Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

West
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-29, 11:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: Bytom

Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: West » 2012-12-29, 11:35

Proszę o pomoc mam problem, iż ma tafli mojej wody pływają bąbelki, a sama woda nie chce się klarować, przypomina mleko które zalało się wodą do stopnia przejżystości. Nie wiem co może być przyczyną i jak temu zaradzić. Chciałem nadmienić iż znajomy twierdzi, że to może być spowodowane przez podłoże bo mam je kolorowe to któryś z kolorów może puszczać jakieś chemikalja. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

xXSoobekXx

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: xXSoobekXx » 2012-12-29, 12:37

Wymien podloze i wode...

Ale podloze na jakies natuarlne a nie na kolorowanke.

Masz rosliny zywe w tym akwarium ?

West
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-29, 11:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: West » 2012-12-29, 13:21

tak zywe rosliny tylko niewiem co to za odmiany jedna to chyba z rodzaju zabiencowatych ale reszta ....

xXSoobekXx

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: xXSoobekXx » 2012-12-29, 14:15

Wymien podloze na jakies normalne, czyli pod rosliny.

Najlepiej z Allegro, zebys nie przeplacil.

Najlepsze i najdrozsze jest o firmy ADA.

A najtansze chyba o JBL.

West
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-29, 11:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: West » 2012-12-29, 15:10

czesc posluchalem cie kupilem PODŁOŻE PIASEK KWARCOWY do AKWARIUM NATURALNY frakcja: 1,0-1,6mm tylko mam pytanie czy dla roslin mam cos jeszcze dolozyc musze podkleslic ze mam 60l akwa i chcialem tam wposcic 3-5 pyszczakow narazie sa male ale z poczatkiem lutego kolega mi da ile chce i jeszcze jedno jakie mozna dac rosliny dla pyszczakow bo to zarloki heheh dzieki za jakies info

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: Loleczek » 2012-12-29, 15:41

Po pierwsze akwarium musi dojrzewać min. 2-3 tygodnie zanim wpuścisz tam jakiekolwiek rybki.
Po drugie w takim litrażu nie możesz trzymać ŻADNYCH pyszczaków :devil:
Po trzecie napisz coś więcej :jaki masz sprzęt ? czy za podłożę ma robić sam piasek ? jakie masz oświetlenie ? czy podczas wystąpienia problemu akwarium było dojrzałe. Ja obstawiam, że nie i miałeś po prostu zakwit pierwotniaków.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

West
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-29, 11:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: West » 2012-12-29, 15:53

akwa 60l Pokrywa z oświetleniem 1x15W świetlówk typu T8

filtr HJ-311B pozdloze kupilem PIASEK KWARCOWY do AKWARIUM NATURALNY frakcja: 1,0-1,6mm i nierob takiego diabla bo kolega mial bardzo dlugo 5 pyszczakow w 60 i zmienil na 126 l dopiero jak zaczely sie trzec i nic im sie tam nie dzialo w przeliczeniu jak gdzies wyczytalem ti jeden litr na jedna rybke tak wiec wydaje mi sie ze 5 rybek w 60 to niezle nie chce sie modrzyc tylko prosze o pomoc ponadto tak masz racje jesli chodzi o akwa chyba niebylo dojrzale mialo tydzien i wposcilem gurami 4 zostalo 3 molinezje 3 zostalo 3 otoski 5 zostalo 2parka ramirez zostal 1

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: Loleczek » 2012-12-29, 16:45

Gurami musisz oddać za mały litraż. I proszę nie pisz więcej że jest przelicznik 1cm ryby na 1 litr wody.
Podam Ci prosty przykład do akwarium 60l nie wpuścisz chociażby pielęgnicy pawiookiej, która osiąga długość 30cm bo nie będzie miała nawet jak się obrócić w takim baniaczku, a wg. Ciebie możesz ją wpuści nawet do mniejszego litrażu. Roślinki będą Ci dość kiepsko rosły w samym piasku, zamiast piasku lepiej było by gdybyś dał żwir bazaltowy a pod niego ziemię ogrodową.

P.s możesz powiedzieć Twojemu koledze, że źle zrobił trzymając pyszczaki w takim litrażu. One nigdy nie powinny się tam znaleźć.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

West
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-29, 11:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: West » 2012-12-29, 22:43

sluchajcie Wymien podloze i wode...

