ikra skalara

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

grzegorz0237
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-04, 20:27
Pojemność akwarium: 250
Imię: grzegorz
Lokalizacja: poznań

ikra skalara

Post autor: grzegorz0237 » 2013-07-16, 18:33

witam
tydzień temu kupiłem parkę skalarów ,skalary kupione prze zemnie połączyły się w pary z moimi skalarami.
dzisiaj zauważyłem na filtrze wody że cały jest w ikrze
i teraz moje pytania
czy mogę tą ikrę zdjąć i przenieść np.do kotnika czy czekać aż się wyklują małe i wtedy postarać się je przenieść
jak długo ikra będzie ikrą
dodam że filtr ten mogę wyłączyć ponieważ jest to filtr dodatkowy główny filtr, to filtr kubełkowy także wyłączenie go nie jest żadnym problemem
proszę o odpowiedź za,którą z góry dziękuję
pozdrawiam

endrias_g
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 2013-05-03, 19:58
Pojemność akwarium: 408
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechocinek

Re: ikra skalara

Post autor: endrias_g » 2013-07-16, 21:59

Nie wiem jaka masz pozostałą obsadę,ale jeśliikrę zostawisz nie daję jej zbyt długiego żywota...nie zdziw się jeśli jutro już nic nie będzie.Chcąc próbowac rozmnozyć skalary musiałbyś miec oddzielny zbiornik(w którym parametry wody byłyby jak najbardziej zblizone do tych,które masz w akwa w którym ikra została złożona),gdzie mógłbyś przenieść całosć razem z parą rodziców.

seba2pac
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2012-03-26, 02:19
Pojemność akwarium: 195
Imię: sebastian
Lokalizacja: radom/castlebar

Ikra skalara

Post autor: seba2pac » 2013-08-19, 01:00

Witam. Hodowałem zarobkowo skalary altum jak chcesz wejdz na moje posty to zobaczysz pierwszy miot. 8miesięcy tamu miałem 4mioty i 300 małych .teraz tydzień temu padł mi samiec i czekam aż mi się zgra nowa para. Ja robiłem tak :
skalary złożyły ikrę nie gasiłem całego światła na noc (żeby rodzice mogli upilnować ikry przed zjedzeniem innych ryb ) po 2dobach ikra zaczyna się ruszać (małe ogonki )
wtedy zabierałem do kotnika w którym była ta sama woda co w głównym.
W kotniku musi być napowietrzanie 24h Grzałka na 30Stopni nawet 31 szybciej się rozwijają w takiej temp ( w głównym mam 28-29 stopni )
filtr miałem ale włożony był dodatkowo w kotniku materiałowym żeby nie wciągnął małych jak zaczną same pływać ( nie musi być filtra ale wtedy musisz co dziennie podmieniać wodę z głównego do kotnika z małymi a jest to uciążliwe )
Po przełożeniu ikrę karm pokarmem firmy INTERPET o nazwie LIQUIFRY no:1
tyko tym nr 1 inne no: 2 i 3 nie są tak dobre jak 1 sam przetestowałem je i to moje zdanie.
Podawaj najlepiej tak że mleczko ( ten pokarm jest w postaci białego gęstego mleka ) wpuść parę kropel w zależności od ilości małych do naczynia z wodą z akwarium ( ja używałem od testu ph małego słoiczka ) i wymieszaj potem wciągnij szczykawką i podawaj bespośrednio na małe.
Po 5 do 7 dni małe zaczną samodzielnie pływać i wtedy pokarm podawaj normalnie bez szczykawki puczczając jedną małą kropelkę koło młodych i kilka kropelek na szybę nad taflą wody (wtedy pokarm rozpuszcza się po woli )
Potem stosuj już normalny pokarm tylko go zmiel w palcach na miał ( ja używałem Tetra Pro Colour ) albo kup Tetra Mini Baby .
Powodzenia
i Najważniejsze Nie zrażaj się po pierwszych razach ja czekałem 6mieśięcy a potem miałem ikrę co tydzień i przenosiłem małe kiedy chciałem, raz gdy zostawiłem je w ogólnym i nić nie robiłem to rodzice dały rade i opiekowali się same ( to piękny widok ja rodzice pływają z małymi )
Pozdrawiam i życzę Powodzenia
Seba

ODPOWIEDZ