Rośliny i ozdoby

Moderator: ModTeam

Tito187
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-02, 18:10
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź

Rośliny i ozdoby

Post autor: Tito187 » 2007-06-13, 08:50

Witam od dłuższego czasu usiłuje wydac moje Pielęgnice Zebry ale bez skutecznie:( Chciał bym zmienić obsade akwarium albo chociaż mieć z jeszcze 2 parki innych pielegnic poneważ bardzo lubię te rybki pomimo wszystko:) Tylko ze mam dorosłą parkę i jak byłą sama w akwarium to mi sie rozmnożyła. Rybek przecież nei zniszcze bo nie lubie jak ktoś to robi :/ Jeżlei ktoś by chciał te rybki to zapraszam na wydanie bądź zamiankę jakąs :)
Mój problem polega na tym że jestem skazany jak narazie na te rybki :P Chciałbym żeby to moje akwarium ładnie wyglądało i cieszyło oko ale wiado mo te rybki roślinek nie szanują :P Mam dwa kokosy i kaminie oraz fototapetkę :) podłożem jest żwirek:) Chciałbym aby ktoś mi doradził co mogę zrobić by to wsyztsko zaczełó łądnei wyglądać mozę jest szansa na roślinki :) ?? Myślałem zebyw wstawuić korzeń dosypać źwiru choć i tak w nim kopia i go rozgarniają. Dołóżyć wiecej skał i kokosów :) POtrzebuję pomocuy bo kto iny mi pomoze jak nei akwaryści :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Vinnitshekh
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 2007-06-06, 14:07
Pojemność akwarium: 140
Lokalizacja: Polska

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: Vinnitshekh » 2007-06-13, 15:32

Mozna zorbic ciekawy jakis uklad z korzeni - ja sobie wlasnie zmieniam design w akwa z kamiennego na korzenny. ;)
Mozesz tez postarac sie zrobic cos z bambusa. Mam bambus przy tylniej sciance akwa, neizle wyglada tlyko dobrze ejst go porzadnie umocowac.
Skalki sa dobre o ile wybierzesz jakies ciekawe kamienie, ktore w wodzie prezentuja sie interesujaco. najlepsze sa kamienie z zylami krystalicznymi albo ogolnie krysztaly kwarcowe - np krysztal gorki, ametyst, kwarc dymny... Takie rzeczy, kupowane na gieldzie mineralow nie sa wcale drogie. W sklepie mineralow nie radze kupowac - przeplaca sie 2 - 3 razy. :/
Zastanawialem sie tez nad dekoracja ze starego kamionkowego naczynia, ktore mozna jakos rozbic by ryby moglty wolywac do srodka. Pewnei nalezaloby tylko jakos spilowac ewentualnie ostre krawedzie by sie nie pokaleczyly. Sam zrobilbym cos tkaiego, ale szukam odpowiedniego naczynia.
Mam tez kilka jednobarwnych kul krysztalowych w akwa (czarne i herbaciane). Jesli sie je laczy z ciekawymi kamieniami to efekt jest dobry - o ile kul nie jest za duzo. Najlepiej jak sa ze 3.

Na tym chyba konczy sie katalog moich pomyslow. Jak cos mi jeszcze wpadnie do glowy to dopisze. ;)
Art is the expresion of a dream. And dreams, my friend, are what we are as heart...

Vinnitshekh - Slimak Chaosu

Tito187
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-02, 18:10
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: Tito187 » 2007-06-13, 23:08

Dzięki za rady pomyśle nad tym i czekam na inne pomysły :) A jak z roślinkami da cos tam wrzucić czy tylko pływające :)

jarosz89
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2007-06-09, 00:23
Pojemność akwarium: 126
Lokalizacja: Książennice

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: jarosz89 » 2007-06-13, 23:43

http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... o_sam.html
pzrydatne mozesz to zrobic zamiast foto tapety. efekt zdumiewajacy a jakie male koszty.
nie chcialem tego przepisywac wiec podalem link. Przygotowanie trwalo 20 min + wyschniecie farby. POLECAM

Awatar użytkownika
KrZyWy
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 2007-07-06, 08:48
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: Skoczów , Śląskie
Kontakt:

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: KrZyWy » 2007-07-06, 10:15

a ja wiem co trzeba zrobic aby twoje żarłaki :p nie zabierały się za roślinki poprostu podawaj im sałate i niewielkie ilości szpinaku wtedy zostawią w spokoju roślinki (tak mi sie wydaje i tak też czytałem) poprostu potrzebują zielenizny ziół xD

Podaję własny wymyślony pomysł na bezpieczne zakotwiczenie listka sałaty w akwarium ->

Potrzebne przedmioty:
-korek z wina (dokładnie umyty)
-sznurek cienki najlepiej nitka biała
- około 10 guzików (10mm) jeżeli masz większe to mniej
-igła
-liść sałaty

