pranie tapicerki meblowej - alfaserwisgliwice.pl

Molinezja Czarna problem

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

Jasiek
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-07, 13:25
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adam
Lokalizacja: Rybnik

Molinezja Czarna problem

Post autor: Jasiek » 2013-03-17, 21:23

Witam. Mam taki problem, ponieważ nie było mnie w domu a urodziły mi się rybki, konkretnie to były molinezje czarne ale mam 4 samiczki i nie mam pojęcia która. Tak jak mówiłem nie było mnie w domu więc rodzice odłowili tylko 3 małe molinezje. U żadnej nie widziałem wielkiego brzucha, więc ten poród mnie zadziwił. Mam mały zameczek w akwa i jedna molinezja cały dzień w nim przesiedziała, nie wiem dlaczego. Może być tak, że molinezja zacznie znów rodzić ? Proszę o szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: bercia289 » 2013-03-17, 21:28

Masz 60 litrów i molinezje tak? to co je jeszcze odławiać? Reszta młodych została zjedzona i dzięki Bogu. Nic lepszego ich u Ciebie nie spotka. Chyba, że nagle postawisz 200l i wtedy odławiaj i dodawaj ale i tak zaraz Ci się zarybi szybko.

Wyciąg ten zamek bo tylko okalecza ryby(jeśli dla Ciebie nie jest ostry ale dla ryb jest bardzo ostry kaleczy je i niszczy ich śluz, którym są pokryte...

Radzę Ci z dobrego serca i doświadczenia, zostaw te ryby w spokoju jak już je masz niech rodzą w ogólnym i niech się zjadają. Dlaczego? Prowadzę sklep zoologiczny i nie chcę brać ryb od prywatnych osób. I takie zdanie jest większości sklepów.

Jasiek
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-07, 13:25
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adam
Lokalizacja: Rybnik

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: Jasiek » 2013-03-17, 21:31

Dobra ale czy ja pytałem o to w jakich warunkach żyją moje rybki ? To ciekawe, że w każdym zoologicznym w bardzo małym akwarium jest po 50 rybek jak nie więcej a u mnie nie może być kilka, proszę Cię daruj sobie...

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: bercia289 » 2013-03-17, 21:35

Tak ale one sa tam w DT czyli dom tymczasowy. kupujesz a wciągu tygodnia ich nie ma(sa sprzedane)

I Ty sobie daruj męczysz je a odławianie ciężarnych ryb powoduje stres->sters powoduje komplikacje porodowe/ choroby/śmierć->jedna ryba bardzo szybko zarazi drugą. Ale widzę wiesz lepiej więc proszę. Sam odpowiedz sobie na Twoje pytanie......

Jasiek
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-07, 13:25
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adam
Lokalizacja: Rybnik

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: Jasiek » 2013-03-17, 21:38

Dobra nie będę się kłócił bo wiesz lepiej. A co do odławiania ciężarnych ryb to ciekawe bo wszędzie pisze, że ciężarną rybę odławia się z ogólnego akwarium do mniejszego...

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: bercia289 » 2013-03-17, 21:48

Tak, ale nie do mniejszego. Tylko do akwarium w którym ryby będą dorastać. akwarium takie powinno mieć około 100l( bo młodych rodzi się około 50, a szybko rosną. Ryby takie powinny rozwijac się prawidłowo inaczej skarłowacieją. Jeśli ryby karłowacieją są zdeformowane.

Wiesz jak to wygląda dla ryby?

Jest często krzywa.
narządy ryby są źle rozwinięte
jest mniejsza
słabsza
choruje dużo częściej
jeśli choruje jedna chorują inne. czyli masz epidemię.

Jeśli nie masz odpowiedniego zbiornika to po co je męczyć?
Podajesz żywe robaki rybom? Zamiast żywych robaków będą miały żywe rybki.

Jasiek
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-07, 13:25
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adam
Lokalizacja: Rybnik

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: Jasiek » 2013-03-17, 21:54

Nie, rybek nie karmię żywymi robakami tylko suchym pokarmem. A co do młodych to zrobię tak jak mówisz, zostawię niech je zjedzą ale szkoda mi ich :( A jeszcze co do tej jednej samiczki co siedzi w tym zameczku, czy to normalne ? Co mam z nią zrobić ?

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: bercia289 » 2013-03-17, 21:58

Chowa się ma za mało roślin(będzie rodzić) Wyciąg ten zamek a w zamian posadź rośliny w których mogła by się schować( najlepsze sa pistie bo młode najczęściej w nich nam się chowały)

Pomyśl szkoda Ci ich ale czy nie będzie Ci szkoda pokrzywionych ryb? Przetrwają Ci najsilniejsze ryby.

Ryb nie powinno karmić się tylko suchym pokarmem powinny dostać coś żywego/ mrożonego/ w żelu. Od czasu do czasu.

Jasiek
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-07, 13:25
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adam
Lokalizacja: Rybnik

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: Jasiek » 2013-03-17, 22:08

No u mnie jak na razie słabo z roślinami, mam cztery. A i jeszcze jedno pytanie mogę mieć sztuczną roślinkę w akwarium czy to bez różnicy ? I jak możesz to podaj jakieś fajne roślinki. A i jeszcze z tym pokarmem to możesz podać nazwy bo jak lepiej dla rybek to kupię ;)

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: bercia289 » 2013-03-17, 22:16

NIe dawaj sztucznych (żywe roślinki są często podgryzane przez ryby, juz masz kolejny pokarm dla nich. tak samo glony.

Roślinki żywe możesz kupić tu na forum, czesto ktoś z przycinki oddaje sprzedaje(napisz nawet temat na targu, że kupisz przyjmiesz)

Co do pokarmów:
-zywy pokarm w każdym zoologu jak jest ciepło
pokarm w zelu firmy tetra są różne algi dafnie, cyklop krewetki, miksy
mrożone są w blistrach pytaj w zoologu.

Sa także pokarmy suszone (robaki) tetry lub dafnia
sa granule, tabletki, płatki jest sporo różnych.
Chodzi o to by dostały coś różnego :) przecież Ty też nie jesz tylko jajecznicy na słoninie codziennie:)
Dostarczając różnych pokarmów dostarczasz wszystkiego co potrzebują by być zdrowe.

Jasiek
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 2013-03-07, 13:25
Pojemność akwarium: 60
Imię: Adam
Lokalizacja: Rybnik

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: Jasiek » 2013-03-17, 22:25

Dobra to wyciągnę sztuczną roślinę bo mam jedną, a co z tym zamkiem ? On ma bardzo zaokrąglone wszystkie rogi. Może jeszcze trochę postać zanim zaopatrzę się w więcej roślinek czy lepiej jak go szybciej wyciągnę ?

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Molinezja Czarna problem

Post autor: bercia289 » 2013-03-17, 22:27

Wyciągnij. A zamiast niego daj korzenie..

ODPOWIEDZ