Akwarium 72l 60x40x30

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Borzo
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2013-12-13, 20:48
Pojemność akwarium: 72
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Akwarium 72l 60x40x30

Post autor: Borzo » 2013-12-20, 12:49

też tak zrobię xD a czemu musiałeś wykopać? Może już miała jakąś drobną łodyżkę, którą nie widziałeś przy sadzeniu?
sytuacja u mnie wygląda w ten sposób, umyłem akwarium wodą z solą, wypłukałem żwir, wygotowałem go. Jutro też jeszcze przepłukam, ale się narobiłem przy tym płukaniu b dużo czasu to zajmuje.. Jutro o 10 jadę do katowic odebrać zestaw roślin:
http://allegro.pl/katowice-nowy-piekny- ... 37413.html
Mówiłem facetowi że chcę więcej roślinek, za większą kasę, zobaczymy jak jutro będę odbierał.
Jutro oczywiście będę wykładał substrat, żwir, rośliny sadził i oczywiście zalewał, uruchamiał wszystko, póki co muszę się zbierać do roboty, ostatni dzień xD piąteczek;]

Awatar użytkownika
zak19
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2013-05-12, 21:23
Pojemność akwarium: 112
Imię: Adrian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Akwarium 72l 60x40x30

Post autor: zak19 » 2013-12-20, 15:00

Borzo pisze:czemu musiałeś wykopać? Może już miała jakąś drobną łodyżkę, którą nie widziałeś przy sadzeniu?
Ta roślinka rośnie w rzędzie na takiej podziemnej łodyżce. Jak taką roślinkę sadzisz to po prostu tniesz to na pojedyncze sadzonki i za pomocą pęsety pikujesz w żwirze. Ta sadzonka byla uszkodzona i nie zauważyłem, że już zaczęła brązowieć. Dlatego chciałem ją wyrzucić.
Na tej drugiej raczej nie było tej wypustki. To wygląda jak taki mały karczoch na niewielkiej łodyżce. Z tego "karczocha" rozwiną się listki bo sama roślinka wygląda jak czterolistna koniczyna.

Borzo
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2013-12-13, 20:48
Pojemność akwarium: 72
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Akwarium 72l 60x40x30

Post autor: Borzo » 2013-12-21, 17:16

Witam witam. Odebrałem rośliny, gość naprawdę dużo roślin mi sprzedał, aż za dużo bo nie wiedziałem gdzie je upchać xD W końcu wszystko gotowe, akwarium zalane, substrat jbl aquabasis plus, na to żwir 1-3mm. Korzeń jest, były z nim problemy bo lekko się unosił, ale wygotowałem go dość długo i poszedł na dno:D oto widok mego pierwszego akwarium xD
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

wiem na pewno nie jest idealnie ale cóż, pierwszy raz to robię, starałem się jak mogłem.

ODPOWIEDZ