Sposób wykonania karmika->

1. Nawijamy nic przez igłe (nić powinna mieć jeżeli liść ma wisieć na głębokości 30 cm to długość nici = 60cm).

2.Korek poziomo czyli leżąco ułożyć na stole i przebić igła na wylot w samym środku, przeciągnąć aż koniec nitki czyli supełek zatrzymie się na korku (otrzymamy wtedy coś w rodzaju spławika na nitce). (Jeżeli mamy korek typu "jedna strona jest znacznie grubsza od drugiej" czyli na 1 stronie korek jest grubszy można go przebić w pionie tak aby rubsza częśc wisiała nad wod) ( takim sposobem wykonałem swój)

3.Na nić nawijamy nasze wcześniej przygotowane guziczki(tylko połowe z nich).

4.Po nawinięciu guzików przebijamy liść sałaty delikatnie aby się nie rozerwał.

5.Za listkiem sałaty nawijamy 2 połowe guziczków.

6.Igłe ponownie wbijamy w korek (teraz już od dołu) kawałek (4mm) od poprzedniego wbicia i na wylot.

6. kiedy igła wystaje ponad korek wraz z kawałkiem nici robimy supełek a później guziki się pzresuną same na środek.

7.Odczepiamy igłe i mamy gotowy karmiczek własnej roboty.

8.Trzymając za koreczek zanurzamy liść w raz z uzikami do wody a korek pozostaje nad wodą :-).

9. Można obserwować jak rybki wsuwają swoje jedzonko.

Minusem tego jest że trzebało by przewlekać zawsze od nowa ale to trwa bardzo krótko i jest wprost banalne!

Uwaga!
Groszek jest bardzo pożywnym pokarmem i żródłem białka szysktie rybki go lubią!
Zamiast sałaty albo to i to można równierz pzrewlec należy jednak pamiętać że, groszek trzeba wciągnąc z jeg łupinki :-)!

Powodzenia, jeżeli pomogłem kliknij "pomógł"

Zdjęcia zamieszcze za kilka minut
Używam TYLKO Pokarmów Firmy

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: maol » 2007-07-06, 10:27

A ja proponuje spróbować:
- Anubias barteri
- Anubias nana
Anubiasy mają bardzo twarde liście i ciężko jest je "ugryźć"

- Cryptocoryne aponogetifolia
- Cryptocoryne undulata
- Cryptocoryne wendtii
- Hygrophila corymbosa
- Microsorum pteropus
Powyższe roślinki są wyjątkowo niesmaczne.

- Vallisneria americana "gigantea" - przyrasta błyskawicznie, może da radę przeżyć.

Jeżeli je dobrze zakotwiczysz, powinieneś dać radę utrzymać je w akwa z zebrami. Pamiętaj, żeby zapewnić roślinom odpowiednie nawożenie i światło
Ostatnio zmieniony 2007-07-06, 10:29 przez maol, łącznie zmieniany 1 raz.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
KrZyWy
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 2007-07-06, 08:48
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: Skoczów , Śląskie
Kontakt:

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: KrZyWy » 2007-07-06, 10:29

Zamieszczam zdjęcia z karmika ( w paincie :p te kolorowe kreski na białej nice to guziki)->
Obrazek
Używam TYLKO Pokarmów Firmy

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: maol » 2007-07-06, 10:31

... to chyba hit dnia :mrgreen:
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
KrZyWy
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 2007-07-06, 08:48
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: Skoczów , Śląskie
Kontakt:

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: KrZyWy » 2007-07-06, 10:40

ta niezłe nie? xD sma wymysliłem oczywiście :D

@edit
Koreczek mozna ozdobić jakos :P

Awatar użytkownika
Habbib
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2007-03-22, 12:33
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: Habbib » 2007-07-06, 10:44

dobre oczekiwałem jakiegoś foto lub ogólnego szkicu ale ten "obrazek pogladowy" powalił mnie z krzesła.
jest poczatek miesiąca i uważam z dużym prawdopodobnieństwem że w tym miesiącu juz nie pojawi sie choć w połowie tak "przebojowy" rysunek.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: maol » 2007-07-06, 11:12

KrZyWy - mała prośba, pisz po polsku i nie używaj tajemniczych znaczków o sensie znanym tylko sobie... ułatwi to nam obustronna komunikację. Smile używane na forum masz pod okienkiem "szybka odpowiedź" albo z boku w wypadku edycji posta.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
KrZyWy
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: 2007-07-06, 08:48
Pojemność akwarium: 240
Imię: Kuba
Lokalizacja: Skoczów , Śląskie
Kontakt:

Re: Rośliny i ozdoby

Post autor: KrZyWy » 2007-07-06, 11:13

Ledwo co sie zarejesowałem i juz powalam xD cyfrówka jest w serwisie

[ Dodano: 2007-07-06, 11:14 ]
boże ale ty jakiś przymulony...(maol) :lol: masz <-

ODPOWIEDZ