Remont akwarium [112l]

Moderator: ModTeam

Xenerif
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2013-01-06, 19:37
Pojemność akwarium: 0
Imię: Robert
Lokalizacja: Wlkp

Remont akwarium [112l]

Post autor: Xenerif » 2015-03-23, 21:25

Siemano, chciałem z okazji urodziny zrewitalizować baniak tacie. Ze względu że to jest prezent to budżet także jest lekko obcięty bo mama mi sie jakoś dużo nie dołoży. Jest to standardowy baniak 112l [80x35x40] w którym są dwie świetłówki 18W , filtr AQUA EL Unifilter 1000 UV , jakiś pstrokaty żwirek który mam zamiar wywalić i dać coś jednolitego. W odstawkę pójdzie też tło strukturalne które może i jest ładne ale zabiera temu baniakowi jakieś 30 litrów. Ogólnie do wymiany jest i filtr i oświetlenie ale ze względu na budżet nie wymienię tego i tego. Myślałem że filtr zostawię a zajmę się oświetleniem. Chcę założyć oświetlenie POWER LED na plastikową pokrywę.Ogólnie ma to być zbiornik w którym będą rosły mchy i jakieś microzoria (mało wymagające rośliny bo chciałbym uniknąć nawozów i co2 przy czym zachować zdrowe roślinki ). Ile potrzebuję takich diód i jak wygląda sprawa montażu.Najpierw wspólnie z wami przygotuję listę czego mi trzeba i później będę to realizował.

W akwarium widzę później jakąś ławiczkę neonków albo coś w tym stylu. Wszystko jest do przemyślenia :P
Aktualne foto:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont akwarium [112l]

Post autor: maol » 2015-03-24, 09:23

Potrzebujesz tyle diod, ile wynika z ich parametrów i zapotrzebowania na światło. Zwykle kilkadziesiąt, ale zależy to od ich parametrów - musisz policzyć sam. pamiętaj, ze diody musisz montować na radiatorze, inaczej ulegna szybkiemu zniszczeniu na skutek przegrzania.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