glony/woda/zmiany na forum...

Tutaj prosze pisac wasze pytania i zgłaszać problemy dotyczące forum.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: Morter » 2007-07-04, 10:03

witam, zauważyłem zmiany na forum :) to cieszy :)

zastanawam się tylko, czy glony powinny być całkowicie oddzielną kategorią, czy nie lepiej było by zrobić z tego podkategorię do "woda" bo w sumie z tym to jest związane...

mam też pytanie, czy w dziale sprzęt dotychczasowe tematy będą porozdzielane na działy, czy tylko nowe się w nich znajdą (pierwsze było by lepsze...)

pytania raczej do administracji...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: Slanter » 2007-07-04, 11:36

Dzial glonow byl moim pomyslem wiec bede go zajadle bronil :evil: Powaznie jednak. Mysle, ze warto jest miec odrebny dzial traktujacy scisle o glonach. Sa one plaga zarowno poczatkujacych jak i bardziej zaawansowanych akwarystow. Jest to zmora i niekonczacy sie temat szczegolnie dla tych ktorzy pragna stworzyc jasne akwaria roslinne. Wiele jest rodzajow glonow jak rowniez wiele jest sposobow ich zwalczania i prewencji. Dla jednych podmiany wody pomagaja, dla drugich mocniejsze lub slabsze swiatlo a dla jeszcze innych zmiana parametrow wody moze okazac sie jedynym rozwiazaniem. Sadze, ze warto jest poswiecic glonom osobny kat. Oddzieli sie je tym samym od roslin.

Michał
Administrator
Posty: 739
Rejestracja: 2006-08-21, 18:07
Pojemność akwarium: 50
Imię: Michał
Nazwisko: Kryński
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: Michał » 2007-07-04, 12:12

Morter pisze:zauważyłem zmiany na forum :)
trochę się wczoraj rozpędziłem :D
Morter pisze:czy nie lepiej było by zrobić z tego podkategorię do "woda" bo w sumie z tym to jest związane...
Raczej nie z uwagi na to ze ten dział musi być widoczny aby nowy użytkownik nie pisał tematów o glonach w dziale roślin ;)
Morter pisze:mam też pytanie, czy w dziale sprzęt dotychczasowe tematy będą porozdzielane na działy, czy tylko nowe się w nich znajdą (pierwsze było by lepsze...)
Zalezy czy bedzie się komus chciało je poprzenosić ;P Może ja znajde jakieś natchnienie i je kiedys porozdzielam ;)
Michał

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: D4ni3l » 2007-07-04, 12:23

No Michał, brawo :)
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: Morter » 2007-07-04, 17:12

Dzial glonow byl moim pomyslem wiec bede go zajadle bronil :evil: Powaznie jednak. Mysle, ze warto jest miec odrebny dzial traktujacy scisle o glonach. Sa one plaga zarowno poczatkujacych jak i bardziej zaawansowanych akwarystow. Jest to zmora i niekonczacy sie temat szczegolnie dla tych ktorzy pragna stworzyc jasne akwaria roslinne. Wiele jest rodzajow glonow jak rowniez wiele jest sposobow ich zwalczania i prewencji. Dla jednych podmiany wody pomagaja, dla drugich mocniejsze lub slabsze swiatlo a dla jeszcze innych zmiana parametrow wody moze okazac sie jedynym rozwiazaniem. Sadze, ze warto jest poswiecic glonom osobny kat. Oddzieli sie je tym samym od roslin.
Ty jesteś tu specjalistą w tej dziedzinie i przekonałeś mnie w pełni :)
Michał pisze:Zalezy czy bedzie się komus chciało je poprzenosić ;P Może ja znajde jakieś natchnienie i je kiedys porozdzielam ;)
widzę, że komuś się chce...
D4ni3l pisze:No Michał, brawo :)
popieram w zupełności siekierka na cześć admina...



edit:
Uważam, że wszystkie części poradnika Slantera powinny być w jednym miejscu... Ewentualnie można go przenieść pozostawiając odnośnik, tak by był razem z innymi, ale odnośnik był widoczny przy oświetleniu...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: Slanter » 2007-07-05, 18:23

Morter pisze:Uważam, że wszystkie części poradnika Slantera powinny być w jednym miejscu...
Losy lokalizacji poradnika pozostawiam do Waszej decyzji. ;-)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: maol » 2007-07-06, 08:19

popieram osobny dział "glony". Większość pytań początkujących tego dotyczy.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: Doma » 2007-07-06, 10:32

Ja też popieram. Tak glony są związane z wodą ale to też rośliny a może powinno się o nich pisać w roślinach? Otóż nie. Glony są tak speyficzną plagą że nie można tego ani jednoznacznie umieścić w wodzie ani w roślinach więc bardzo dobrze że powstał ten dział.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: glony/woda/zmiany na forum...

Post autor: Slanter » 2007-07-08, 10:20

Glony to oczywiscie tez rosliny tyle tylko, ze maja sie one do roslin akwariowych jak pokrzywa do orchidei. Glony to po prostu akwariowe chwasty :lol:

ODPOWIEDZ