Timurakwaria

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Timurakwaria

Post autor: Timur » 2013-03-31, 19:43

Walcząc z zimową depresją... ;)
Postanowiłem czymś się zająć i sfocić moje akwa. Niestety z braku zdolności oraz sprzętu zdjęcia (tak, tak, te wybrałem najlepsze:) są jakie są.

112l po licznych przebojach zdefiniowałem wreszcie w kierunku gatunków rybek Azji. Obecnie pływa w nim 10 Razborek Klinowych, 3 Gurami Dwuplame, 2 Kosiary, Zbrojnik, 6 Amano, 2 Filtrujące. 1 cierniooczkiem się nie chwalę (wyciągnąłem biedaka żywego z filtra kubełkowego, reszta nie miała szczęścia przetrwać) i jedną biedną bocją karłowatą (ślepa na jedno oko po ataku ospy, również tylko ona jedna przeżyła...)
Sprzęt klasyczny przy tego typu baniakach, czyli kubełek, wewnętrzny mechaniczny, grzała. Oświetlenie niestety tylko 2x18 Glo. Nawożę delikatnie serią aqua artu. Dno jako miks wszystkiego jest przestrogą dla tych co myślą, że z dnem coś zrobią "później". Akwarium w tym stanie mam od pół roku mniej więcej, wcześniej przechodziło wiele transformacji i nie zawsze dobrych dla rybek decyzji na przestrzeni 4 lat.

Krewetkarium powstało niedawno (ok 2mce temu) w odpowiedzi na rzucenie palenia i konieczność zastąpienia nałogu innym oraz rozwaleniu zalegającej kasy z niezakupionych fajek :D Obecnie śmiga w nim 8 krewetek (Crki), planuję niedługo zakup kolejnych (Sakura).

Przy okazji proszę o identyfikację rośliny (te czerwone pióropusze po lewej z tyłu w 112l). Czyżby to była Aromatica? Pytam o nią, bo z chęcią polecałbym na początek, gdyż u mnie rosła od zawsze, pięknie się wybarwia i ma ciekawą strukturę liści.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Timurakwaria

Post autor: Akwarybka » 2013-03-31, 23:50

Zbiorniczki jak dla mnie cudo :brawo: Bardzo podoba mi się "bajkowość" dużego i dzikość małego :)

Roślinka to aromatica :oczko:

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Timurakwaria

Post autor: Timur » 2013-04-01, 22:10

Dziękuje :)
Teraz mam nowy cel na długie zimowe jeszcze wieczory;) zrobić względnie dobre zdjęcia akwa. Tak, to jest też sztuka, zrobić dobre zdjęcie akwa byle czym;). Czekam na rady Mariki, jak wydobyć głębię z aparatu za 200zł :D A jak nie wyjdzie, poproszę fachmana mojego przyjaciela co mi przy małym "conieco" zrobi takie foty, że zamiast na akwa będę na zdjęcia patrzył ;)

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Timurakwaria

Post autor: Akwarybka » 2013-04-01, 23:51

Czyli nie tylko ja spędzam zbyt dużo czasu z aparatem przy szybie :D Gdyby tylko te nasze ryby trochę wolniej pływały...
Mogę trochę poradzić ze zdjęciami w miarę moich skromnych możliwości :) Ale to już na inny temat :)

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Timurakwaria

Post autor: Kaef » 2013-04-01, 23:59

Ludki, wyłączcie całe oświetlenie w pomieszczeniu, nalejcie wody do zbiornika na full, wyczyśćcie szyby na zewnątrz i w zbiorniku i zróbcie fotkę, najlepiej ze statywu. To jest cała filozofia :)

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Timurakwaria

Post autor: Timur » 2013-04-01, 23:59

Ja dopiero zaczynam z aparatem:) Jak to na inny, ja uważam, że to jak najbardziej właściwy temat. Mój temat, moja galeria, moje zdjęcia, Twoja pomoc :) Pisz proszę jak coś możesz mi poradzić, jestem chłonny jak gąbka. ;)