Ale podloze na jakies natuarlne a nie na kolorowanke. kupilem PIASEK KWARCOWY do AKWARIUM NATURALNY znow zle ryby nie maja byc 30cm czytalem w necie ze jak akwa jest male to rybki karlowacieja i niewyrosna na 30cm fakt jest jeden z kim pogadam o akwa to kazdy gada swoja opinie ktora rozni sie od drogiej i komu wierzyc? google co innego wy co innego a znajomi tez co innego

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: Loleczek » 2012-12-30, 20:43

No właśnie karłowacieją.... przez co zapadają na różne choroby i o wiele szybciej giną, tylko się mecząc.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

West
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-29, 11:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: West » 2012-12-30, 22:30

aha to oto chodzi dzieki za uswiadomienie teraz domnie dotarlo za zrobilbym im krzywde a tego niechce ok ale jak juz zakupilem ten piasek kwarcowy czy pod niego moge dac ziemie ogrodowa i jak czesto musze ja wymieniac lub czym nawozic przygotuje ten baniaczek na cos mniejszego moze kupie neonki inessa sa piekne w stadku albo gupiki jeszcze niewiem prosze o info w sprawie tej ziemi z gory dzieki

Awatar użytkownika
RychuCar
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-09, 15:12
Pojemność akwarium: 200
Imię: Rysiek
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: RychuCar » 2012-12-31, 00:25

Dobra to od początku zaczynamy. Piasek kwarcowy super ja też mam wiec sie nie stresuj wyborem bo wszystko działa jak należy. Do puki nie masz ryb w akwarium nic straconego można naprawić wszystko bez ofiar. Na sam spód dajesz ziemię ogrodową tak ze 2-3 cm. Na to daj sobie jakąś siatkę ze starej firanki np. Firankę wygotuj żeby nie było w niej proszku albo innego syfu. Nie syp ziemi blisko szyby żeby wyglądało estetycznie, na ziemie jakieś 5-6 cm piasku który już masz. Jako rosliny polecam anubiasy, kryptokoryny, nurzańce, moczarki, rzęskę, kabomby. Wszystkie wymienione rośliny łatwe w uprawie. Na początku oświetlaj akwarium tylko 6 godzin co nie spowoduje wysypu glonów. Akwarium musi sie ustabilizować najpierw. potem co tydzień zwiększaj naświetlanie o godzinę aż dojdziesz do 9. Co do rybek to w 60l nie możesz załadować wielkich pielęgnic albo broń boże zbrojników. Polecam założyć wątek w obsadzie na forum. Ale jeśli bardzo podobają ci się ryby typu pyszczaki polecam zainteresować się ramirezami albo agassiza. Do 60L możesz zapodać parkę albo haremik 1+2 i do tego jakąś drobnice. Oczywiście wszystko z umiarem np 6 otoskow i 10 neonów. Generalnie nie polecam na początek walić dużo ryb. Zostaw sobie trochę miejsca na zapas. Pamiętaj że ryby rosną jak wszystko w naturze i coś co ma 2cm za miesiąc może mieć 4. Poczytaj o gatunkach ryb i ich wymaganiach musisz spasować gatunki pod katem wody temperatury i agresji. Długa droga na poczatku żeby wszystko zaczęło działać jak należy. Ale jedno jest ważne nie wpuszczaj nic do akwa dopóki woda się nie ustabilizuje bo będą rozczarowania. W razie niejasności dawaj pytania ja chętnie pomogę i na pewno inni bardziej doświadczeni też. Powodzenia. Aha i na koniec nie słuchaj nikogo w sklepach ani bzdur typu ja miałem 5 bojowników w szklanej kuli bez niczego i żyły 2 lata. Ludzie w więzieniu żyją 25lat, pytanie tylko czy są z tego zadowoleni. Akwarystyka to hobby które ma dawać przyjemność i Tobie i twoim rybom. Google to też encyklopedia wiedzy którą trzeba umiejętnie wykorzystywać i przesiewać informacje bo piszą co popadnie i nikt tego nie sprawdza bo niby jak :0.

West
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2012-12-29, 11:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: West » 2012-12-31, 17:50

witam mam pytanie odnosnie tej ziemi bylem dzis w kwiaciarni i byla tam ziemia ale zawiera zelazo jakies sole mineralne potas i cos tam jeszcze niekupowalem bo gdzies tu na forum czytalem ze to ma byc najzwyklejsza ziemia hmhm ale czy jest jakas bez tych zwiazkow ?a moze taka moze byc prosze o odpowiedz

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: Loleczek » 2012-12-31, 19:03

RychuCar pisze:Piasek kwarcowy super
No właśnie nie jest, zbija się w akwarium i tworzą się przez to strefy beztlenowe w podłożu.
Co do ziemi to kup po po prostu worek ziemi uniwersalnej.

P.s - ramirezy i agassize to pielęgnice nie pyszczaki.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

Awatar użytkownika
RychuCar
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: 2012-11-09, 15:12
Pojemność akwarium: 200
Imię: Rysiek
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mam mały problem i nie wiem czy to tak ma być

Post autor: RychuCar » 2012-12-31, 21:13

Napisałem super o piasku myśląc o tym że to nie jest nic złego a nawet lepiej jak się ma pewien typ rybek. A to że robią sie strefy beztlenowe to wiem że nie jest super. Przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd. No i odnośnie ryb to też oczywiste że to nie pyszczaki ale chciałem na nie zwrócić uwagę bo są ładne i podobne do pyszczaków.

ODPOWIEDZ