbricata, ale też mogę się mylić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zoaski sobie powoli rozkwitają:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Inni mieszkańcy (grzybki) też:
Obrazek
Obrazek
Glony niestety też :kwasny:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
malutki32
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2011-01-09, 22:57
Pojemność akwarium: 160
Imię: £ukasz
Lokalizacja: M-ce
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: malutki32 » 2011-08-25, 17:36

Zrób jak możesz króciutki filmik jestem ciekaw całości :D

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: Plewek01 » 2011-08-27, 00:23

Filmik zrobię jak sobie z roboty dobrą nagrywajkę zapożyczę :P póki co znów mały up :D

DZIEŃ 13
Póki co glony zielone szaleją. Trzeba będzie pomyśleć nad porządną ekipą czyszczącą...bliżej niedzieli mają być jakieś turbo. Temperatura trochę krzyżuje poczynania, ale wiatraczki z podkładki pod laptopa póki co dają radę :P. Na dno dosypałem piasku, gdyż obecna warstwa pozostawiała wiele do życzenia. Dziś do zbiornika trafili również nowi mieszkańcy...
Cladiella
Obrazek
Obrazek
Protopalythoa
Obrazek
Obrazek
Kilka zoa i ślimak nieznanego pochodzenia (dzięki luft :D )
Obrazek
Vibex wybrał się na spacer po polu :thumbup:
Obrazek
Capnella chyba czuje się dobrze, wygląda kwitnąco :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na skale znalazłem pasażera na gapę...czyżby xenia...nie wiem czy się cieszyć czy płakać :whistle:
Obrazek
A i briareum powoli (po zmianie cyrkulacji) powraca z martwych
Obrazek

[ Dodano: 2011-08-27, 23:32 ]
Dziś w końcu miałem czas pobawić się balansem bieli w aparacie i w końcu doszedłem mniej więcej na tyle że zbiornik nie wygląda jak flaszka denaturatu :) Kilka fotek z kolorami które wg mnie najlepiej oddają rzeczywistość:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2011-09-04, 00:11 ]
Dziś dzień 22...
Z życia póki co jeszcze nic nie przybyło :) może coś po niedzieli się uda. Chociaż nie tak do końca, bo przybyła kolonia zielonych glonów. Korale ładnie się pompują i nie wygląda aby im czegoś brakowało. Od dziś zakraplam juvitc. Za tydzień planuję pierwszą 5-10% podmianę, sam nie wiem ile może jakieś porady??
W tym tygodniu będzie też przeprowadzka w miejsce właściwe (najprawdopodobniej w środę) więc nie wiem czy nie połączyć tego z podmianą tym bardziej, że i tak będę musiał wypompować część wody co by łatwiej było przenieść. Mam nadzieję, że wtedy uda mi się wszystko zgrabnie pochować i ułożyć już docelowo. Kilka fot na szybko...
Całość:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mieszkańcy, zauważam przyrosty co mnie bardzo cieszy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i briareum coraz lepiej wygląda...może ktoś jest chętny wymienić się na szczepkę innych miękasków :)
No i zoaski. Niektórych odmian nie znam, może ktoś pomoże...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I na koniec piękny pióropusz :D
Obrazek
Pozdrawiam Paweł

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: blue_betta » 2011-09-04, 00:19

O to przegapiłem :zdziwko:
Przecudniaste, sam teraz rozglądam się na Forach za informacjami na temat jak prowadzić takie piko rafki :D I kurczę - kusisz...
Można wiedzieć ile złociszy trzeba wydać, żeby takie cacusio stworzyć i względnie utrzymać?

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: siwus9222 » 2011-09-04, 23:29

no pięknie zaniedlugo zobaczysz moja 112 l ale narazie krucho u mnie narazie brak zycia i 8 kg skaly ale poczekamy i zobaczysz dorownam ci.

