70W w 112l

Moderator: ModTeam

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 70W w 112l

Post autor: Jarus » 2012-07-24, 23:15

marthinez pisze:
Jarus pisze:
Na cholere mi super wyglądające/wymagające rośliny które będą całe zaglonione? Już wolę kryptokoryny w glonach (na nich mniej widać :D ).

Jak kiedyś (pewnie za rok, dwa czy trzy) będę wiedział jak prawadzić baniak tak aby nie dopuścić do jego 'zaglonienia' i BĘDĘ UMIAŁ reagować na pojawiające się glony tak żeby unicestwić je w zarodku to wtedy zacznę się przykładać do aranżu i ciekawej wymagającej roślinności.
I tu moim zdaniem jest błąd w Twoim toku rozumowania.
W zdecydowanej większości preferujesz rośliny łatwe, ale i wolno rosnące. Takie zielsko słabo radzi sobie z glonami.
Hmm... o tym to w ogóle nie wiedziałem bo i skąd? Szkoda że wcześniej mi tego ktoś nie zasugerował bo niewątpliwie masz rację.
marthinez pisze: Polub rośliny szybkorosnące, mogą być te trudne (chociaż w dobie extra światło i co2 ciężko już o takie), gęsto zarośnięte baniaki, a zobaczysz, że glon nie taki straszny. Teraz jak doczytałem w innym temacie masz kubełek to będzie Ci dużo łatwiej.

Próbuj tez pójść w strone estetyki baniaka.
Postaram się. Generalnie pomysł ze zmianą baniaka na większy wyszedł kiedy zauważyłem że pod starym siada szafka (cztery nogi po rogach a w środku nic - zrobił się banan z dolnej podstawy). Żonka zaaprobowała więc się napaliłem :D.
Ale teraz widzę, że koszty będą dość duże (nowy filtr, podłoże, rośliny, pewnie jakiś korzeń) więc się wszystko odwlecze w czasie.
No, ale mam czas wszystko przemyśleć i o wszystko się Was dopytać.
Dzięki raz jeszcze za pomoc.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: 70W w 112l

Post autor: marthinez » 2012-07-25, 07:22

Jarus pisze:Ale teraz widzę, że koszty będą dość duże (nowy filtr, podłoże, rośliny, pewnie jakiś korzeń) więc się wszystko odwlecze w czasie.
Z roślinami postaram się pomóc, tylko daj znać odpowiednio wcześnie, by ścinka nie poszła do kibla.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

ODPOWIEDZ