Gupik.Ciąża czy nie ?

Tematy dotyczące rozmnażania ryb akwariowych.

Moderator: ModTeam

Meniter
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-07, 09:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Z kołobrzegu

Gupik.Ciąża czy nie ?

Post autor: Meniter » 2013-12-08, 19:06

Tak jak w temacie.Mam 4 Samice 2 samce akwarium mam od dwóch dni.Samica nie wygląda grubo a jednak ma czarną plamkę przy odbycie . Jak przywiozłem je do domu to ta plamka była słabo czarna prawie w ogóle jej nie było widać.Wczoraj rano kiedy karmiłem zauważyłem tą plamkę jednak nie była mocno czarna, a dzisiaj zobaczyłem że jest strasznie czarna i samica jest grubsza niż 2 dni temu.Reszta samic ma zółtą plamkę.A i jeszcze,
ona jest b. ruchliwa i pływa po całym akwa i do tego sama. Reszta gupolów pływa w grupie i cał czas samce gonią te 3 samice a ta z czarną plamką jak już ją gonią to ona normalnie szaleje! , aż żwirek rozwala.Proszę oto zdjęcia(Sory za jakość)
PS.Musiałem wrzucić plastiki.xD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GUPIK

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Gupik.Ciąża czy nie ?

Post autor: Akwarybka » 2013-12-08, 23:55

Tak, nosi młode. Samice gupika, jeżeli są w akwarium z samcami, to są zapłodnione praktycznie cały czas. Potrafią one przechowywać nasienie na czas, gdy samców akurat brak, dlatego nawet odizolowane samice mogą urodzić jeszcze parę miotów.

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gupik.Ciąża czy nie ?

Post autor: Kaef » 2013-12-09, 01:13

Dokładnie tak jak napisała Akwarybka. Co do plamki to się nią nie sugeruj, ma ona na celu zniechęcenie samców do zalotów.

ODPOWIEDZ