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: Plewek01 » 2011-09-08, 00:20

Michał złocisze poszły na PW :)
Siwus dawaj dawaj te foty skała też ciekawa :D
Dziś przyszedł czas na przeprowadzkę zbiornika we właściwe miejsce (pozbyłem się zbiornika z tangą). Operacja trwała ok 1h i poszło nadzwyczaj sprawnie, jak nie u mnie :) Do pokrywy dorobiłem też osłony żeby światło nie raziło i wyglądało to jakoś estetyczniej, wyszło ok tylko jakoś zbiornik strasznie optycznie się pomniejszył, od kiedy stoi na miejscu 112 :) Zmieniła się też perspektywa głównego widoku (czego nie ująłem podczas układania skałki) no ale też nie jest źle, a poprzedni front jest teraz widziany od wejścia do pokoju także da się też napatrzyć. Kilka fot (te wychodzą mi coraz lepiej, mam nadzieję że tak pozostanie :P )
Tu stało kiedyś:
Obrazek
A tu teraz (widok z boku i z kanapy)
Obrazek
Obrazek
front
Obrazek
bok/dawny front
Obrazek
róg
Obrazek
Zielone szaleją
Obrazek
Ale na szczęście dziś w końcu dotarła ekipa pomocnicza w postaci 4szt. turbo i powiem że od razu zabrały się do dzieła...przynajmniej 3, bo jeden jakoś ani myśli się ruszać :zdegustowany:
Obrazek
I zoaski:
Obrazek
Obrazek
Doszedł też krabik elegans, ale na czas sesji tak się zakamuflował że nie dało się go uchwycić...może następnym razem :hyhy:

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: Akwarybka » 2011-09-08, 18:46

Pawle, jest tylko jedna rzecz jaką mogę w tym momencie zrobić...

:hurra: :hurra: :hurra:

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: Plewek01 » 2011-09-14, 21:42

Dzięki Basiu, ale tu jeszcze dużo przede mną :) mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł sam przyklasnąć :D
Mija dziś miesiąc od zalania. Dziś wrzucam fotki eleganca, gdyż w końcu dał się sfocić(dodam że fotki bez żadnej obróbki z czego jestem bardzo dumny :smoke: ). Doszła też dziś Lysmata seticaudata ale zaraz po 5min zniknęła i tyle ją widziałem. Mam nadzieję, że niedługo się ukaże mym oczom i dam radę złapać ją aparatem. Podobno jest lepsza na apitasie niż wunderwaffe więc się okaże...tak się zastanawiam nad towarzyszem dla niej ale nie wiem czy nie będzie za ciężko dla zbiornika, zwłaszcza że chcę za dłuższy czas wprowadzić parkę błazenków. No i zastanawiam się nad podmianą zwłaszcza, że to już mija miesiąc od zalania...może jakieś porady?
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Tu się próbował dobrać do "turbo" choć nie wyglądało na eksmisję, a raczej chwilę zabawy (niestety ten turbo po chwili pełzania leży bez ruchu od jakichś 8h)
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
A tu mały spacer po zoa...glony zielone schodzą z pomp...więc jak na rozpoznane bryobsis to raczej dziwne, a i w akwa się nie mnożą...ale żeby nie było za fajnie na skałce z zoa zauważyłem bordowe gluty... :zly: odessałem i zobaczę co dalej...

[ Dodano: 14 Wrzesień 11, 21:42 ]
Dziś zrobiłem pierwszą 3l podmianę...wkłady chciałem wypłukać w kaskadzie ale okazały się czyste :zdziwko: no i lysmata gdzieś się nie pojawia :niewiem: ...zaczynam wątpić czy żyje :czacha:
Co dziwne zauważyłem, że po podaniu kropli juvitc składa mi się niebieski grzybek, tak jakby miał zaraz zniknąć, z kolei brązowy - mam wrażenie że pęknie, ktoś ma jakieś pomysły :roll:

[ Dodano: 2011-09-22, 22:13 ]
Co do krewetki to żyje i ma się dobrze, znalazłem jej kryjówkę na dzień i tam cały czas siedzi między skałami. Apitasie znikają (2szt.) także myślę, że w nocy nie próżnuje :thumbsup: Ale zauważyłem też podjedzone do połowy asteriny, czyżby też stanowiły jej menu?? Póki co padł turbo, ale dziś już dotarła nowa dostawa wraz ze strombusem, bo glony ustępują ale te na skałce z zoa i przy szybach doprowadzają mnie do szału. Za to turbo poradziły sobie na górze i zniknęły zielone pióropusze :thumbup: czyli jednak albo to nie bryopsis, albo moje turbo je jedzą :coffee: Doszli też nowi mieszkańcy w postaci 3 główek euphylii paraancora (dzięki wielkie Tofik :unworthy: ) i kilku nowych główek zoa od Nemezis. W niedługim czasie planuję jeszcze favitesa i calustrea. Podmianka była póki co jedna, ale że jakby wysypało lekko więcej glonem to sobie na razie odpuściłem. Niestety na skałce z zoa pojawiły się brązowe (dino lub cyjano)... odessałem trochę ale znów odrosło, w każdym razie się nie rozprzestrzenia póki co. Wszystko póki co się ładnie pompuje i rośnie, co zauważam mimo codziennego gapienia się w zbiornik...no i szkoda że miejsca zaczyna brakować :P No i po tak długim wywodzie kilka fotek:
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Zniknęły pióropusze...a tak fajnie falowały :whistle:
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Mieszkańcy
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Ta kępa glonów przed zoa to ślimak nie znany mi bliżej. Wcina glony aż miło, ale na własnej skorupie nie sięga niestety :cool:
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Elegans...krewetka niestety dalej nie uchwytna...ale grunt że żyje :clap:
I nowe nabytki pod zwykłym światłem i niebieskim...
Obrazek
By Plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-22
Sorki za przydługi wywód...ale nie każdy musi czytać :whistle:

Awatar użytkownika
Pecado
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2011-06-10, 05:48
Pojemność akwarium: 112
Imię: Waldek
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: Pecado » 2011-09-23, 08:31

Pieknie. Popracuj nad balansem bieli a z pewnoscia zdjęcia beda bardziej odzwierciedlały rzeczywistośc. Ja juz widze oczami wyobrazni jak to wygląda na zywo. Gratuluje zbiornika i bede sledził temat.

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: matrix82 » 2011-09-23, 09:20

Plewek01, ten krab pustelnik (czy jakoś tak) jak dla mnie najlepszy! :D Ciekawe czy jak byś mu podrzucił lekko większą muszę to czy by przelazł, pewnie tak.

Co do całości,mam nadzieję że się uporasz z tymi glonami, no i czekam dalej na rozrost koralowców ,będzie bajka jak zarosną całą skałę. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Plewek01
Rekin forum
Posty: 1982
Rejestracja: 2010-04-20, 22:24
Pojemność akwarium: 112
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: Plewek01 » 2011-09-23, 10:33

Pecado, Z balansem ciężko pod samymi niebieskimi świetlówkami..aczkolwiek to mniej więcej już tak wygląda...te korale na prawdę tak świecą na zielono :)
matrix82, bardzo pocieszne stworzenie. Póki co wcale nie rozrabia i dzielnie pożera gloniska...spać chodzi zawsze w briareum ( tylko jedno upatrzone miejsce) i zawsze koło 22.30 jest już w łóżku :D Muszle większą ma ale póki co nie zainteresowany :] Co do glonów to już zanikają zielone więc mam nadzieje, że to tylko kwestia czasu.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Nanokostek by Plewek01

Post autor: blue_betta » 2011-09-23, 23:08

I wszystko idzie do przodu :D
Jak mogłeś się pióropuszu pozbyć :P !

ODPOWIEDZ