@Kaef
hola hola, a gdzie magia, woodu całe fotograficzne, dialog interpersonalny? :D ;)

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Timurakwaria

Post autor: Akwarybka » 2013-04-02, 00:43

No właśnie Kaef, sztukę niszczysz :D

Nie wiem za bardzo co potrafi Twój aparat, ale... Wszystko to kwestia prób i błędów. Najlepiej zacząć od standardowych ustawień - przesłonę na f10, ISO jak najmniejsze i próbujemy z różnymi czasami naświetlania :) Filtr najlepiej wyłączyć, bo będzie nam roślinkami poruszał a przy długim czasie naświetlania to będziemy mieli tylko zielone mgiełki :cwaniak:

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Timurakwaria

Post autor: Timur » 2013-04-02, 21:12

bardzo proszę jeszcze o określenie płci mojego gurami, bo miała być dziewczyna... ale coś mi ta płetwa nie pasuje. Aparat o d. rozbić, następna sesja jak roślinki jeszcze się rozrosną i na lepszym sprzęcie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Timurakwaria

Post autor: xkameliax » 2013-04-02, 21:15

Zdjęcia REWELACJA :) Akwaria SUPER :) Czekam na dalszy rozwój zdarzeń ;)

Awatar użytkownika
W_Opo
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: 2012-08-20, 10:22
Pojemność akwarium: 160
Imię: Wojciech
Nazwisko: Opoczyñski
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Timurakwaria

Post autor: W_Opo » 2013-04-02, 21:16

Bardzo fajne akwa, cieszy oko :ok: pogratulować sukcesu

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Timurakwaria

Post autor: blue_betta » 2013-04-02, 23:19

Oba akwaria masz przepiękne, jednak krewetkarium zdecydowanie mnie podbiło. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to termometr przy przedniej szybie :oczko:


Jeśli będziesz robił przycinkę i rośliny miałby iść do kosza - koniecznie pisz do mnie na PW :D !

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Timurakwaria

Post autor: Timur » 2013-04-04, 00:59

termometr jest bo sprawdzam wskazania termostatu grzałki, za jakiś czas go wywalę oczywiście :) Roślinki to faktycznie, mchu z 8 rodzajów (jawajski, pelia, christmas, pikok, flame, willow, phoenix, taiwan) pogestemon, ten wywłócznik brazylijski, myriophyllum, hydrocortyle, subwassertang, wgłębka, nurzaniec, trawsko, sagittaria, blyxa. Na małej powierzchni sporo gatunków, tak sobie eksperymentuję. Wywłócznik już cięty był, wywaliłem wszystko. Jak akwa zarośnie dam znać, bo faktycznie tyle się tego wyrzuca, a w sklepie drogie te nasady są jak diabli.
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Timurakwaria

Post autor: Timur » 2013-04-05, 20:59

Bardzo proszę o identyfikację 3-go/ej gurami. Jak to chłopak, to już wszystko jasne, jak dziewczyna, to nie rozumiem tej agresji samca dominującego nad nią... (bo siostra? ee...nie..) Lepszego zdjęcia nie mogę zrobić w ruchu. Taki agresor mi się trafił? Za małe akwa? Wpływ drugiego samca na zachowanie dominującego? Proszę o radę co zrobić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Timurakwaria

Post autor: bercia289 » 2013-04-05, 21:17

Gurami sa agresywne :D jak bojki po prostu :P
Wygląda jak samiec:)
Ma ostra płetwę grzbietową i pomarańczową odbytowa :)

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Timurakwaria

Post autor: Timur » 2013-04-05, 21:27

pomarańcza w odbycie to raczej kwestia mieszanki gatunku ;) (z odmianą pomarańczową), ale ta płetwa... no sam nie wiem, ten mój dominator to ma płetwę co się zowie, a ten/ta to takie pół z tego... Na pewno samiec? Mam aż takie szczęście że na dwie samiczki co miały być jest dwóch?
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