Rurki do filtra - Multi Kani

Moderator: ModTeam

Kris77
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-01-06, 22:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków

Rurki do filtra - Multi Kani

Post autor: Kris77 » 2013-01-16, 23:04

Witam, poszukuje jakichś zamienników do rurek w tym filtrze mam na myśli bardziej giętkie jakies nieco delikatniejsze bo te co są w zestawie to jakaś masakra, rury jak do za przeproszeniem kibla. Przerost formy nad treścią a jak sie już czepiam to na kablu też przyoszczędzili bo zaledwie metr ...

Wracajac do tematu jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie bardzo proszę o informacje, ostatecznie zrobie jakieś przejściówki na cieńszy wąż.

Edit.
Dodam że wymiary to 14 / 18 mm
Pozdrawiam
Kris

xXSoobekXx

Re: Rurki do filtra - Multi Kani

Post autor: xXSoobekXx » 2013-01-17, 13:41

Idziesz do sklepu typu Castorama, bierzesz ta rurke i na podstawie tej rurki latwo mozna znalezc odpowiednik :)

Kris77
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-01-06, 22:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków

Re: Rurki do filtra - Multi Kani

Post autor: Kris77 » 2013-01-17, 15:58

Nie chciałbym być marudny ale też mają grube ścianki więc są sztywne i niewygodne, zakładam że są projektowane żeby wytrzymać określone ciśnienie więc ścianki zawsze będą grube przy tym przekroju ( w sumie chyba sobie sam odpowiedziałem :( )
Pozdrawiam
Kris

xXSoobekXx

Re: Rurki do filtra - Multi Kani

Post autor: xXSoobekXx » 2013-01-17, 16:38

... ja mam Aquael Multi Kani 800, i te same rurki od producenta sa w Castoramie :)

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: Rurki do filtra - Multi Kani

Post autor: matrix82 » 2013-01-17, 16:40

Kris77 pisze:zakładam że są projektowane żeby wytrzymać określone ciśnienie
Może nie ciśnienie, bo ciśnienia prawie tam nie ma (podejrzewam że palcem byśmy mogli zatkać wąż wylotowy).

Grube ścianki są po prostu po to aby wąż się nie załamywał.

Kiedyś jak kupowałem wąż (do filtra) w jakimś markecie budowlanym (OBI), zobaczyłem węże akwarystyczne (na metry sprzedawane) Ścianki były chyba trochę cieńsze, ale na pewno były bardziej elastyczne. Ale nie wiem dlaczego ich nie kupiłem.
Obrazek

Kris77
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-01-06, 22:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków

Re: Rurki do filtra - Multi Kani

Post autor: Kris77 » 2013-01-18, 00:14

Dzięki za info o tych rurkach z cieńszą ścianką jutro jade do castoramy i obi porównam co można znaleźć, z tym cisnieniem myslalem raczej o różnych urządzeniach bo masz absolutnie racje że ta pompkę można palcem zatkać i więc żadne to ciśnienie.
Pozdrawiam
Kris

ODPOWIEDZ